28 серпня 2019 рік, служіння в середу

Гора Мойсея та гора Ісуса – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

  • «Правдиво ж кажу вам, що деякі з тут-о приявних не скуштують смерти, аж поки не побачать Царства Божого. І сталось після оцих слів днів за вісім, узяв Він Петра, і Івана, і Якова, та й пішов помолитись на гору. І коли Він молився, то вигляд лиця Його переобразився, а одежа Його стала біла й блискуча. І ось два мужі з Ним розмовляли, були то Мойсей та Ілля, що з’явилися в славі, і говорили про кінець Його, який в Єрусалимі Він мав докінчити. А Петро та приявні з ним були зморені сном, але, пробудившись, бачили славу Його й обох мужів, що стояли при Ньому. І сталось, як із Ним розлучались вони, то промовив Петро до Ісуса: Учителю, добре нам бути отут! Поставмо ж отут три шатрі: задля Тебе одне, і Мойсею одне, і одне для Іллі! Він не знав, що говорить… А як він говорив це, насунула хмара та їх заслонила. І вони полякались, як стали ті входити в хмару. І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!» (Лк. 9:27-35)
  • «І сталося, коли сходив Мойсей з гори Сінай, а обидві таблиці свідоцтва в Мойсеєвій руці при сході його з гори, що Мойсей не знав, що лице його стало променіти, бо Бог говорив з ним.» (Вих. 34:29)

Чому лице Мойсея сяяло після розмов з Всевишнім? Бог так робив не заради Мойсея, а заради зміцнення віри Ізраїльтян. Священне Писання часом порівнюється зі світлом. Обличчя Мойсеяяке сяяло, свідчило про те, що джерелом переданого для народу Слова, насправді був Бог-Отець. 

На відміну від Мойсея, преображення Ісуса Христа на горі Фаор – це явлення Божественної величі і слави «вигляд лиця Його переобразився, а одежа Його стала біла й блискуча.»

Порівняння Мойсея й Христа:

  • Мойсей – служитель Божий, приніс для народу Слово не від себе, але від Всевишнього. Обличчя його сяяло через те, що він в точності передав Божественне слово. Мойсей сходив з гори несучи кам’яні скрижалі з Заповідями, які були писані Божим перстом. «Тому то Закон виховником був до Христа, щоб нам виправдатися вірою.» (Гал. 3:24)
  • Ісус Христос – не лише служитель, Він є Син Бога-Отця, який став подібний до нас (прийняв образ людини), щоб звершити місію, покладену Богом-Отцем. Його переображення на горі Фаор свідчить про те, що Він – джерело світла. На відміну від Мойсея, Христос розмовляв не з Богом-Отцем, але з Мойсеєм та Іллєю. (Лк. 9:29,30)

Ісус Христос – джерело світла. «Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово… Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину, що приходить на світ.» (Ів 1:1,9) Учні, що побачили Славу Христа, повинні були згадати слова: «Правдиво ж кажу вам, що деякі з тут-о приявних не скуштують смерти, аж поки не побачать Царства Божого.» (Лк. 9:27) Виникає питання, а де скрижалі? Відповідь: «І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!» (Лк. 9:35) Петро побажав залишитися на вершині гори якомога довше, пропонуючи Христу виготовити три шатрі – для Самого Господа, а також для обох пророків, але не знав про що говорить. «А як він говорив це, насунула хмара та їх заслонила. І вони полякались, як стали ті входити в хмару. І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!» (Лк. 9:34,35)

Лише Богу належить УСЯ слава і велич. Якщо Бог наділяє нас духовними дарами, сповнюючи Духом Святим, Він дарує нам частинку Своєї слави. Будьмо подібними до старців, які віддають славу Всевишньому на престолі. «тоді падають двадцять чотири старці перед Тим, Хто сидить на престолі, і вклоняються Тому, Хто живе віки вічні, і складають вінці свої перед престолом та кажуть: Достойний Ти, Господи й Боже наш, прийняти славу, і честь, і силу, бо все Ти створив, і з волі Твоєї існує та створене все!» (Одкр. 4:10,11) Нехай Йому належить УСЯ слава і велич! Амінь!

 

Свідоцтво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *