18 лютого 2018 рік служіння в неділю

Вірність – Іван Коханевич проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Об’явлення 2:8-11)

«8. А до Ангола Церкви в Смірні напиши: Оце каже Перший й Останній, що був мертвий й ожив: 9. Я знаю діла твої, і біду, і убозтво, але ти багатий, і зневагу тих, що говорять про себе, ніби юдеї вони, та ними не є, але вони зборище сатани. 10. Не бійся того, що маєш страждати! Ось диявол вкидатиме декого з вас до в’язниць, щоб вас випробувати. І будете мати біду десять день. Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя! 11. Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам: переможець не буде пошкоджений від другої смерти.»

Презентація теми:

«…Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя!» (Одкр. 2:10)

Що таке вірність? Слово «вірність» має багато синонімів таких як, відданий, незрадливий, незмінний, непідкупний, випробуваний. Вірний – постійний у своїх поглядах, нездатний на зраду, заслуговує  довіру. Святе Письмо багато говорить про вірних Богу людей. «… все вам розповість Тихик, улюблений брат і вірний служитель і співробітник у Господі.» (Кол.4:7) Вірність – це виконання взятих на себе зобов’язань.

Для чого потрібно бути вірним? Важливість вірності лежить в основі всього життя. Християни покликані завжди залишатись вірними незважаючи на обставини. «Хто вірний в найменшому, і в великому вірний…» (Лк. 16:10)

Бог вірний в:

  • обітницях;

Бог дав обітницю після гріхопадіння Адама і Єви послати Месію. І прийшов час, Бог досконало виконав її.

  • заповідях, словах, прощенні;

(Зак. 7:1-26)  «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.» (1Ів. 1:9)

  •  милості;

«Це милість Господня, що ми не погинули, бо не покінчилось Його милосердя, нове воно кожного ранку, велика бо вірність Твоя!» (Плач. 3:22,23)

Ісус Христос взяв на Себе зобов’язання твого й мого спасіння:

  • «та від Ісуса Христа, а Він Свідок вірний, Первенець з мертвих і Владика земних царів. Йому, що нас полюбив і кров’ю Своєю обмив нас від наших гріхів…» (Одкр. 1:5)
  • «І до Ангола Церкви в Лаодикії напиши: Оце каже Амінь, Свідок вірний і правдивий, початок Божого творива…» (Одкр. 3:14)
  • «І побачив я небо відкрите. І ось білий кінь, а Той, Хто на ньому сидів, зветься Вірний і Правдивий, і Він справедливо судить і воює.» (Одкр. 19:11)

Ми, християни, маємо бути вірними:

  • Богові;
  • Сім’ям (чоловіки своїм дружинам, дружини – чоловікам, діти – батькам, батьки – дітям);
  • Церкві (пасторам, братам, сестрам);

Ми не можемо бути вірні комусь, коли ми не вірні Богу (і навпаки). Амінь!

 

Нехай не тривожиться серце твоє – Володимир Новіков проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Івана 14:1)

«1. Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте!»

2. (До Євреїв 11:6)

«6. Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду.»

3. (Від Івана 4:20-24)

«20. Отці наші вклонялися Богу на цій ось горі, а ви твердите, що в Єрусалимі те місце, де потрібно вклонятись. 21. Ісус промовляє до неї: Повір, жінко, Мені, що надходить година, коли ні на горі цій, ані в Єрусалимі вклонятись Отцеві не будете ви. 22. Ви вклоняєтесь тому, чого ви не знаєте, ми вклоняємось тому, що знаємо, бо спасіння від юдеїв. 23. Але наступає година, і тепер вона є, коли богомільці правдиві вклонятися будуть Отцеві в дусі та в правді, бо Отець Собі прагне таких богомільців. 24. Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись. 25. Відказує жінка Йому: Я знаю, що прийде Месія, що зветься Христос, як Він прийде, то все розповість нам. 26. Промовляє до неї Ісус: Це Я, що розмовляю з тобою…»

Презентація теми:

«Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!» (Мт. 11:28)

«Хіба ж ти не знаєш, або ти не чув: Бог відвічний Господь, що кінці землі Він створив? Він не змучується та не втомлюється, і не збагненний розум Його. Він змученому дає силу, а безсилому міць.» (Іс. 40:28,29)

Бог так полюбив світ, що віддав Свого Сина Однородженного щоб нам дати надію і віру на вічне життя. Господь бажає щоб ми вклонялися Йому в дусі та в правді на всякому місті. Незважаючи на обставини довіряймо Богові до кінця! «Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте!» (Ів. 14:1) Можливо ви прийшли на поклоніння Богові подібно до ефіопського вельможи, який приїхав Єрусалим щоб знайти спокій і мир для свого серця. Вельможа мав неправильний підхід, але він читав Боже Слово. Проаналізуймо своє серце! Як ми сьогодні ставимось до Святого Письма? «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного…» (Євр. 4:12) «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр. 13:8) Бог досконало знає наше серце. «І поклав Даниїл собі на серце, що він не оскверниться…» (Дан. 1:8) Поклади в своє серце не осквернятися цим світом. Спіши до Ісуса Христа! Ворог душ людських бажає відірвати нас від Господа, пропонуючи принади цього світу. Не зважаючи на виданий закон царя Дарія, який проголошував, що якщо хтось віддасть уклін будь-якого іншого божеству, крім Дарія, буде кинутий в левиний рів, Даниїл залишився вірним Богові. «А Даниїл, коли довідався, що було написане те писання, пішов до свого дому, а вікна його в його горниці були відчинені навпроти Єрусалиму, і в три усталені порі на день він падав на свої коліна, і молився та славив свого Бога, бо робив так і перед тим.» (Дан. 6:11) «А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.» (Мт. 6:6) Даниїл був кинутий у рів з левами, щоб леви розірвали його, але Господь зачинив левам і пророк залишився неушкоджений. Бог ніколи не залишає Своїх вірних. Схили свої коліна, вилий свою душу перед вічним Богом. «Та я знаю, що мій Викупитель живий…» (Йов. 19:25)  Нехай Господь утвердить нашу віру. Амінь!

 

Не загуби Ісуса – Микола Ярошенко проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Луки 2:40-58)

«40. А Дитина росла та зміцнялася духом, набираючись мудрости. І благодать Божа на Ній пробувала. 41. А батьки Його щорічно ходили до Єрусалиму на свято Пасхи. 42. І коли мав Він дванадцять років, вони за звичаєм на свято пішли. 43. Як дні ж свята скінчились були, і вертались вони, молодий Ісус в Єрусалимі лишився, а Йосип та мати Його не знали того. 44. Вони думали, що Він із подорожніми йде; пройшли день дороги, та й стали шукати Його поміж родичами та знайомими. 45. Але, не знайшовши, вернулися в Єрусалим, та й шукали Його. 46. І сталось, що третього дня відшукали у храмі Його, як сидів серед учителів, і вислухував їх, і запитував їх. 47. Усі ж, хто слухав Його, дивувалися розумові та Його відповідям. 48. І як вони Його вгледіли, то здивувались, а мати сказала до Нього: Дитино, чому так Ти зробив нам? Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе…»

Презентація теми:

«Благословенний Бог, Який не відкинув моєї молитви й Свого милосердя від мене!» (Пс. 65:20)

Як часто у своїх турботах, проблемах, втрачаємо спілкування з живим Богом. Як часто ми не враховуємо Ісуса у своїх справах. Як часто у своїх думках ми бажаємо очікуване тут і зараз.Не загуби Ісуса в повсякденному житті!

«Зо мною звеличуйте Господа, і підносьте Ім’я Його разом! Шукав я був Господа, і Він озвався до мене, і від усіх небезпек мене визволив.» (Пс. 33:4,5)

Як легко сьогодні втратити близькість з Богом. Йосип та Марія шукали Ісуса три дні і знайшли Його в храмі, де Він сидів серед учителів. «…а мати сказала до Нього: Дитино, чому так Ти зробив нам? Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе…» (Лк. 2:48) Скільки сьогодні ви прикладаєте зусиль щоб шукати Його присутності? Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *