28 лютого 2018 рік служіння в середу

Позиція того хто просить і отримує  – Сергій Губеня проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Матвія 7:7,8)

«7. Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам; 8. бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому.»

Презентація теми:

«Усе Писання Богом натхнене (теопнеустос), і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова.» (2Тим. 3:16,17) Грецьке θεοπνευστος – теопнеустос, дослівно перекладається як «видихнений Богом». Біблія – це Слово Бога. Автор її Бог. Немає нічого ціннішого на землі, ніж як Боже Слово. Блаженна людина, яка має Святе Письмо в своєму серці, розумі. 

Кожному з нас неодноразово доводилося бути в ситуації, коли потрібно було просити. Для деяких людей це стає звичкою, вони за рахунок цього живуть. Інші ж люди, намагаються максимально зробити так, щоб по мінімуму звертатися за допомогою. Але ніхто з нас не може прожити життя, щоб ніколи ні у кого нічого не просити.

Напевно Господь так щоб давати нам відчуття і розуміння того, що ми не самодостатні, ми потребуємо один одного і колись, ми потребуємо в Ньому. Напевно Господь зробив так, щоб давати нам відчуття і розуміння того, що ми не самодостатні, ми потребуємо один одного і перш за все, ми маємо потребу в Ньому. Ісус Христос закликає: «Просіть і буде вам дано…, бо кожен, хто просить одержує…» (Мт. 7:7,8) Існують прохання на які хочеться відповісти (і навпаки). Ми маємо тлумачити Боже Слово в контексті всієї Біблії. «та й каже Йому: Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бож написано: Він накаже про Тебе Своїм Анголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги. Ісус відказав йому: Ще написано: Не спокушуй Господа Бога свого!» (Мт. 4:6,7)

«А як Він перебував в одному з міст, ось один чоловік, увесь укритий проказою, Ісуса побачивши, упав ницьма, та й благав Його, кажучи: Господи, коли хочеш, Ти можеш очистити мене!» (Лк. 5:12)

Кожен хто просить, одержує, але одержує той, хто просить добросовісно.

Наше серце не відкрито допомагати тому, хто лінивий. Ми схильні допомагати тому, хто зі свого боку робить все можливе. Так само і Бог, допомагає тим, хто прикладає максимум зусиль.

«По цих справах та по цій вірності прийшов Санхерів, цар асирійський, і ввійшов в Юдею, і розклався табором проти укріплених міст, і думав здобути їх собі. І побачив Єзекія, що прийшов Санхерів, і що він задумує війну на Єрусалим, то він нарадився зо своїми зверхниками та своїми лицарями позатикати джерельні води, що назовні міста. І вони допомогли йому. І було зібрано багато народу, і вони позатикали всі джерела й потік, що плив у Краю, говорячи: Нащо б мали так багато води асирійські царі, коли прийдуть? І він підбадьорився, і забудував увесь виломаний мур, і поставив на нього башту, а поза тим муром інший мур, і зміцнив Мілло в Давидовому Місті, і наробив багато ратищ та щитів. І понаставляв він над народом військових зверхників, і зібрав їх до себе, на майдан біля міської брами, і промовляв до їхнього серця, говорячи: Будьте міцні та будьте мужні, не бійтеся й не жахайтеся перед асирійським царем та перед усім тим натовпом, що з ним, бо з нами більше, ніж із ним. З ним рамено тілесне, а з нами Господь, Бог наш, щоб допомагати нам та воювати наші війни! І оперся народ на слова Єзекії, Юдиного царя.» (2Хро. 32:1-8)

Що залежить від нас, коли ми просимо у Бога?

  • Усунути всякі перешкоди в молитві; Для того, щоб наша молитва була ефективною треба переглянути своє серце на наявність гріха;
  • Робити конкретні кроки; Треба докладати максимум зусилля для вирішення того, що залежить від нас. У кожній справі є те, що ніхто не зробить за нас, навіть Бог. Прокаженому ніхто не міг допомогти, але він зробив все можливе зі своєї сторони, він прийшов до Ісуса Христа. (Лк. 5:12,13) Господь сказав не просто, просіть і отримаєте, а шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам. (Мт. 7:7) Паралельно з молитвою нам треба йти, шукати, звертатись до людей, радитись, прислухатись до порад, просити підтримки, поститися. У кожній справі є загроза впасти в крайність, тоді може наступити криза вірі. Тому важливо відчути де знаходиться кордон наших дій, а де треба покласти свою надію на Бога.

Кожен хто просить, одержує, але одержує той, хто просить смиренно;

Просити смиренно означає просити без образ. «ось один чоловік, увесь укритий проказою, Ісуса побачивши, упав ницьма, та й благав Його, кажучи: Господи, коли хочеш, Ти можеш очистити мене!» (Лк. 5:12) Іноді прохання деяких людей виглядає як вимога. Прохати смиренно означає бути готовим до будь-якої відповіді, навіть до негативної. Ми отримуємо коли просимо по Його волі (1Ів. 5:1) Як правило ціль нашої молитви отримати те, що просимо, але Божа ціль формувати в нас христоподібний характер. «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.» (Фил. 4:6,7)

Молились женщины
Молились женщины: одна, другая, третья…
И мимо каждой проходил Христос.
На все вопросы первой Он ответил
И осушил глаза ее от слез.

Он говорил с ней мягко, долго, нежно,
И улыбался ей, и утешал.
Он ждал, когда засветится надеждой
Молящаяся женская душа…

Вот с женщиной второй Христос встал рядом
И положил ей руку на плечо,
Ободрил душу любящим Он взглядом,
Когда она молилась горячо…

И третья женщина склонилась низко,
Слова слетали тихо с уст.
Но к ней не подошел Спаситель близко,
Не вымолвил ни слова Иисус…

На три молитвы Он дал три ответа –
Для каждой женщины ответ был свой:
Одной досталось много света,
Другой – чуть меньше, третьей – ничего…

Господь мой, как же так? Мне непонятно:
Ты на молитву третьей промолчал!
Любовь не может быть лицеприятной,
Ты – Бог любви, и Ты – не отвечал?!

Иисус открыл мне то, что тайной было:
«Когда молилась первая душа,
Я должен был умножить ее силы,
Чтобы она могла свой путь свершать.

Должны окрепнуть крылья ее веры,
Чтобы взлететь могла под небеса.
Мне нужно рядом быть с душою первой,
С ней долго говорить, смотреть в глаза…

Душе второй еще нужна опора,
Но вера этой женщины – сильна!
Достаточно ей любящего взора –
Я знаю, что поймет Меня она.

Но иногда гнетут ее сомненья,
Когда услышит грозной бури шум.
И ей необходимо подкрепленье –
К душе второй на помощь Я спешу.

А третья… Много лет мы с ней знакомы,
Преграды никакой меж нами нет.
И дом ее давно Моим стал домом –
Она всецело доверяет мне!

Душа прошла чрез испытаний школу,
Я труд любой доверить ей могу,
Я провожу ее путем тяжелым,
Я с ней бываю мягок и суров.

Она теперь нисколько не смутится
И в час нелегкий духом не падет,
Но будет верить, верить и молиться,
Ни слов, ни взгляда Моего не ждет.

Та, третья, знает, что Я с нею буду,
До вечной цели доведу ее,
И как бы ни было ей в жизни трудно,
Она поймет молчание мое.

Моя любовь превыше слов и взглядов,
Несет благословение она,
И тот, кто стал однажды Божьим чадом,
Научится мне доверять сполна.

И ты доверься мне, – сказал Спаситель, –
Когда Я говорю, когда молчу…»
«О, мой Господь, мой Пастырь и Учитель,
Я – поняла: я – третьей быть хочу!

                                        (Любовь Васенина)

Господь працює над твоїм і моїм серцем Своїм чином. Він поміщає нас в різні обставини, де досягаються Його цілі. Ап. Павло говорить: «А щоб я через пребагато об’явлень не величався, то дано мені в тіло колючку, посланця сатани, щоб бив в обличчя мене, щоб я не величався. Про нього три рази благав я Господа, щоб він відступився від мене. І сказав Він мені: Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі. Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилася в мене.» (2Кор. 12:7-9)

Кожен хто просить, одержує, але одержує той, хто просить з вірою;

Просити з вірою означає просити очікуючи. «бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять йому.» (Мт. 7:8) «А як Він перебував в одному з міст, ось один чоловік, увесь укритий проказою, Ісуса побачивши, упав ницьма, та й благав Його, кажучи: Господи, коли хочеш, Ти можеш очистити мене! А Він руку простяг, доторкнувся до нього й сказав: Хочу, будь чистий! І зараз із нього проказа зійшла…» (Лк. 5:12,13)

Бог заохочує нас просити!

  • «Просіть від Господа дощу часу весняного пізнього дощу, Господь чинить блискавки, і зливний дощ посилає їм, кожному траву на полі.» (Зах. 10:1)
  • «А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана.» (Як. 1:5)
  • «Бажаєте ви та й не маєте, убиваєте й заздрите та досягнути не можете, сваритеся та воюєте та не маєте, бо не прохаєте…» (Як. 4:2)
  • «Не просили ви досі нічого в Ім’я Моє. Просіть і отримаєте, щоб повна була ваша радість.» (Ів. 16:24)
  • «Покликуй до Мене і тобі відповім, і тобі розповім про велике та незрозуміле, чого ти не знаїш!» (Єрем 33:3)

Господу приємно коли ми просимо в Нього з вірою, усвідомлено чекаючи відповідь. І коли приходить відповідь на молитву ми радіємо у Господі! Амінь!

 

Про чистоту вчення – Ростислав Шкіндер проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (2 до Коринтян 2:17)

«17. Бо ми не такі, як багато-хто, що Боже Слово фальшують, але ми провіщаємо, як із щирости, як від Бога, перед Богом, у Христі!»

Презентація теми:

Якщо дияволу не вдається утримати людину від покаяння, то тоді ворог намагається з усіх сил зробити людину нещасливою у Ісусі Христі. За задумом Бога, християнин – вельми щаслива людина, чиє серце сноповнене плодами Духа. Чистота вчення – запорука дії Духа Святого. «А багато братів у Господі через кайдани мої посміліли та ще більше відважилися Слово Боже звіщати безстрашно. …а інші через підступ звіщають Христа нещиро, думаючи, що додадуть тягару до кайданів моїх.» (Фил. 1:14,17) Нажаль є християни, які підлаштовують Слово Боже під свої погляди, особисті уявлення, що суперечить чистоті вчення Ісуса Христа «…бо надіємося, що ми маємо добре сумління, бо хочемо добре в усьому поводитись.» (Євр. 13:18) Істинне вчення і близькість з Богом робить нас, християн, щасливими в повній мірі. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *