30 червня 2019 рік, “Служіння Дітям” семінар

Служіння Дітям – Любов Нестерук семінар Частина 1

Презентація теми:

НАСТАВНИК ПІДЛІТКАМ

ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ. Це починається зі Слова Божого. Боже серце, через твоє посвячення на служіння для Бога, буде служити серцям підлітків. 

Що робить служіння успішним? Відображайте Ваше ходіння з Богом коли служите іншим. “Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться.” (Мт. 6:33) 

Був час коли ви також були підлітком… Непорозуміння, незалежність, тискпомилки. Цінність наставників, батьків. 

Головна потреба в підлітковому віці. Підлітки жадають уваги від дорослих, які вірять в них. Якщо не має здорових відносин з дорослими, підліток найчастіше страждає невпевненістю. Що приходить вам на думку коли думаєте про служіння підліткам? 

7 правил успішного підліткового служіння:

 • Відносини з Богом. “Вірний Бог, що ви через Нього покликані до спільноти Сина Його Ісуса Христа, Господа нашого.” (1Кор. 1:9)
 • Боже Слово в нашому серці. “І будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш.” (Зак. 6:6,7). “Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості. Навчайте та напоумляйте самих себе! Вдячно співайте у ваших серцях Господеві псалми, гімни, духовні пісні!” (Кол. 3:16). “Я в серці своїм заховав Твоє слово, щоб мені не грішити проти Тебе.” (Пс. 118:11). “Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує!” (Пс. 1:1,2). “Радію я словом Твоїм, ніби здобич велику знайшов.” (Пс. 118:162). “Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди.” (2Тим. 2:15) 
 • Дух Святий має силу вчити нас Його Слову. “А ми прийняли духа не світу, але Духа, що з Бога, щоб знати про речі, від Бога даровані нам…” (1Кор. 2:12)
 • Наше серце і вчення Божої Істини. “І будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш.” (Зак. 6:6,7)
 • Вчити від серця. “Ви наш лист, написаний у наших серцях, якого всі люди знають і читають!” (2Кор. 3:2)

Шляхи щоб стати кращим вчителем:

 1. Це не про вас, це про них;
 2. Вивчай своїх студентів;
 3. Хороший учитель перевершує пристрасті;
 4. Тримайся простоти;
 5. Практикуйся уникати поранень;
 6. Вчи від серця;
 7. Вчи їх думати;
 8. Перестань говорити, почни слухати;
 9. Стережися однакової похвали для кожного;

Коли і де вчити? “І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш.” (Зак. 6:7) Говори та ділись, використовуй своє життя як приклад, показуючи свою посвяту. Цікався життям підлітка, неси його на руках молитви, допомагай розкрити закладений Богом талант.  

 • Вчи їх так, щоб вони могли навчити інших. “А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити.” (2Тим. 2:2)
 • Присвячена молитва. “Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою.” (Фил. 4:6). “Отже, признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах, і моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного!” (Як. 5:16) 
 • Май серце серце для підлітка. Стань справжнім другом для підлітка! Які труднощі у твого підлітка? Відносини, школа, здоров’я, дружба. Вислуховуй його проблеми, наставляй на Божу істину, підводи до Христа!
 • Залучай інших. 

Амінь!

 

Служіння Дітям – Любов Нестерук семінар Частина 2

Презентація теми:

“ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВЧИТЕЛЯ ПЕРЕД БОГОМ”

Відповідальність – це необхідність, обов’язок давати звіт своїх вчинків, дій. “Бо мусимо всі ми з’явитися перед судовим престолом Христовим, щоб кожен прийняв згідно з тим, що в тілі робив він, чи добре, чи лихе.” (2Кор. 5:10)

 • Церкві Христовій дано велике доручення проповідувати істинне Євангеліє. “Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа…” (Мт. 28:19). “Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі.” (Дії. 1:8)
 • Вчитель повинен досліджувати Слово Боже. “Май же за взір здорових слів ті, які від мене почув ти у вірі й любові, що в Христі Ісусі вона.” (2Тим. 1:13)
 • Вчитель повинен в точності викладати Слово Боже. “Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій.” (Одкр. 22:18,19)
 • Вчитель повинен догоджати Богу і сповіщати дітям всю Його волю. “бо я не вхилявсь об’являти вам усю волю Божу!” (Дії. 20:27)

Намагайтеся годувати “молоком і хлібом” говорячи про:

 1. радість з Богом, потрібно також говорити про труднощі, випробування, які проходять в життя християнина. 
 2. Божу любов та доброту, але акцентуючи увагу, що Бог справедливий суддя.
 3. гріх, але потрібно розказати про прощення в Ісусі Христі. “Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.” (1Ів. 1:9) 
 4. ад, розказати про Небесні оселі. “Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.” (Ів. 3:16)
 • Вчитель повинен бути освяченим посудом, сповнений Духа Святого. “Отож, хто від цього очистить себе, буде посуд на честь, освячений, потрібний Володареві, приготований на всяке добре діло.” (2Тим. 2:21)
 • Вчитель приймає осуду від Бога. Осуд може бути через, по-перше, неправильне вчення “Не багато-хто ставайте, брати мої, учителями, знавши, що більший осуд приймемо.” (Як. 3:1), по-друге, за недбалість, невірність в роботі “Проклятий, хто робить роботу Господню недбало…”(Єрем. 48:10). (Мт. 25:24-30), по-третє, за схований талант, по-четверте, за малодушність. 
 • Вчитель повинен пильнувати, як будує. Правильний мотив духовного будівництва: а) трудитись для Бога не заради поваги оточуючих, а заради Самого Господа Ісуса Христа. 
 • Любов до Бога зобов’язує повністю присвятити себе служінню. Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!” (Ів. 14:15). “Як вони вже поснідали, то Ісус промовляє до Симона Петра: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє йому: Паси ягнята Мої! І говорить йому Він удруге: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш Мене? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє йому: Паси вівці Мої! Утретє Він каже йому: Симоне, сину Йонин, чи кохаєш Мене? Засмутився Петро, що спитав його втретє: Чи кохаєш Мене? І він каже Йому: Ти все відаєш, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє до нього Ісус: Паси вівці Мої!” (Ів. 21:15-17) 

“А розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті, хто привів багатьох до праведности, немов зорі, навіки віків.” (Дан. 12:3) Амінь!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *