24 січня 2018 рік служіння в середу

Ідіть ловити рибу – Вадим проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Луки 5:1-11)

«1. І сталось, як тиснувся натовп до Нього, щоб почути Слово Боже, Він стояв біля озера Генісаретського. 2. І Він побачив два човни, що стояли край озера. А рибалки, відійшовши від них, полоскали невода. 3. І Він увійшов до одного з човнів, що був Симонів, і просив, щоб він трохи відплив від землі. І Він сів, та й навчав народ із човна. 4. А коли перестав Він навчати, промовив до Симона: Попливи на глибінь, і закиньте на полов свій невід. 5. А Симон сказав Йому в відповідь: Наставнику, цілу ніч ми працювали, і не вловили нічого, та за словом Твоїм укину невода. 6. А зробивши оце, вони безліч риби набрали і їхній невід почав прориватись… 7. І кивали вони до товаришів, що були в другім човні, щоб прийшли помогти їм. Ті прийшли, та й наповнили обидва човни, аж стали вони потопати. 8. А як Симон Петро це побачив, то припав до колін Ісусових, кажучи: Господи, вийди від мене, бо я грішна людина! 9. Бо від полову риби, що зловили вони, обгорнув жах його та й усіх, хто з ним був, 10. також Якова й Івана, синів Зеведеєвих, що були спільниками Симона. І сказав Ісус Симонові: Не лякайсь, від цього часу ти будеш ловити людей! 11. І вони повитягали на землю човни, покинули все, та й пішли вслід за Ним.»

Презентація теми:

Ми розуміємо і так говорить Євангеліє, що Христос звершив Свою місію на землі за часів дії Старого Заповіту. Досконало виконавши закон Мойсея (Мт. 5:17,18), Своїм Євангельським  вченням Христос роз’яснив абсолютну істину і загальні принципи моральності. Бог завжди готовий говорити з нами, спілкуватися від серця до серця, але питання в тому наскільки налаштований наш духовний слух. (Лк. 5:1-11) Човен – прообраз нашого серця. «І Він [Ісус] увійшов до одного з човнів, що був Симонів, і просив, щоб він трохи відплив від землі…» (Лк. 5:3)«І ось буря велика зірвалась на морі, аж човен зачав заливатися хвилями. А Він спав… І кинулись учні, і збудили Його та й благали: Рятуй, Господи, гинемо! А Він відповів їм: Чого полохливі ви, маловірні? Тоді встав, заказав бурі й морю, і тиша велика настала…» (Мт. 8:24-26) Якщо Господь живе у твоєму серці, то незважаючи на проблеми обов’язково прийде Його поміч. (Лк. 5:4-6,10)

«І казав Він [Ісус] до них: Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте! Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде… І пішли вони, і скрізь проповідували. А Господь помагав їм, і стверджував слово ознаками, що його супроводили. Амінь.» (Мк. 16:15,16,20)

«Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі… І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав.» (Дії. 2:1,3,4) «Ставши ж Петро із Одинадцятьма, свій голос підніс та й промовив до них… Отож ті, хто прийняв його слово, охристилися. І пристало до них того дня душ тисяч зо три!» (Дії 2:14,41) Відбувся великий лов людей для Божого Царства. (Лк. 5:10)

Зцілення Божою силою, явленої через апостолів, і потім захоплена реакція кульгавого на те, що сталося з ним викликали в народі здивування і разом жах. (Дії 3:3-11) Дух Святий використав ап. Петра в той день. «І багато-хто з тих, хто слухав слово, увірували; число ж мужів таких було тисяч із п’ять.» (Дії 4:4) «І коли що проситиви будете в Імення Моє, те вчиню, щоб у Сині прославивсь Отець. Коли будете в Мене просити чого в Моє Ймення, то вчиню.» (Ів. 14:13,14)

«Кінець же всьому наблизився. Отже, будьте мудрі й пильнуйте в молитвах!» (1Петр. 4:7), – закликає ап. Петро. Ті, хто живуть копаючи і заглиблюючись в Слово, не спіткнуться за часів випробувань, бо їх ноги будуть стояти на камені, який є Христос. Господь вибрав Собі учнів перш ніж вони прийшли до Нього.  «І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний.» (Мт. 10:38) Наповнюй своє серце і розум пізнанням про Бога! «А що вони не вважали за потрібне мати Бога в пізнанні, видав їх Бог на розум перевернений, щоб чинили непристойне.» (Рим. 1:28) «Найперше майте щиру любов один до одного, бо любов покриває багато гріхів!» (1Петр. 4:8) «Коли ж любить хто Бога, той пізнаний Ним.» (1Кор. 8:3) «Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, а в пізнанні стримання, а в стриманні терпеливість, а в терпеливості благочестя, а в благочесті братерство, а в братерстві любов. Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа.» (2Петр. 1:5-8) «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме щоденно свого хреста, та й за Мною йде.» (Лк. 9:23) 

Бо хто багато любить, тому численні гріхи прощенні, – говорить Ісус. (Лк. 7:47) «Оце Моя заповідь, щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив! Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую.» (Ів. 15:12,14)«Не забувайте любови до приходнів, бо деякі нею, навіть не відаючи, гостинно були прийняли Анголів.» (Євр. 13:2) «Бо щедро відкриється вам вхід до вічного Царства Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа.» (2Петр. 1:11) «Тож дбайте ревно про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу!» (1Кор. 12:31) «Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа.» (2Петр. 1:8) 

Якщо будеш мати любов проявлену в дії,  твої слова про Христа будуть мати силу. Господь бажає повної посвяти! «І перед Ним усі народи зберуться, і Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів. І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлята ліворуч. Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був і прийшли ви до Мене. Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили і нагодували, або спрагненого і напоїли? Коли то Тебе мандрівником ми бачили і прийняли, чи нагим і зодягли? Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в’язниці і до Тебе прийшли? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили.» (Мт. 25:32-40)

«І ось жінка одна, що була в місті, грішниця, як дізналась, що, Він у фарисеєвім домі засів при столі, алябастрову пляшечку мира принесла, і, припавши до ніг Його ззаду, плачучи, почала обливати слізьми Йому ноги, і волоссям своїм витирала, ноги Йому цілувала та миром мастила… Побачивши це, фарисей, що покликав Його, міркував собі, кажучи: Коли б був Він пророк, Він би знав, хто ото й яка жінка до Нього торкається, бож то грішниця! І озвався Ісус та й говорить до нього: Маю, Симоне, дещо сказати тобі. А той відказав: Кажи, Учителю. І промовив Ісус: Були два боржники в одного вірителя; один був винен п’ятсот динаріїв, а другий п’ятдесят. Як вони ж не могли заплатити, простив він обом. Скажи ж, котрий із них більше полюбить його? Відповів Симон, говорячи: Думаю, той, кому більше простив. І сказав Він йому: Розсудив ти правдиво. І, обернувшись до жінки, Він промовив до Симона: Чи ти бачиш цю жінку? Я прибув у твій дім, ти на ноги Мої не подав і води, а вона окропила слізьми Мої ноги й обтерла волоссям своїм. Поцілунку не дав ти Мені, а вона, відколи ввійшов Я, Мої ноги цілує невпинно. Голови ти Моєї оливою не намастив, а вона миром ноги мої намастила… Ось тому говорю Я тобі: Численні гріхи її прощені, бо багато вона полюбила. Кому ж мало прощається, такий мало любить. А до неї промовив: Прощаються тобі гріхи!» (Лк. 7:37-48)

Старанна любов відкриває двері в Небо. Якщо бажаєш бути ревним і гідним працівником на ниві Господній, то основа твоєї віри повинна бути Ісус Христос і Його вчення. «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, проходить воно аж до поділудуші й духа, суглобівтамозків, і спосібнесудити думки та намірисерця.» (Євр. 4:12) Саме чисте і щире серце Бог буде використовувати для Своєї справи. Нехай допоможе Господь мати відвагу і ревність до Його  слова. Амінь!

 

Обнови заповіт – Станислав Николаенко проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Луки 3:2-18; 21,22)

«2. за первосвящеників Анни й Кайяфи було Боже слово в пустині Іванові, сину Захарія. 3. І він перейшов усю землю Йорданську, проповідуючи хрищення покаяння для прощення гріхів, 4. як написано в книзі пророцтва пророка Ісаї: Голос того, хто кличе: У пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому! 5. Нехай кожна долина наповниться, гора ж кожна та пригорок знизиться, що нерівне, нехай випростовується, а дороги вибоїсті стануть гладенькі, 6. і кожна людина побачить Боже спасіння! 7. А Іван говорив до людей, хто приходив, христитися в нього: Роде зміїний, хтонавчив вас тікати від гнів у майбутнього? 8. Отож, учиніть гідний плід покаяння. І не починайте казати в собі: Маємо батька Авраама. Бо кажу вам, що Бог може піднести дітей Авраамові з цього каміння. 9. Бо вже он до коріння дерев і сокира прикладена: кожне ж дерево, що доброго плоду не родить, буде зрубане та до огню буде вкинене. 10. А люди питали його й говорили: Що ж нам робити? 11. І сказав він у відповідь їм: У кого дві сорочці, нехай дасть немаючому; а хто має поживу, нехай робить так само. 12. І приходили й митники, щоб христитись від нього, і питали його: Учителю, що ми маємо робити? 13. А він їм казав: Не стягайте нічого над те, що вам звелено. 14. Питали ж його й вояки й говорили: А нам що робити? І він їм відповів: Нікого не кривдьте, ані не оскаржайте фальшиво, удовольняйтесь платнею своєю. 15. Коли ж усі люди чекали, і в серцях своїх думали всі про Івана, чи то він не Христос, 16. Іван відповідав усім, кажучи: Я хрищу вас водою, але йде ось Потужніший за мене, що Йому розв’язати ремінця від Його взуття я негідний, Він христитиме вас Святим Духом й огнем! 17. У руці Своїй має Він віячку, і перечистить Свій тік: пшеницю збере до засіків Своїх, а полову попалить у вогні невгасимім. 18. Тож багато навчав він і іншого, звіщаючи Добру Новину народові. 21. І сталося, як христились усі люди, і як Ісус, охристившись, молився, розкрилося небо, 22. і Дух Святий злинув на Нього в тілесному вигляді, як голуб, і голос із неба почувся, що мовив: Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав Тебе!»

Презентація теми:

«але в кожнім народі приємний Йому, хто боїться Його й чинить правду.» (Дії. 10:35) Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *