21 березня 2018 рік, служіння в середу

Шукай, щоб побачити Бога – Володимир Змунчило проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Об’явлення 1:8,10,17)

«8. Я Альфа й Омега, говорить Господь, Бог…10. Я був у дусі Господнього дня, і почув за собою голос гучний, немов сурми… 17. І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою та й промовив мені: Не лякайся! Я Перший і Останній…»

Презентація теми:

«Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько! Хай безбожний покине дорогу свою, а крутій свої задуми, і хай до Господа звернеться, і його Він помилує, і до нашого Бога, бо Він пробачає багато!» (Іс. 55:6,7) Подібно до Закхею, шукай зустрічі з Ісусом Христом, контролюй свої вчинки, думки серця. «Тому то, підперезавши стегна свого розуму та бувши тверезі, майте досконалу надію на благодать, що приноситься вам в з’явленні Ісуса Христа.» (1 Петр. 1:13) Незважаючи на безсилля, ми віримо в Того, Хто переміг диявола. «А коли ми померли з Христом, то віруємо, що й жити з Ним будемо…» (Рим. 6:8) «Отож, виправдавшись вірою, майте мир із Богом…» (Рим. 5:1) Амінь!

 

Чий ти раб? – Проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (До Римлян 6:20-23)

«20. Бо коли були ви рабами гріха, то були вільні від праведности. 21. Який же плід ви мали тоді? Такі речі, що ними соромитесь тепер, бо кінець їх то смерть. 22. А тепер, звільнившися від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш на освячення, а кінець життя вічне. 23. Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!»

2. (Михей 6:8)

«8. Було тобі виявлено, о людино, що добре, і чого пожадає від тебе Господь, нічого, а тільки чинити правосуддя, і милосердя любити, і з твоїм Богом ходити сумирно.»

Презентація теми:

Ап. Павло – видатний християнський богослов, проповідник, місіонер, засновник багатьох християнських громад. Походив з єврейської родини, був ревним гонителем християн, але після зустрічі з Христом, став невпинним апостолом християнства. «Бо коли були ви рабами гріха, то були вільні від праведности.» (Рим. 6:20) Той, хто щиро звертається до Бога, має ласку і велике благословіння від Нього. До навернення в істинне християнство, наш володар був диявол, ми виконували його доручення. «Який же плід ви мали тоді? Такі речі, що ними соромитесь тепер, бо кінець їх то смерть.» (Рим. 6:21) Ми наслідували гріховну природу Адама. Кожен гріх має здатність вбивати, якщо людина не покається особисто перед Христом, смерть неминуча. «А тепер, звільнившися від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш на освячення, а кінець життя вічне.» (Рим. 6:22) Чий ти раб? Хто є твоїм господарем? Христос переміг смерть, тим самим Він змінив історію, дарувавши спасіння кожному, хто прийде до Нього з покаянням. 

Натомість Господь вимагає від нас, християн, чинити правосуддя, і милосердя любити (допомога бідним, знедоленим тощо), перед Богом ходити сумирно (ставити себе нижче за ближнього). (Дії. 4:12) Справжнє смирення приходить тільки через прийняття жертви Ісуса Христа. Завжди покладаймо надію на Бога незважаючи на обставини. Бог не може допустити ніякої помилки, Він досконало знає наше минуле, теперішнє і майбутнє. Свободне волевиявлення – дар Божий для кожної людини. Саме від вибору залежить подальше життя. Нехай допоможе Господь робити правильний вибір у своєму житті, щоб мати вічність з Богом. Нехай Господу належить слава навіки. Амінь!

 

Чи можна бути спасенним, якщо серце не з Богом? – Ростислав Шкіндер проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Матвія 15:1-20)

«1. Тоді до Ісуса прийшли фарисеї та книжники з Єрусалиму й сказали: 2. Чого Твої учні ламають передання старших? Бо не миють вони своїх рук, коли хліб споживають. 3. А Він відповів і промовив до них: А чого й ви порушуєте Божу заповідь ради передання вашого? 4. Бо Бог заповів: Шануй батька та матір, та: Хто злорічить на батька чи матір, хай смертю помре. 5. А ви кажете: Коли скаже хто батьку чи матері: Те, чим би ви скористатись від мене хотіли, то дар Богові, 6. то може вже й не шанувати той батька свого або матір свою. Так ви ради передання вашого знівечили Боже Слово. 7. Лицеміри! Про вас добре Ісая пророкував був, говорячи: 8. Оці люди устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене! 9. Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей… 10. І Він покликав народ, і промовив до нього: Послухайте та зрозумійте! 11. Не те, що входить до уст, людину сквернить, але те, що виходить із уст, те людину сквернить. 12. Тоді учні Його приступили й сказали Йому: Чи Ти знаєш, що фарисеї, почувши це слово, спокусилися? 13. А Він відповів і сказав: Усяка рослина, яку насадив не Отець Мій Небесний, буде вирвана з коренем. 14. Залишіть ви їх: це сліпі поводатарі для сліпих. А коли сліпий водить сліпого, обоє до ями впадуть… 15. А Петро відповів і до Нього сказав: Поясни нам цю притчу. 16. А Він відказав: Чи ж і ви розуміння не маєте? 17. Чи ж ви не розумієте, що все те, що входить до уст, вступає в живіт, та й назовні виходить? 18. Що ж виходить із уст, те походить із серця, і воно опоганює людину. 19. Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги. 20. Оце те, що людину опоганює. А їсти руками невмитими, не опоганює це людини!»

Презентація теми:

Фарисеї ретельно дотримувались і досить чемно виконувала видимі обряди. «Тоді до Ісуса прийшли фарисеї та книжники з Єрусалиму й сказали: Чого Твої учні ламають передання старших? Бо не миють вони своїх рук, коли хліб споживають.» (Мт. 15:1-2) Фарисеї акцентували свою увагу на прояв зовнішньої чистоти, нехтуючи станом серця, що було негідним в очах Бога. «А Він [Ісус] відповів і промовив до них: А чого й ви порушуєте Божу заповідь ради передання вашого? Бо Бог заповів: Шануй батька та матір, та: Хто злорічить на батька чи матір, хай смертю помре. А ви кажете: Коли скаже хто батьку чи матері: Те, чим би ви скористатись від мене хотіли, то дар Богові, то може вже й не шанувати той батька свого або матір свою. Так ви ради передання вашого знівечили Боже Слово.» (Мт. 15: 3-6) Згідно закону Мойсея, шанування батьків – п’ята заповідь, яка містить в собі обітницю. «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!» (Вих. 20:12) «Лицеміри! Про вас добре Ісая пророкував був, говорячи: Оці люди устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене!» (Мт. 15:7) Маючи тільки форму служіння, фарисеї робили злочин перед Богом. «Було тобі виявлено, о людино, що добре, і чого пожадає від тебе Господь…» (Мих. 6:8) Можна вести богобійне життя, виконуючи заповіді Божі, але серцем можна бути далеко від Бога.

Чи можна спастись коли серце далеко від Бога? Аналізуючи прочитаний уривок Святого Письма (Мт. 15:1-20), ми бачимо що це неможливо. «Чи Ти знаєш, що фарисеї, почувши це слово, спокусилися? А Він відповів і сказав: Усяка рослина, яку насадив не Отець Мій Небесний, буде вирвана з коренем. Залишіть ви їх: це сліпі поводатарі для сліпих. А коли сліпий водить сліпого, обоє до ями впадуть…» (Мт. 15:12-14) Фарисеї бажали підловити Христа на словах, але Він бачив мотив їх сердець. (Мт. 18:6) Христос не відреагував на їх докір, бо приділяв увагу тим, хто потребував Його. «Він очеретини надломленої не доломить, і ґнота тліючого не погасить…» (Іс. 42:3) «Що ж виходить із уст, те походить із серця, і воно опоганює людину. Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги. Оце те, що людину опоганює…»  (Мт.15:18-20) Якщо людина далеко від Бога, в серці панує гріх, але спрага по Богу під дією Духа Святого, відновлює серце, даруючи свободу і радість. 

Дорогий друже! Скільки часу ти приділяєш спілкуванню з Богом? Чи маєш у своєму серці першу любов до Бога? Перша любов до Бога дає змогу звершувати багато справ незважаючи на час, обставини. 

  • «Як я кохаю Закона Твого, цілий день він розмова моя!» (Пс. 118:97), – говорить псалмоспівець Давид.
  • «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою…» (Мт. 22:37,38)
  • «Але маю на тебе, що ти покинув свою першу любов. Отож, пам’ятай, звідки ти впав, і покайся, і вчинки давніші роби…» (Одкр. 2:4,5)
  • «Одного прошу я від Господа, буду жадати того, щоб я міг пробувати в Господньому домі по всі дні свого життя, щоб я міг оглядати Господню приємність і в храмі Його пробувати!» (Пс. 26:4)
  • «Боже Ти Бог мій, я шукаю від рання Тебе, душа моя прагне до Тебе, тужить тіло моє за Тобою в країні пустельній і вимученій без води… Я так приглядався до Тебе в святині, щоб бачити силу Твою й Твою славу…» (Пс. 62:2,3)

Нехай допоможе Господь мати істинну праведність, щоб не тільки публічне, але й таємне наше служіння було гідним в Його очах. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *