22 листопада 2018 рік, молодіжне служіння в четверг

Як жити Духом? – Йосип Бейня проповідь

Презентація теми:

«Коли духом живемо, то й духом ходімо!» (Гал. 5:25) Священне Писання розкриває справжню істину як жити Духом.

Ап. Павло в Посланні до Галатів закликає:

 • чинити згідно Духа; «І кажу: ходіть за духом…» (Гал. 5:16)
 • бути керованим Духом; «Коли ж дух вас провадить…» (Гал. 5:18)
 • жити Духом; «Коли духом живемо, то й духом ходімо!» (Гал. 5:25)

Людина – троїста істота і складається з духа, душі і тіла. Дивлячись на людину, ми бачимо лише тіло (фізичну складову). Дух (істинне “я”)  і душа – це невидимі частини людського буття. Чи ви знаєте яка різниця між людиною, яка вірить в Бога і яка не вірить. Відмінність полягає в розумі. Віруюча людина має: плотський розум (діє у фізичній/душевній сфері) та розум Христа, який виникає після навернення до віри в Ісуса Христа (народження згори). Чому так? Коли Бог створив людину за Своєю подобою, дух людини функціював у двох вимірах спілкування – “горизонтальному” та “вертикальному”. “Вертикальний” виступає як спілкування людини з Богом. “Горизонтальний” вимір характерний для спілкування між людьми. Коли перша людина згрішила, її дух втратив зв’язок із Богом. І лише в Новому Заповіті, через жертву Ісуса Христа, “вертикальний” вимір спілкування повністю досягнутий. Інтуїція, свідомість і спілкування – це властивості людського духа, які функціюють лише після відродження. У народженні згори саме дух людини народжується знову, або оновлюється, але відразу дух не може діяти повноцінно. Від прийняття рішення залежить багато чого в житті людини, бо душа впливає на дух. До останнього подиху буде точитися боротьба між духовним та плотським чоловіком.

Для того щоб жити Духом, необхідно:

 1. Наповнюватися Духом через духовні пісні, дослідження і виконання Слова; «І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом, розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа, дякуючи завжди за все Богові й Отцеві в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа, корячися один одному у Христовім страху.» (Еф. 5:18-21)

Господь, Ты – Пастырь мой, ведёшь меня к высотам,
Покоишь Ты меня на злачных пажитях.
В присутствии Твоём жива душа моя,
Ты водишь к водам тихим, в Тебе укроюсь я.
Ты – источник жизни, Ты – источник света,
К Тебе мои молитвы, в Тебе мои ответы.
Ты – источник счастья, живая вода,
Ты – ветер перемен, долгожданная весна.

Сердцем воспряну, петь не престану
Славу Тому, Кто нас искупил! 

2. Контролювати думки. «Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне. Бо думка тілесна то смерть, а думка духовна життя та мир…» (Рим. 8:5,6)  Розумовий процес – це властивість людського духа. Все починається з думок, саме вони формують особистість. «Посієш думку – пожнеш бажання, посієш бажання – пожнеш дію, посієш дія – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю». Змінюй своє мислення згідно Слова і будеш мати благословенне життя! 

 • «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!» (Фил. 4:8)
 • «зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові…» (2Кор. 10:4,5)
 • «…Страждання зазнаєте в світі, але будьте відважні: Я світ переміг!» (Ів. 16:33)
 • «Бо кожен, хто родився від Бога, перемагає світ. А оце перемога, що світ перемогла, віра наша.» (1Ів. 5:4)

3. Докладати зусилля, щоб бути істинними учнями Ісуса Христа

 • «Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, а в пізнанні стримання, а в стриманні терпеливість, а в терпеливості благочестя, а в благочесті братерство, а в братерстві любов.» (2Петр. 1:5-7)

Дотримуючись вище перелічених вимог у духовному житті буде формуватися плід духа. «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!» (Гал. 5:22,23)

Якщо віруючий виконав всі постанови, вже сформований плід духа, що відбувається далі? Під дією Святого Духа наш дух може:

 • виходити з тіла, впливаючи на навколишніх. Приклади: апостол Петро; «…хворих стали виносити на вулиці, та й клали на ложа та ноші, щоб, як ітиме Петро, то хоч тінь його впала б на кого із них. І безліч люду збиралась до Єрусалиму з довколишніх міст, і несли недужих та хворих від духів нечистих, і були вони всі вздоровлювані!» (Дії. 5:15), Сміт Віглсворд, Карлос Аннакондіа.
 • передаватися на предмети. «І Бог чуда чинив надзвичайні руками Павловими, так що навіть хустки й пояси з його тіла приносили хворим, і хвороби їх кидали, і духи лукаві виходили з них.» (Дії. 19:11,12) «Чи хворіє хто з вас? Хай покличе пресвітерів Церкви, і над ним хай помоляться, намастивши його оливою в Господнє Ім’я, і молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться.» (Як. 5:14,15). 

Що впливає на наш дух?

 • Посвята (помазання);
 • оточення (приклад: Саул і пророки 1Сам. 19:23,24); Без Церкви, людина не здатна по-справжньому сповнятися і жити Духом. Будь у спілкуванні із святими! «Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1Кор. 15:33)

Поради:

 1. ВСІМ серцем віруйте Слову Божому. «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр. 13:8)
 2. Невпинно слідкуйте за своїми думками, вустами.
 3. Наповнюйте серце Словом Господнім щоб нести слова життя.

Пам’ятаймо, за ВСЕ необхідно платити велику ціну. Кто сказал – побеждать легко, будто всё нам даётся даром? Сколько братьев-борцов легло и сестёр молодых и старых. Будьмо ревними учнями Господа Ісуса Христа! «Коли духом живемо, то й духом ходімо!» (Гал. 5:25) Амінь!

https://youtu.be/trMBDINKdas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *