29 березня 2017 рік служіння в середу

Не силою й не міццю, але тільки Моїм Духом, говорить Господь – Сергей Богачук проповедь

Тексти Писання:

  1. (Захарія 4:1-6)

«1. І вернувся той Ангол, що говорив зо мною, і збудив мене, як чоловіка, якого будять зо сну його. 2. І сказав він до мене: Що ти бачиш? А я відказав: Бачу я, ось світильник, увесь із золота, і чаша на верху його, і сім лямпад його на ньому, і по сім рурочок для лямпад, що на верху його.3. І дві оливки на ньому, одна з правиці чаші, а одна на лівиці її.4. І говорив я й сказав до Ангола, що говорив зо мною, кажучи: Що це, мій пане?5. І відповів Ангол, що говорив зо мною, та й сказав мені: Чи ж ти не знаєш, що це таке? А я відказав: Ні, пане!6. І відповів він, і сказав мені, говорячи: Оце таке Господнє слово до Зоровавеля: Не силою й не міццю, але тільки Моїм Духом, говорить Господь Саваот.» 

  1. (Вихід 36:2-7)

«2. І покликав Мойсей Бецал’їла та Оголіява, та кожного мудросердого чоловіка, кому Господь подав мудрість у серце, кожного, кого вело серце зблизитися до тієї праці, щоб зробити її. 3. І взяли вони від Мойсея все приношення, що позносили Ізраїлеві сини для праці служби святині, щоб зробити її. А вони ще приносили до нього щоранку добровільного дара.4. І прибули всі мудреці, що роблять усю роботу святині, кожен із праці своєї, яку вони роблять,5. і сказали до Мойсея, говорячи: Народ приносить більше, ніж потрібно було для праці, яку Господь звелів був зробити.6. І Мойсей наказав проголосити в таборі, говорячи: Ні чоловік, ні жінка нехай не роблять уже нічого на приношення для святині. І був стриманий народ від приносів.7. А наготовленого було досить для кожної праці, щоб зробити її, і ще зоставалось.»

  1. (1 Хроніки 28:1-3)

«1. І зібрав Давид усіх Ізраїлевих князів, зверхників племен, і зверхників відділів, що служать цареві, і тисячників, і сотників, і зверхників усякого маєтку та добутку царя та синів його разом з евнухами та лицарями, та всякого хороброго вояка до Єрусалиму. 2. І встав цар Давид на ноги свої та й сказав: Послухайте мене, брати мої та народе мій! Я серцем своїм був за те, щоб збудувати храм миру для ковчега Господнього заповіту та на підніжок ніг нашого Бога, й я приготовив потрібне на збудування.3. А Бог сказав мені: Ти не збудуєш храма для Мого Ймення, бо ти муж воєн і кров проливав.»

4.(1 Хроніки 29:1-9)

«1. І сказав цар Давид до всього збору: Син мій Соломон, що його одного Бог вибрав, ще молодий та тендітний, а ця праця велика, бо не для людини ця будова, а для Господа Бога. 2. А Я всією своєю силою приготовив для храму свого Бога золото на золоті речі, і срібло на срібні, і мідь на мідяні, і залізо на залізні, і дерево на дерев’яні, каміння шогамське та до оправ, каміння нофехське та кольорове, і всякий дорогий камінь та безліч мармурового каміння. 3. І ще, через моє замилування до дому Бога мого, є в мене скарб власного золота та срібла, і його я віддав для дому свого Бога, понад усе, що я заготовив для святого храму: 4. три тисячі талантів золота, офірського золота, і сім тисяч очищеного срібла на покриття стін тих домів; 5. на кожну золоту річ та на кожну срібну, і на всяку працю рукою майстрів. І хто ще жертвує, щоб сьогодні наповнити свою руку пожертвою для Господа? 6. І стали жертвувати начальники батьківських родів та начальники Ізраїлевих племен, і тисячники та сотники, і начальники праці для царя. 7. І дали вони на роботу Божого дому золота п’ять тисяч талантів та десять тисяч дарейків, і срібла десять тисяч талантів, і міді десять тисяч і вісім тисяч талантів, а заліза сто тисяч талантів. 8. А в кого знайшлося при ньому дорогоцінне каміння, ті дали його до скарбниці Господнього дому, до руки Ґершонівця Єхіїла.9. І радів народ за їхню жертву, бо вони жертвували Господеві з цілого серця, а також цар Давид радів великою радістю.»

Презентація теми:

Зоровавель – відомий вождь іудеїв,був призначений царем Кіром правителем Іудеї, під проводом якого перша партія іудейських полонених(42 360 чоловік – Див. Ездра 2:64) повернулася з вавилонського полону. Іудея мала дуже сумне видовище. Місто Єрусалим представляв з себе купу руїн, не залишилося жодної цілої будівлі. Поля, які не оброблялися цілі десятиліття, перетворилися на хащі.Роботи по відновленню Єрусалимського храму велися під керівництвом Зоровавеля дрібною кількістю людей і з незначними можливостями, для порівняння (Див. Вихід 36:2-7; 1 Хроніки 28:1-3;29:1-9).Незабаром, однак, виникли чвари між юдеями і самарянами, яким не було дозволено взяти участь в будівництві, і вони почали всіляко перешкоджати відновленню Єрусалимського храму. В результаті, будівництво Храму було перервано на 15 років. Зоровавель звертається до Бога з проханням і Бог відповідає Йому видінням через пророка Захарію. У видіння були показані Світильник і сім його лампад, а також дві маслини це говорило про те, що не військовою силою і не політичною силою, а Духовною міццю Зоровавель завершить будівництво Храму. Слова «не силою й не силою, а Духом моїм» вказують на Божий метод виконання Його роботи.Перед Зоровавелем і народом стояла тяжка, серйозна проблема яка була горою перед ними, але поступово силами які були,народ відбудував храм і в історію людстві він ввійшов як другий Єрусалимський храм. Пам’ятай яка б «гора» не була на твоєму шляху Бог допоможе тобі, вона стане «рівниною», твоє питання вирішиться, але не забудь подякувати Богу. «Не моя рука це зробила, а Дух Божий.  Не силою й не міццю, але тільки Моїм Духом, говорить Господь Саваот. Амінь!

 

Свидетельство Александр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *