21 жовтня 2018 рік, служіння в неділю

Навіщо мені думка Божа про мене – Ростисла Шкіндер проповідь

Презентація теми:

«І до Ангола Церкви в Лаодикії напиши: Оце каже Амінь, Свідок вірний і правдивий, початок Божого творива: Я знаю діла твої, що ти не холодний, ані гарячий. Якби то холодний чи гарячий ти був! А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх уст… Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів,і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий! Раджу тобі купити в Мене золота, в огні перечищеного, щоб збагатитись, і білу одежу, щоб зодягтися, і щоб ганьба наготи твоєї не видна була, а мастю на очі намасти свої очі, щоб бачити… Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною.» (Одкр. 3:14-18, 20) 

«Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога.» (Мт. 5:8) Щоб ми могли знати і виконувати Боже Слово, Бог дарує очі віри, але можемо втратити наш духовний зір, коли гріх осліплює нас. «…Я знаю діла твої, що маєш ім’я, ніби живий, а ти мертвий.» (Одкр. 3:1) Невтрачаймо взаємозв’язок з небом! Дізнаваймося все більше і більше, що Бог говорить про нас. Мойсей, Давид, Ісус Навин, Соломон, Самуїл слугують прикладами для нас як правильно діяти коли є спілкування з Богом. «Та стали вони неслухняними й Духа Святого Його засмутили, і Він обернувся на ворога їм, Він Сам воював проти них…» (Іс. 63:10) Люди страждають духовно, тому що вони без знання, вони не знають Слова. Якщо не розуміємо і не приймаємо Писання, ми не можемо мати очі віри.

Тож вчимось, досліджуймо чути голос Бога. На основі Писання, давайте детально розглянемо декілька прикладів: 

  • Петро; «А Симон Петро відповів і сказав: Ти Христос, Син Бога Живого! А Ісус відповів і до нього промовив: Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець.» (Мт. 16:16,17), але немаючи ще досвіду прийняв думку від диявола: «Ісус став виказувати Своїм учням, що Він мусить іти до Єрусалиму, і постраждати багато від старших, і первосвящеників, і книжників, і вбитому бути, і воскреснути третього дня. І, набік відвівши Його, Петро став Йому докоряти й казати: Змилуйся, Господи, такого Тобі хай не буде! А Він обернувся й промовив Петрові: Відступися від Мене, сатано, ти спокуса Мені, бо думаєш не про Боже, а про людське!» (Мт. 16:21-23) Зростаючи в Слові, спілкуванні з Небесним Отцем, Петро був керованим Святим Духом, Бог рясно використовував його для Своєї Слави. «Як зачули ж апостоли, які в Єрусалимі були, що Боже Слово прийняла Самарія, то послали до них Петра та Івана. А вони, як прийшли, помолились за них, щоб Духа Святого вони прийняли, бо ще ні на одного з них Він не сходив, а були вони тільки охрищені в Ім’я Господа Ісуса. Тоді на них руки поклали, і прийняли вони Духа Святого! Як побачив же Симон, що через накладання апостольських рук Святий Дух подається, то приніс він їм гроші, і сказав: Дайте й мені таку владу, щоб той, на кого покладу свої руки, одержав би Духа Святого! Та промовив до нього Петро: Нехай згине з тобою те срібло твоє, бо ти думав набути дар Божий за гроші! У цім ділі нема тобі частки ні уділу, бо серце твоє перед Богом не слушне. Тож покайся за це лихе діло своє, і проси Господа, може прощений буде тобі замір серця твого!» (Дії 8:14-22)
  • Жіночка з алябастровою пляшечкою; «Коли ж Ісус був у Віфанії, у домі Симона, на проказу слабого, і сидів при столі, підійшла одна жінка, алябастрову пляшечку маючи щирого нардового дуже цінного мира. І розбила вона алябастрову пляшечку, і вилила миро на голову Йому! А дехто обурювались між собою й казали: Нащо таке марнотратство на миро? Бо можна було б це миро продати більше, як за три сотні динаріїв, і вбогим роздати. І нарікали на неї. Ісус же сказав: Залишіть її! Чого прикрість їй робите? Вона добрий учинок зробила Мені. Бо вбогих ви маєте завжди з собою, і коли схочете, можете їм робити добро, Мене ж не постійно ви маєте. Що могла, те зробила вона: заздалегідь намастила Моє тіло на похорон… Поправді кажу вам: де тільки ця Євангелія проповідувана буде в цілому світі, на пам’ятку їй буде сказане й те, що зробила вона!» (Мк. 14:3-9)

Зростаймо в богопізнанні, своєчасно аналізуймо свій духовний стан. Невтарачаймо взаємозв’язок з Небесним Батьком, бо тільки Він може благословити духовним зором, духовним слухом і розумним серцем. Амінь!

 

Поклик Бога – Артем Ковпак проповідь

Презентація теми:

«О, всі спрагнені, йдіть до води, а ви, що не маєте срібла, ідіть, купіть живности, й їжте! І йдіть, без срібла купіть живности, і без платні вина й молока! Нащо будете важити срібло за те, що не хліб, і працю вашу за те, що не ситить? Послухайте пильно Мене, й споживайте добро, і нехай розкошує у наситі ваша душа! Нахиліть своє вухо, й до Мене прийдіть, послухайте, й житиме ваша душа! І з Я вами складу заповіта навіки на незмінні Давидові милості.» (Іс. 55:1-3)

Запрошуючи співпрацювати, Бог звертається до кожної людини незалежно від статку, положення в суспільстві. Куди нахилене ваше серце? На що витрачається ваш час, сили, можливості? Так говорить Господь: «Нахиліть своє вухо, й до Мене прийдіть, послухайте, й житиме ваша душа! …» (Іс. 55:3) Співпраця з Богом є великим благословінням! Ісус Христос задля людства віддав Своє життя щоб викупити від вічної загибелі кожного, хто навертається до Нього з щирим покаянням і вірою. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.» (Ів. 3:16) Які вони, ваші відносини з Богом? Чи готовий кожен із вас визнати потребу в Ньому? Звертаючись до Ангола Церкви в Лаодикії, Господь говорить: «Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів,і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!» (Одкр. 3:17) Без Нього, ми не в змозі жити переможним життям. Шукаймо Його всім серцем!

Що пропонує Господь тим, хто приходить до Нього:

  • воду; «Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду, на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!» (Пс. 22:1,2) Вода – це життя! «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали.» (Ів. 10:10);
  • без платні молоко; «і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння…» (1Петр. 2:2);
  • без платні вино; «І стане лицарським Єфрем, і звеселіє їхнє серце, немов від вина, а їхні сини це побачать та будуть радіти, потішиться серце їхнє Господом.» (Зах. 10:7); 

«І станеться в день той, гори будуть кропити виноградовий сік, а підгірки стоятимуть у молоці, і всі Юдські потоки водою заб’ють, а з дому Господнього вийде джерело, і напоїть долину Шіттім.» (Йоїл. 4:18)

«…Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його.» (Ів. 7:37,38), – кличе Ісус Христос.

Шукаймо Його всім серцем! Амінь!

 

Що ми вибераємо – Козер Василь проповідь

Презентація теми:

«Пильнуй за ногою своєю, як до Божого дому йдеш, бо прийти, щоб послухати, це краще за жертву безглуздих, бо не знають нічого вони, окрім чинення зла!» (Еккл. 4:17)

На початку свого служіння, Єремія отримав видіння від Господа. «І було мені слово Господнї, говорячи: Що ти бачиш, Єремії? А я відказав: Я бачу мигдалеву галузку. І сказав мені Господь: Ти добре бачиш, бо Я пильную Свого слова, щоб справдилось воно.» (Єрем. 1:11,12) Часом не бачимо, не чуємо те, що хоче донести до нас Господь. Якщо чуємо Його голос, як реагуємо? «Бо очі Господні дивляться по всій землі, щоб зміцнити тих, у кого все їхнє серце до Нього…» (2Хро. 16:9) 

«І сталось, коли вони йшли, Він прийшов до одного села. Одна ж жінка, Марта їй на ім’я, прийняла Його в дім свій. Була ж в неї сестра, що звалась Марія; вона сіла в ногах у Ісуса, та й слухала слова Його. А Марта великою послугою клопоталась, а спинившись, сказала: Господи, чи байдуже Тобі, що на мене саму полишила служити сестра моя? Скажи ж їй, щоб мені помогла. Господь же промовив у відповідь їй: Марто, Марто, турбуєшся й журишся ти про багато чого, а потрібне одне. Марія ж обрала найкращу частку, яка не відбереться від неї…»  (Лк. 10:38-42)

Що вибираємо ми? Часом те, що вибираємо, приносить шкоду, але Слово Боже закликає вибиати найкраще. «Тож дбайте ревно про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу!» (1Кор. 12:31) За вибір завжди треба платити певну ціну. «І піднявся Аврам із Єгипту, сам, і жінка його, і все, що в нього було, і Лот разом із ним, до Неґеву. А Аврам був вельми багатий на худобу, на срібло й на золото. І пішов він в мандрівки свої від Неґеву аж до Бет-Елу, аж до місця, де напочатку намет його був поміж Бет-Елом і поміж Гаєм, до місця жертівника, що його він зробив там напочатку. І Аврам там прикликав Господнє Ймення. Так само й у Лота, що з Аврамом ходив, дрібна та велика худоба була та намети. І не вміщала їх та земля, щоб їм разом пробувати, бо великий був їхній маєток, і не могли вони разом пробувати. І сталася сварка поміж пастухами худоби Аврамової та поміж пастухами худоби Лотової. А ханаанеянин та періззеянин сиділи тоді в Краю. І промовив до Лота Аврам: Нехай сварки не буде між мною та між тобою, і поміж пастухами моїми та поміж пастухами твоїми, бо близька ми рідня. Хіба не ввесь Край перед обличчям твоїм? Відділися від мене! Коли підеш ліворуч, то я піду праворуч, а як ти праворуч, то піду я ліворуч. І звів Лот свої очі, і побачив усю околицю Йорданську, що наводнена вся вона аж до Цоару, перед тим, як Содом та Гомору був знищив Господь, як Господній, садок, як єгипетський край! І Лот вибрав собі всю околицю йорданську. І Лот рушив на схід, і вони розлучилися один від одного.» (Бут. 13:1-11) Авраам віддав можливість Лоту вибирати, бо знав що Бог завжди буде поруч. «…хто великим із вас хоче бути, хай буде слугою він вам. А хто з вас бути першим бажає, нехай буде він вам за раба.» (Мт. 20:26,27), – вчив Христос. Авраам вибрав мир, але прийшлось заплатити певну ціну за своє рішення.

«І через розріст беззаконства любов багатьох охолоне. А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений!» (Мт. 24:12,13) Вибираймо кращу частку! Вибираймо те, що пропонує Господь, бо життя скоро минає! «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть.» (Мт. 5:9) Вибираймо Божий мир, незважаючи на обставини. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *