27 червня 2018 рік, служіння в середу

Єдність в Тілі Христовому – Артем Ковпак проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (1 до Коринтян 12:12-27)

«12. Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, так і Христос. 13. Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, і всі ми напоєні Духом одним. 14. Бо тіло не є один член, а багато. 15. Коли скаже нога, що я не від тіла, бо я не рука, то хіба через це не від тіла вона? 16. І коли скаже вухо, що я не від тіла, бо я не око, то хіба через це не від тіла воно? 17. Коли б оком було ціле тіло, то де був би слух? А коли б усе слух, то де був би нюх? 18. Та нині Бог розклав члени в тілі, кожного з них, як хотів. 19. Якби всі одним членом були, то де тіло було б? 20. Отож, тепер членів багато, та тіло одне. 21. Бо око не може сказати руці: Ти мені непотрібна; або голова знов ногам: Ви мені непотрібні. 22. Але члени тіла, що здаються слабіші, значно більше потрібні. 23. А тим, що вважаємо їх за зовсім нешановані в тілі, таким честь найбільшу приносимо, і бридкі наші члени отримують пристойність найбільшу, 24. а нашим пристойним того не потрібно. Та Бог змішав тіло, і честь більшу дав нижчому членові, 25. щоб поділення в тілі не було, а щоб члени однаково дбали один про одного. 26. І коли терпить один член, то всі члени з ним терплять; і коли один член пошанований, то всі члени з ним тішаться. 27. І ви тіло Христове, а зосібна ви члени!»

Презентація теми:

Істинна Церква єдина у внутрішньому житті, бо має Главу – Господа Ісуса Христа. Дух Божий об’єднує всіх в єдине Тіло Христове, в єдиний духовний організм, як душа в людині поєднує всі частини її тіла. Кожний член відіграє важливу роль в Тілі Христа, тому важливо знати своє покликання і служити тільки на збудування.

 • «Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті.» (1Петр. 4:10);
 • «То що ж, браття? Коли сходитесь ви, то кожен із вас псалом має, має науку, має мову, об’явлення має, має вияснення, нехай буде все це на збудування!» (1Кор. 14:26);
 • «Бо Христова любов спонукує нас, що думають так, що коли вмер Один за всіх, то всі померли.» (2Кор. 5:14);
 • «Через це звеселися ти, небо, та ті, хто на нім пробуває! Горе землі та морю, до вас бо диявол зійшов, маючи лютість велику, знаючи, що короткий час має!» (Одкр. 12:12);

Головна мета диявола – посіяти поділення в Тілі Христа. В Євангелії від Марка написано: «І коли царство поділиться супроти себе, не може встояти те царство.» (Мк. 3:24) Кожен християнин особисто має стояти на сторожі серця щоб диявол не мав підступу. «Звідки війни та свари між вами? Чи не звідси, від ваших пожадливостей, які в ваших членах воюють?» (Як. 4:1), – говорить ап. Яків. Також диявол намагається вселити байдужість. Саме байдужість розділює Тіло і воно навряд чи здатне існувати далі без втручання Господа Ісуса Христа. Любов – основа істинного християнства і тому Слово Боже закликає зростати в любові, співчутті, милосерді до ближнього. Нехай допоможе Господь перебуваючи в єднанні, служити ревно на ниві Його. Амінь!

 

Хто має, тому додасться! – Олександр Давиденко проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Луки 19:26)

«26. Говорю бо я вам: Кожному, хто має, то дасться йому, хто ж не має, забереться від нього і те, що він має.»

Презентація теми:

Ми б хотіли мати, і щоб нам ще додавалося?

Можливо хтось би хотів не мати, і щоб ще й забиралося те що маємо?

 • Яким треба бути щоби додавалося?
 • Яким не треба бути щоби не забиралося?

Згідно Луки: «12. Отож Він сказав: Один чоловік, роду славного, відправлявся в далеку країну, щоб царство прийняти й вернутись. 13. І покликав він десятьох своїх рабів, дав їм десять мін, і сказав їм: Торгуйте, аж поки вернуся. 14. Та його громадяни його ненавиділи, і послали посланців услід за ним, кажучи: Не хочемо, щоб він був над нами царем. 15. І сталось, коли він вернувся, як царство прийняв, то звелів поскликати рабів, яким срібло роздав, щоб довідатися, хто що набув. 16. І перший прийшов і сказав: Пане, міна твоя принесла десять мін. 17. І відказав він йому: Гаразд, рабе добрий! Ти в малому був вірний, володій десятьма містами. 18. І другий прийшов і сказав: Пане, твоя міна п’ять мін принесла. 19. Він же сказав і тому: Будь і ти над п’ятьма містами. 20. І ще інший прийшов і сказав: Пане, ось міна твоя, що я мав її сховану в хустці. 21. Я бо боявся тебе, ти ж бо людина жорстока: береш, чого не поклав, і жнеш, чого не посіяв. 22. І відказав той йому: Устами твоїми, злий рабе, суджу я тебе! Ти знав, що я жорстока людина, беру, чого не поклав, і жну, чого не посіяв. 23. Чому ж не віддав ти міняльникам срібла мого, і я, повернувшись, узяв би своє із прибутком? 24. І сказав він присутнім: Візьміть міну від нього, та дайте тому, хто десять мін має. 25. І відказали йому: Пане, він десять мін має. 26. Говорю бо я вам: Кожному, хто має, то дасться йому, хто ж не має, забереться від нього і те, що він має. 27. А тих ворогів моїх, які не хотіли, щоб царював я над ними, приведіте сюди, і на очах моїх їх повбивайте. 28. А як це оповів, Він далі пішов, простуючи в Єрусалим.» (Лк. 19:12-28)

Міна – міра ваги в Стародавній Греції і на Близькому Сході.

1 міна = 436,6 грам (класичний період)

Згідно Матвія: «14. Так само ж один чоловік, як відходив, покликав своїх рабів і передав їм добро своє. 15. І одному він дав п’ять талантів, а другому два, а тому один, кожному за спроможністю його. І відійшов. 16. А той, що взяв п’ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і набув він п’ять інших талантів. 17. Так само ж і той, що взяв два і він ще два інших набув. 18. А той, що одного взяв, пішов та й закопав його в землю, і сховав срібло пана свого. 19. По довгому ж часі вернувся пан тих рабів, та й від них зажадав обрахунку. 20. І прийшов той, що взяв п’ять талантів, приніс іще п’ять талантів і сказав: Пане мій, п’ять талантів мені передав ти, ось я здобув інші п’ять талантів. 21. Сказав же йому його пан: Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого! 22. Підійшов же й той, що взяв два таланти, і сказав: Два таланти мені передав ти, ось іще два таланти здобув я. 23. казав йому пан його: Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого! 24. Підійшов же і той, що одного таланта взяв, і сказав: Я знав тебе, пане, що тверда ти людина, ти жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав. 25. І я побоявся, пішов і таланта твого сховав у землю. Ото маєш своє… 26. І відповів його пан і сказав йому: Рабе лукавий і лінивий! Ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав? 27. Тож тобі було треба віддати гроші мої грошомінам, і, вернувшись, я взяв би з прибутком своє. 28. Візьміть же від нього таланта, і віддайте тому, що десять талантів він має. 29. Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має. 30. А раба непотрібного вкиньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів!» (Мт. 25:14-30);

Талант – лічільно-грошова одиниця Стародавнього Сходу і античних цивілізацій.

1 талант = 20 – 36 кг. срібла

Інша подібна ситуація у Матвія «10. І учні Його приступили й сказали до Нього: Чому притчами Ти промовляєш до них? 11. А Він відповів і промовив: Тому, що вам дано пізнати таємниці Царства Небесного, їм же не дано. 12. Бо хто має, то дасться йому та додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має. 13. Я тому говорю до них притчами, що вони, дивлячися, не бачать, і слухаючи, не чують, і не розуміють. 14. І над ними збувається пророцтво Ісаї, яке промовляє: Почуєте слухом, і не зрозумієте, дивитися будете оком, і не побачите… 15. Затовстіло бо серце людей цих, тяжко чують вухами вони, і зажмурили очі свої, щоб коли не побачити очима й не почути вухами, і не зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я їх уздоровив!» (Мт. 13:10-15);

Що треба мати, щоб додалося?

1. Не піддалися думці більшості. Прийняли рішення виконати волю пана не дивлячись ні на що. (згідно Луки)

«14. Та його громадяни його ненавиділи, і послали посланців услід за ним, кажучи: Не хочемо, щоб він був над нами царем. 15. І сталось, коли він вернувся, як царство прийняв, то звелів поскликати рабів, яким срібло роздав, щоб довідатися, хто що набув.» (Лук. 19:14,15)

2. Робить те що треба, не зважаючи на різні думки людей, на критику чи ще щось.

3. «Орудував і заробив» – треба діяти.

 • Орудував – не полінувався, думав, прикладав зусилля;
 • Заробив – добивався, досягав;)

4. «Добрий і вірний в малому» – не цуратися малого.

 • Добрий (корисний).
 • Вірний в малому (надійний) – людина, яка не цурається малого, яка працює на основі того що є, досягаючи успіху, а не виправдовує свою бездіяльність тим, що хотілось би мати.

Чому у того, хто не має, забирається?

1. Закопав у землю (згідно Матвія) (ховати, втаїти) – не просто так він це зробив. Очевидно у нього був умисел.

2. Відклав у хусці (згідно Луки) – відкласти, приготувати для чогось. Напевно він піддався думці більшості, і приховав міну до кращих часів. Умисел був в тому, що якщо пан не повернеться, він забере кошти собі, якщо повернеться поверне пану. Це було лукавство.

3. Злий і лінивий

 • Злий (лукавий) – хитрість, коварство (умисел)
 • Лінивий – повільний. Той що знайде 10 причин, чого він цього не робив. Замість того, щоб чесно працювати, він собі придував, як не працюючи прибрати до рук кошти.

4. Нікчемний – той, хто не приносить користі.

5. Огрубіло серце:

 • Це людина, яка не сприймає настанови;
 • Це людина, яка думає, що вона вже всього досягла, яка не розвивається;
 • Це людина горда і пихата;

 

Висновок:

Людина може перебувати у двох положеннях:

 • Той, хто має, і йому ще й додається до того, що він має.
 • Той хто не має, й в того забереться навіть те, що він має.

Чому?

 • Чому Бог дає тому, хто має? Бо він буде розвивати те що він має, і воно принесе ще більшу користь.
 • Чому Бог забирає у того хто не має? Тому що він зіпсує і те що він має, і воно не піде ні йому на користь ні тому, хто поруч із ним.

Як робити так, щоб додавалося?

 • Не піддавайтеся думці більшості. Майте свою думку, знайте волю Божу і виконуйте її.
 • Не лінуйтеся, орудуйте, досягайте цілі.
 • Не цурайтеся малого, будьте надійними, вірними в малому.
 • Стережіться лукавства та нечесності, нехай ваші мотиви завжди будуть до вподоби Богу.
 • Бережіть своє серце від гордості та самодостатності. Будьте гнучкими, прислухайтеся порад розумних людей.

Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *