21 квітня 2019 рік, служіння в неділю

Прощайте, поки є час – Василь Хмель проповідь

Презентація теми:

“…прощайте, то простять і вам.” (Лк. 6:37) Заклик Ісуса Христа – актуальний виклик, щоб кожен мав свободу від гріхаАп. Павло говорить: “Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа…” (Фил 3:8), – говорить ап. Павло. Бог пропонує вільний вибір! І занадто важливо на основі Божого Слова робити кроки вперед. Не дивись на себе – спокусишся, не дивись на людей – засумніваєшся, дивися на Христа – зміцнишся. Бог виховує нас через обставини для того, щоб кожен був схожим на Нього. “Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!” (Ів. 14:15)

“І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.” (Мт. 6:12) Образа – це реакція людини на зроблену з нею несправедливість, це одна із форм гордості. Найболючіші удари приходять з боку наших близьких, і їх найважче перенести. Якщо ми допускаємо образи, якщо ми дозволяємо їм накопичуватися в нашому житті, вони приведуть нас до плачевних результатів. Слово Господнє закликає стерегти своє серце, будувати взаємовідносини з Богом, ближнім по Слову. Адже “…Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!” (1Петр. 5:5);

  • “Метою ж наказу є любов від чистого серця і доброї совісти та нелицемірної віри.” (1Тим. 1:5)
  • “Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість, без якої ніхто не побачить Господа.(Євр. 12:14)
  • “Неправедний нехай чинить неправду ще, і поганий нехай ще опоганюється. А праведний нехай ще чинить правду, а святий нехай ще освячується!” (Одкр. 22:11)
  • “Для безбожних спокою немає, говорить Господь!” (Іс. 57:21)

Амінь!

 

Осанна Сину Давидовому – Володимир Бараш проповідь

Презентація теми:

  • “Скажіте Сіонській доньці: Ось до тебе йде Цар твій! Він покірливий, і всів на осла, на осля, під’яремної сина… І багато народу стелили одежу свою по дорозі, інші ж різали віття з дерев і стелили дорогою. А народ, що йшов перед Ним і позаду, викрикував, кажучи: Осанна Сину Давидовому! Благословенний, хто йде у Господнє Ім’я! Осанна на висоті!… Потому Ісус увійшов у храм Божий, і вигнав усіх продавців і покупців у храмі, і поперевертав грошомінам столи, та ослони продавцям голубів. І сказав їм: Написано: Дім Мій буде домом молитви, а ви робите з нього печеру розбійників. І приступили у храмі до Нього сліпі та криві, і Він їх уздоровив.
    А первосвященики й книжники, бачивши чуда, що Він учинив, і дітей, що в храмі викрикували: Осанна Сину Давидовому, обурилися, та й сказали Йому: Чи ти чуєш, що кажуть вони? А Ісус відказав їм: Так. Чи ж ви не читали ніколи: Із уст немовлят, і тих, що ссуть, учинив Ти хвалу?” (Мт. 21:5,8-9,12-16)

Я хотів би разом з вами пережити сьогодні радість Божої присутності, відчути що Дух Божий  наповнює наше єство. В’їзд Ісуса Христа в Єрусалим – це історія минулого. Як ніколи, нам потрібен Ісус! “Голос кличе: На пустині вготуйте дорогу Господню, в степу вирівняйте битий шлях Богу нашому! ” (Іс. 40:3) Дорога до храму починається з нашого серця. Те, що прикрашено людиною, в Божих очах не має вагомого значення. Господь наближається до нашого сердечного храму для того, щоб подивитися яке служіння відбувається в ньому. Проаналізуємо себе, яке служіння відбувається в нас?! Наскільки ми приготували місце для нього щоб мати зустріч з ним. Те, що залежить від нас, в ім’я Господа зробімо сьогодні. Приготуймо дорогу для Нього! Зробімо аналіз своїх таємних і не таємних справ для того, щоб не було перешкоди до дії благодаті. Чи можемо затримати день Господній? Звичайно, ні. Чи можемо наблизити день Господній? Так! “А Дух і невіста говорять: Прийди! А хто чує, хай каже: Прийди!…”(Одкр. 22:17) Для того, щоб відбулося єднання з Господом, необхідна чистота серця. “Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною.” (Одкр. 3:20) Нехай наш дух прославляє живого і святого Бога. Хай Йому звучить слава, амінь!

 

Дух який бентежить – Сергій Пугач проповідь

Презентація теми:

  • “Коли ж Ісус був у Віфанії, у домі Симона прокаженого, підійшла одна жінка до Нього, маючи алябастрову пляшечку дорогоцінного мира, і вилила на Його голову, як сидів при столі Він. Як побачили ж учні це, то обурилися та й сказали: Нащо таке марнотратство? Бо дорого можна було б це продати, і віддати убогим. Зрозумівши Ісус, промовив до них: Чого прикрість ви робите жінці? Вона ж добрий учинок зробила Мені. Бо вбогих ви маєте завжди з собою, а Мене не постійно ви маєте. Бо, виливши миро оце на тіло Моє, вона те вчинила на похорон Мій. Поправді кажу вам: де тільки оця Євангелія проповідувана буде в цілому світі, на пам’ятку їй буде сказане й те, що зробила вона!” (Мт. 26:6-13)
  • “А я говорив був у мирі своєму: Я не захитаюсь навіки! Господи, в ласці Своїй Ти поставив мене на горі моїх сил. Як лице Своє Ти заховав, то збентежився я. До Тебе я кличу, о Господи, і благаю я Господа: Яка користь із крови моєї, коли я до гробу зійду? Чи хвалити Тебе буде порох? Чи він виявить правду Твою? Почуй, Господи, і помилуй мене, Господи, будь мені помічником! Ти перемінив мені плач мій на радість, жалобу мою розв’язав, і підперезав мене радістю, щоб славу співала людина Тобі й не замовкла! Господи, Боже мій, повік славити буду Тебе!” (Пс. 29:7-13) 
  • “Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію, що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію. Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!” (Гал. 1:6-8)

Дух який бентежить був присутній не лише в минулому, він присутній сьогодні в Церкві Ісуса Христа. Робота, виконана з любові до Бога часом піддається критиці з боку деяких вірян, які сіють збентеження, хвилювання відносно правильності дій. “А дехто, що з Юдеї прийшли, навчали братів: Якщо ви не обріжетеся за звичаєм Мойсеєвим, то спастися не можете… Тоді постановили апостоли й старші з цілою Церквою вибрати мужів із них, і послати до Антіохії з Павлом та Варнавою Юду, що зветься Варсавва, і Силу, мужів проводирів між братами, написавши своїми руками оце: Апостоли й старші брати до братів, що з поган в Антіохії, і Сирії, і Кілікії: Вітаємо вас! Через те, що ми чули, що деякі з вас, яким ми того не доручували, стурбували наукою вас, і захитали вам душі, то ми постановили однодушно, зібравшися, щоб обраних мужів послати до вас…” (Дії. 15:1,22-25) Ціль ворога людських душ (диявола) посіяти збентеження, сумніви відносно істині. “За днів царя юдейського Ірода був один священик, на ім’я Захарій, з денної черги Авія… І ось раз, як у порядку своєї черги він служив перед Богом, за звичаєм священства, жеребком йому випало до Господнього храму ввійти й покадити. Під час же кадіння вся безліч народу молилась знадвору. І з’явивсь йому Ангол Господній, ставши праворуч кадильного жертівника. І стривоживсь Захарій, побачивши, і острах на нього напав.” (Лк. 1:5, 8-12) 

Звертаючись у листі до християнської громади Галатії, ап. Павло каже: “Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію, що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію. Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!… О, ви нерозумні галати! Хто вас звів не коритися правді, вас, яким перед очима Ісус Христос переднакреслений був, як ніби між вами розп’ятий?” (Гал. 1:6-8; 3:1) 

“Господи, в ласці Своїй Ти поставив мене на горі моїх сил. Як лице Своє Ти заховав, то збентежився я.” (Пс. 29:8) Є час, коли Господь не відповідає, бо у Нього Свій час. Очікування відповіді від Бога – це час духовної боротьби! “А ті, що працюють при чесанім льоні та тчуть полотно, засоромляться.” (Іс. 19:9) “Чого, душе моя, ти сумуєш, і чого ти в мені непокоїшся? Май надію на Бога, бо я Йому буду ще дякувати за спасіння Його!” (Пс. 41:6) Якщо ваш дух сьогодні збентежений, Бог бажає благословити Своєю радістю. “Бо хвилю триває Він у гніві Своїм, все життя в Своїй ласці: буває увечорі плач, а радість на ранок!” (Пс. 29:6) Хай Богу буде слава, амінь!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *