18 квітня 2018 рік, служіння в середу

Дві радості – Сергій Левкович проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Псалми 26:1-4)

«1. Господь моє світло й спасіння моє, кого буду боятись? Господь то твердиня мого життя, кого буду лякатись? 2. Коли будуть зближатись до мене злочинці, щоб жерти їм тіло моє, мої напасники та мої вороги, вони спотикнуться й попадають! 3. коли проти мене розложиться табір, то серце моє не злякається, коли проти мене повстане війна, я надіятись буду на те, на поміч Його! 4. Одного прошу я від Господа, буду жадати того, щоб я міг пробувати в Господньому домі по всі дні свого життя, щоб я міг оглядати Господню приємність і в храмі Його пробувати!»

Презентація теми:

Радість, яка пов’язана з тимчасовими моментами життя (заробітна плата, придбання цінної речі тощо) немає ніякої ваги у масштабі вічності.

Існує декілька різновидів радості, які пов’язані з духовним життям християнина:

  • Та, яка пов’язана з входженням у присутність Божу;

Давид говорить: «Одного прошу я від Господа, буду жадати того, щоб я міг пробувати в Господньому домі по всі дні свого життя, щоб я міг оглядати Господню приємність і в храмі Його пробувати!» (Пс. 26:4); Краса Господня відкривається тоді, коли відбувається особиста зустріч з Ісусом Христом. 

 Чому важлива Божа присутність?

  1. «Тільки від Бога чекай у мовчанні, о душе моя, бо від Нього надія моя!» (Пс. 61:6);
  2. «Яка дорога Твоя милість, о Боже, і ховаються людські сини в тіні Твоїх крил…» (Пс. 35:8);
  3. «Блаженний, кого вибираєш Ти та наближаєш, в оселях Твоїх спочивати той буде! наситимось ми добром дому Твого, найсвятішим із храму Твого!» (Пс. 64:5);

 

  • Інша, яка пов’язана з поширенням Благої звістки;

«Після того призначив Господь і інших Сімдесят, і послав їх по двох перед Себе до кожного міста та місця, куди Сам мав іти. І промовив до них: Хоч жниво велике, та робітників мало; тож благайте Господаря жнива, щоб робітників вислав на жниво Своє. Ідіть! Оце посилаю Я вас, як ягнят між вовки.» (Лк. 10:1-3);

«Хто слухає вас Мене слухає, хто ж погорджує вами погорджує Мною, хто ж погорджує Мною погорджує Тим, Хто послав Мене. А ті Сімдесят повернулися з радістю, кажучи: Господи, навіть демони коряться нам у Ім’я Твоє! Він же промовив до них: Я бачив того сатану, що з неба спадав, немов блискавка. Ось Я владу вам дав наступати на змій та скорпіонів, і на всю силу ворожу, і ніщо вам не зашкодить. Та не тіштеся тим, що вам коряться духи, але тіштесь, що ваші ймення записані в небі!» (Лк. 10:16-20);

«Отож, приступаймо з відвагою до престолу благодаті, щоб прийняти милість та для своєчасної допомоги знайти благодать.» (Євр. 4:16) Амінь!

 

Пасха, яка дає життя – Олександр Заікін проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Івана 11:25,26)

«25. Промовив до неї Ісус: Я воскресення й життя. Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити. 26. І кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре. Чи ти віруєш в це?»

Презентація теми:

     Життя – безцінний дар Божий. «Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку. Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього. І життя було в Нім, а життя було Світлом людей.» (Ів. 1:1-4) Диявол – джерело смерті. До гріхопадіння Адам з Євою знаходились у потоці життя, але через непослух Богу, гріх ввійшов в світ. 400 років рабства для Ізраїльського народу були дуже важкими, але Господь не залишив Свій народ. Вибравши Мойсей, Він вивів Свій народ в Обіцяну землю, але перед виходом було явлено 10 кар для Єгипту. Останньої кара — смерть первістків, щоб захистити Ізраїльський народ, Господь велів Мойсеєві, щоб кожна єврейська родина, ввечері перед стратою, закололи ягняти, а його кров’ю позначила вхідні двері, тоді смерть омине їхньої домівки стороною. (Вих. 12:1-14)

Ісус – Агнець Божий:

  • «…Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Ів. 1:29), – звіщав Іван Хреститель;
  • «Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням, і сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє. А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!» (Мт. 26:26-28);
  • «Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости…» (Тит. 3:5);

Розбійник за декілька годин до смерті отримав надію на вічне життя з Богом. «І сказав до Ісуса: Спогадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє! І промовив до нього Ісус: Поправді кажу тобі: ти будеш зо Мною сьогодні в раю!» (Лк. 23:42,43) Слово Господнє звіщає: «Бо кожен, хто покличе Господнє Ім’я, буде спасений.» (Рим. 10:13)

Ісус Христос говорить: «Я хліб життя! Отці ваші в пустині їли манну, і померли. То є хліб, Який сходить із неба, щоб не вмер, хто Його споживає. Я хліб живий, що з неба зійшов: коли хто споживатиме хліб цей, той повік буде жити. А хліб, що дам Я, то є тіло Моє, яке Я за життя світові дам.» (Ів. 6:48-50) 

Приймаючи  Христа особистим Спасителем, смерть не має влади:

  • «Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало? Жало ж смерти то гріх, а сила гріха то Закон. А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав.» (1Кор. 15:55-57);
  • «Бо для мене життя то Христос, а смерть то надбання.» (Фил 1:21);

Іноді християни приховують джерело життя. У нагірній проповіді Господь чітко говорить: «Ви сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми. Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори.» (Мт. 5:13,14) Бог закликає працювати для розширення кордонів Царства Божого. Важливо стояти на сторожі серця, щоб не стати подібними до Церкви в Сардах: «…Я знаю діла твої, що маєш ім’я, ніби живий, а ти мертвий.» (Одкр. 3:1) Бог незмінний, Він живий та дієвий! (Євр. 13:8) Шукаймо Господа! Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *