29 листопада 2017 рік служіння в середу

Мама годувльниця – Едуард Сівець проповідь
 

“А Ноомі мала родича свого чоловіка, мужа багатого, з Елімелехового роду, а ім’я йому Боаз. І сказала моавітянка Рут до Ноомі: Піду но я на поле, і назбираю колосся за тим, у кого в очах знайду милість. А та їй сказала: Іди, моя дочко! І пішла вона, і прийшла та й збирала за женцями. А припадок навів її на ділянку поля Боаза, що з Елімелехового роду. І сказав Боаз до слуги свого, поставленого над женцями: Чия це дівчина? І відповів той слуга, поставлений над женцями, і сказав: Дівчина моавітянка вона, що вернулася з Ноомі з моавських піль. І сказав Боаз до Рут: Ото чуєш, дочко моя, не ходи збирати на іншому полі, і не йди звідси, і так пристань до моїх дівчат. Доглядай цього поля, де будуть жати, і ти підеш за ними. Ось я наказав слугам не займати тебе. А як спрагнеш, то підеш до начинь, та й нап’єшся з того, що поначерпують слуги! І сказав їй Боаз у час їди: Підійди сюди, та з’їж хліба й замочи у квасі шматок свій. І сіла вона збоку женців, а він подав їй праженого зерна. І їла вона й наситилася, і ще й позоставила. І встала вона збирати. А Боаз наказав слугам своїм, говорячи: І між снопами нехай збирає, і не кривдьте її. І також конче киньте їй зо снопів, і позоставте, і буде вона збирати, а ви не лайте її. І збирала вона на полі аж до вечора, і вимолотила те, що назбирала, і було близько ефи ячменю. І понесла вона, і ввійшла до міста, і її свекруха побачила, що вона назбирала. А вона вийняла, і дала їй, що позоставила по своїй їжі.” (Рут. 2:1-3, 5-6, 8-9, 14-19)

Презентація теми:

Анна – боротьба на рівні власного серця! Але у Рут боротьба була трішки інакшою і, то стосувалося не тільки її серце, а її оточення і безпосередньо дій.

Хто дбає що буде їсти родина? Від жінки залежить що їдять в родині! Мама з дитиною проводить більше часу тому що батько має багато справ! Через специфіку часу матері варто перебирати на себе повноваження і, в тому числі дбати за те що їсть родина духовно. Від мами діти найбільше дізнаються про Бога. Сама мама може перекласти дитині Бога, зробити великого і необ’ємного Бога доступним для маленької дитини.

Рут мала дотичність до 4 типів їжі. У тому я бачу для нас певні образи і ми їх розглянемо:

  • 1. Одинокі колоски; Аби не вмерти від голоду, Рут заради поодиноких колосків пішла на поле. Вона діяла.
  • 2. Більше залишеного колосу між снопами; Ясна річ, що женці не були зацікавлені розкидати багато колосся, через те що то був їх заробіток. Але коли Вооз побачив як вона збирає, то наказав женцям залишати колосся для неї.
  • 3. Вимолочене зерно; Вона збирала колоски, молотила і до дому вже несла зерно.
  • 4. Готова їжа зі столу; Для того щоб зерно стало хлібом треба над ним добре попрацювати. За часів Рут їжа готувалася на вогнищі, це довга процедура. Тому хліб – це значно вище по затратам часу їжа аніж колос, і потім як наслідок зерно.

Принципи на прикладі Рут:

  • 1. Якщо не має готової їжі – збирай колоски! Якщо проповідник не підготовлений, він не в змозі подати вам хліб, але колоски він може підкинути. Тож збирай колоски!
  • 2. Якщо не почнеш збирати колоски – до столу не запросять; Вооз звернув на Рут увагу тільки тому, що вона збирала колоски. Через її наполеглевість, мали їсти і вона і Ноема. Через наполеглевість вона впала у око Воозу і як наслідок, в кінці її доля непогано склалося. Коли Бог буде бачити ваше намагання, то будьте впевнені що Він буде рясно благословляти.
  • 3. Збираємо колоски – додому несемо зерно!
  • 4. Подбайте про тару! Пам’ять – це як жменя, нею можна взяти тільки певну частину, але цією пригорошиною ми можемо пересипати багато. Краще тупий олівець, чим гостра пам’ять.

Сестри, дружини, матері… на вас відповідальність що їдять в сім’ї! Рут у кінці кінців навіть не потрібно було збирати колоски, бо вийшла за Вооза і отримала все поле. Для неї вже збирали слуги, але якщо подивитися, то вона починала з маленького. Якщо ми привчимо наших дітей до того, що мама принесе найкраще, що у мами завжди є свіжа ідея після богослужіння, то вони будуть чекати нас як пташенята чекають ластівку. Просіть у Бога милості і творчості!!! Творчість – це Божий атрибут адже Бог Творець. Проповідник розповідає для дорослої аудиторії, але ми як творці, повинні так оформити, щоб діти з’їли. Бог працює з нами і як наслідок, ми не можемо собі дозволити щоб у час великого духовного достатку, де не має браку в будь-яких типах їжі наші діти йдуть кормитися «чіпсами» і «сухариками».  У нас, християн, є багато гарних розповідей з правильною в кінці мораллю. Годувати сім’ю – це одна із самих невдячних справ. Не можна вставати зі столу не подякувавши адже по-перше ти вихований, по-друге християнин і по-третє розумієшся на процесах. Треба найти того, хто їжі готував, заглянути в очі і сказати дякую, але якщо йде мова про духовне будівництва дітей, то ми не чекаємо що вони нам подякують. Пройде час і коли виростуть, то подякують, бо те що дитина взяла від мами в дитинстві пройде з ним у всі часи. Дитина завжди буде пам’ятати біблійні історії, принципи моралі, етики і здорового глузду. Жінки, сестри, матері… на вас відповідальність що їдять в сім’ї! Не опускайте руки! Дай вам Бог мудрості, творчості, щоб ця справа в наших сім’ях зростала і процвітала. Амінь!

 

Свідоцтво

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *