30 грудня 2018 рік, служіння в неділю

Жити по духу чи по плоті? – Василь Хмель проповідь

Презентація теми:

«Поправді, поправді кажу вам: Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крови Його, то в собі ви не будете мати життя.» (Ів. 6:53) Адам і Єва через непослух вибрали зло, гріх ввійшов у світ. Людина – божественно створена істота, вінець творіння Бога, вічна. «Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім.» (Рим. 14:17) Ми покликані наповнювати свій розум Божою істиною щоб бути сіллю для цього світу. «А що вони не вважали за потрібне мати Бога в пізнанні, видав їх Бог на розум перевернений, щоб чинили непристойне.» (Рим. 1:28) Людська правда не приносить життя. «Бо ось наступає той день, що палає, як піч, і стануть всі пишні та кожен, хто чинить безбожне, соломою, і спалить їх день той, який наступає, говорить Господь Саваот, Який не позоставить їм кореня, ані галузки. А для вас, хто Ймення Мойого боїться, зійде Сонце Правди та лікування в промінях Його, і ви вийдете та поскакаєте, мов ті ситі телята!» (Мал. 4:1,2)

  •  «Та ще більшу благодать дає, через що й промовляє: Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать.» (Як. 4:6);
  • «Подивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми були дітьми Божими, і ними ми є. Світ нас не знає тому, що Його не пізнав. Улюблені, ми тепер Божі діти, але ще не виявилось, що ми будемо. Та знаємо, що, коли з’явиться, то будем подібні до Нього, бо будемо бачити Його, як Він є.» (1Ів. 3:1,2);

Голгофський хрест був вівтарем Нового Заповіту, на якому в жертву було принесені тіло і кров Ісуса Христа. Кров Ісуса Христа найцінніша за все, бо лише в ній можливе очищення від полону рабства гріха, темряви. «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.» (1Ів. 1:9) Амінь!

 

Премудрість Божа в стражданнях – Ростислав Шкіндер проповідь

Презентація теми:

«Хто нашій спасенній тій звістці повірив, і над ким відкривалось рамено Господнє? Бо Він виріс перед Ним, мов галузка, і мов корінь з сухої землі, не мав Він принади й не мав пишноти; і ми Його бачили, та краси не було, щоб Його пожадати! Він погорджений був, Його люди покинули, страдник, знайомий з хоробами, і від Якого обличчя ховали, погорджений, і ми не цінували Його… Направду ж Він немочі наші узяв і наші болі поніс, а ми уважали Його за пораненого, ніби Бог Його вдарив поразами й мучив… А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! Він гноблений був та понижуваний, але уст Своїх не відкривав. Як ягня був проваджений Він на заколення, й як овечка перед стрижіями своїми мовчить, так і Він не відкривав Своїх уст… Від утиску й суду Він забраний був, і хто збагне Його рід? Бо з краю живих Він відірваний був, за провини Мого народу на смерть Його дано… І з злочинцями визначили Йому гроба Його, та Його поховали в багатого, хоч провини Він не учинив, і не було в Його устах омани… Та зволив Господь, щоб побити Його, щоб муки завдано Йому. Якщо ж душу Свою покладе Він як жертву за гріх, то побачить насіння, і житиме довгії дні, і замір Господній рукою Його буде мати поводження! Він через муки Своєї душі буде бачити плід, та й насититься. Справедливий, Мій Отрок, оправдає пізнанням Своїм багатьох, і їхні гріхи понесе. Тому то дам уділ Йому між великими, і з потужними буде ділити здобич за те, що на смерть віддав душу Свою, і з злочинцями був порахований, хоч гріх багатьох Сам носив і заступавсь за злочинців!» (Іс. 53:1-12) Ісус Христос виконав волю Небесного Отця досконало, хоч мав багато привілеїв. Його місія полягала у викуплені людства від вічної загибелі. Зв’язок з Небесним Отцем був відновлений! Якби не прихід Сина Божого, не було б ані Різдва, ані Пасхи тощо. Виконуючи видиму заповідь вечері Господньої (споживання тіла і крові Ісуса Христа), ми оновлюємо єднання з Небесним Отцем. Вивчаючи життя Христа, ми бачимо характер і бажання Небесного Отця.

Бог вирішив спасти людство від смертельного наслідка гріха, пославши Свого Сина Ісуса до нас, у нашій подобі і в нашому тілі. Він став людиною, маючи таке ж тіло, яке зазнає болю, серце і душу. Божа воля для істиних учнів може бути як легкою, так і важкою. «Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене.. Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!» (Мт. 11:29,30) Чому Господь допускає в життя Своїх послідовників страждання? Слово Боже вчить, що страждання для спасіння і здобуття вічної нагороди – це необхідна умова. Послання до Филип’ян містить опис служіння Сина Божого. «Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної… Тому й Бог повищив Його, та дав Йому Ім’я, що вище над кожне ім’я…» (Фил. 2:8,9) Завдяки покорі Ісуса Христа Небесному Отцю, мільярди людей отримали вічне життя в небесних оселях. Тернистий шлях християнина – запорука благословень! Приклади життя біблійних героїв, які страждали: ап. Павло (2Тим. 4:7,8), Йов. Будьмо істинними послідовниками Ісуса Христа! (Лк. 5:31,32) Виконуймо Його доручення, звіщаючи Благу Звітку тим, хто блукає в темряві світу! Амінь!

 

Шлях приниження – Руслан Прохор проповідь

Презентація теми:

  • «Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі! Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної… Тому й Бог повищив Його, та дав Йому Ім’я, що вище над кожне ім’я, щоб перед Ісусовим Ім’ям вклонялося кожне коліно небесних, і земних, і підземних,» (Фил 2:5-10)
  • «Чи ти хочеш порушити право Моє, винуватити Мене, щоб оправданим бути? Коли маєш рамено, як Бог, і голосом ти загримиш, немов Він, то окрась Ти себе пишнотою й величністю, зодягнися у славу й красу! Розпорош лютість гніву свого, і поглянь на все горде й принизь ти його! Поглянь на все горде й його впокори, поспихай нечестивих на їхньому місці, поховай їх у поросі разом, а їхні обличчя обвий в укритті. Тоді й Я тебе славити буду, як правиця твоя допоможе тобі!» (Йов. 40:8-14)

Шлях гордості. Шлях гордості небезпечний. Стаючи на цей шлях, людина сліпа по відношенню до своїх недоліків, гріховних вчинків. І лише Господь в силі по-справжньому принизити, смирити їх. Приклад: Валтасар (Дан. 5:1-7)

  • «Бо ось наступає той день, що палає, як піч, і стануть всі пишні та кожен, хто чинить безбожне, соломою, і спалить їх день той, який наступає, говорить Господь Саваот, Який не позоставить їм кореня, ані галузки.» (Мал. 4:1)

Шлях смирення. Досконало виконавши місію на грішній землі, Син Божий прославив ім’я Небесного Батька. Христос не використовував Божественну силу задля задоволення Своїх цілей. «Чи ти думаєш, що не можу тепер упросити Свого Отця, і Він дасть Мені зараз більше дванадцяти леґіонів Анголів? Але як має збутись Писання, що так статися мусить?» (Мт. 26:53,54) Буває так, що ми смиряємось перед обставинами, бо змушені. Христос прийняв рішення смирити Себе перед грішним людством, аби явити силу Божої любові людству. Життя пророка Єремії (Єрем 37:1-21), ап. Павла не докінця зрозумілі з людської точки зору. Господь допустив страждання, аби було прославлене Його ім’я.

Яку дорогу обираєш ти? Шлях приниження чи шлях гордості? Як важливо усвідомлювати за ким ми йдемо? «Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі!» (Фил. 2:5) Варто смирити себе заради Слави Христа. «А для вас, хто Ймення Мойого боїться, зійде Сонце Правди та лікування в промінях Його, і ви вийдете та поскакаєте, мов ті ситі телята!» (Мал. 4:2) Шлях приниження заради Бога благословений! Священне Писання вчить нас навчитись  покорі, смиренню Ісуса Христа. «Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь.» (Рим. 12:19) Амінь!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *