20 січня 2019 рік, служіння в неділю

Як стають щасливими – Ростислав Шкіндер проповідь

Презентація теми:

«І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього.» (Мт. 3:16) В одній Особі Христа поєдналися дві природи, людська і божественна, але будучи на землі Він ніколи не використовував Своїх божественних атрибутів. Господь Ісус Христос – приклад безперешкодної роботи Духа в людях. У Старому Заповіті Святий Дух сходив на окремих вибраних (пророків, тощо), зміцнюючи і наповнюючи їх. Ісус пообіцяв Своїм учням, що Дух зійде на них і, як Утішитель, буде перебувати з ними повік. «І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він.» (Ів. 14:16,17) «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі.» (Дії. 1:8) Непокора Божій волі стає перешкодою для дії Святого Духа. «Заприязнися із Ним, та й май спокій, цим прийде на тебе добро.» (Йов. 22:21)

«Блаженні вбогі духом, бо їхнєє Царство Небесне.» (Мт. 5:3) Вбогі духом – це люди, які усвідомили, що Бог – це основне в житті.Заприязнися із Ним, та й май спокій, цим прийде на тебе добро. «Заприязнися із Ним, та й май спокій, цим прийде на тебе добро.» (Йов. 22:21) 

«Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені.» (Мт. 5:4) Головна ідея цього блаженства, зводиться до наступного: Блаженна людина, що плаче за Царство Боже, за тих, хто знаходиться у рабстві диявола. Ап. Павло звертаючись до громади Галатії, говорить: «Дітки мої, я знову для вас терплю муки породу, поки образ Христа не відіб’ється в вас!» (Гал. 4:19) 

«Блаженні лагідні, бо землю вспадкують вони.» (Мт. 5:5) Пояснення цієї благодаті може звучати так: Блаженний той, хто володіє собою покладаючись на Господа. «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм.» (Мт.11:28,29) Ісус Христос говорить: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм.» (Мт.11:28,29) У Книзі Чисел сказано про Мойсея: «А той муж, Мойсей, був найлагідніший за всяку людину, що на поверхні землі.» (Чис.12:3) 

«Блаженні голодні та спрагнені правди, бо вони нагодовані будуть.» (Мт. 5:6) Наскільки нам потрібний Бог? Наскільки ми спраглі святості, Його істини? Біблійні приклади: Йосип, Давид.

«Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть.» (Мт. 5:7) Біблійний приклад: притча про богача і лазаря. (Лк. 16:19-31) Милостиві – це добрі, щедрі, співчуваючі, готові пробачати.

«Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога.» (Мт. 5:8) Ісус говорить, що лише чисте серце побачить Бога. Божа благодать очищує наші серця і робить здатними побачити Його. «Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя.» (Прип. 4:23) «Хто чистість серця кохає, той має хороше на устах, і другом йому буде цар.» (Прип. 22:11)

«Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть.» (Мт.5:9) Мова йде про мирні стосунки з людьми.  Деякі люди є джерелом неприємностей, образ і чвар, не будьмо подібними! «Смерть та життя у владі язика, хто ж кохає його, його плід поїдає.» (Прип.18:21) Будьмо носіями миру і злагоди, бо велика мета Божа полягає в тому, щоб примирити людей з Богом і з іншими людьми.

«Блаженні вигнані за правду, бо їхнє Царство Небесне.  Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене. Радійте та веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах! Бо так гнали й пророків, що були перед вами.» (Мт. 5: 10-12) Страждати за Христа – це не покарання, а слава. «Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, будуть переслідувані.» (2Тим. 3:12) Чи готові ви жити для Нього? Амінь!

 

Послух Богу – Володимир Змунчило проповідь

Презентація теми:

«І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Мт. 3:16,17) Бог бажає спілкуванні зі Своїми дітьми, які виконують Його волю. Біблійні приклади: Самуїл (1Сам. 3:1-10), Авраам (Бут 22:1-3), Давид.

«А як вижене всі свої вівці, він іде перед ними, і вівці слідом за ним ідуть, бо знають голос його. За чужим же не підуть вони, а будуть утікати від нього, бо не знають вони чужого голосу.» (Ів. 10:4,5) «Як він ще говорив, ось хмара ясна заслонила їх, і ось голос із хмари почувсь, що казав: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!» (Мт. 17:5) Хто для тебе є Ісус Христос?

Кожного дня в нашому житті виникають ситуації, які змушують нас робити вибір, і від цього вибору залежить, чи буде наше життя відповідати досконалої волі Божої. Необхідно знати голос Божий, розуміти Його волю і приймати правильні рішення кожного дня. «І сказав Самуїл: Чи жадання Господа цілопалень та жертов таке, як послух Господньому голосу? Таж послух ліпший від жертви, покірливість краща від баранячого лою! Бо непокірливість як гріх ворожбитства, а свавільство як провина та служба бовванам. Через те, що ти відкинув Господні слова, то Він відкинув тебе, щоб не був ти царем. І сказав Саул до Самуїла: Прогрішився я, бо переступив накази Господні та слова твої, бо я боявся народу, та послухався його голосу.» (1Сам.15:22-24)

«Якщо ви будете боятися Господа, і будете служити Йому, і будете слухатися Його голосу, і не будете непокірні до Господніх заповідей, то будете й ви, і цар, що царює над вами, ходити за Господом, Богом вашим. А якщо ви не будете слухатися Господнього голосу, і будете непокірні до Господніх заповідей, то Господня рука буде проти вас та проти ваших батьків!» (1Сам. 12:14,15)

«Бо як через непослух одного чоловіка багато-хто стали грішними, так і через послух Одного багато-хто стануть праведними.» (Рим. 5:19) Завдяки жертві Сина Божого ми отримали Його праведність по вірі. Тож будьмо істинними послідовниками Господа Нашого Ісуса Христа!  «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм.» (Мт. 11:28,29), – закликає Ісус Христос. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *