16 березня 2019 рік, “Сила слова” семінар для жінок

Сила слова – Садолько Лідія Федорівна семінар

Презентація теми:

I. Що таке слово? Один поет ще півстоліття тому написав свій знаменитий вірш про словах, де є такі рядки:

    Словом можна вбити, словом можна врятувати,
    словом можна полки за собою повести.
    Словом можна продати, і віддати, і купити,
    Слово можна в разючий свинець перелити … (В. Шефнер, 1956 р.)

Вимовлене слово – це не просто набір букв або звуків. Це як куля, начинена нашими емоціями і думками. Воно не пропадає, не зникає безслідно, не повертається назад. За допомогою слова можна зробити дуже багато. 

II. Де слово бере початок

Перші слова, були вимовлені  Богом “І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло… Нехай станеться твердь посеред води, і нехай відділяє вона між водою й водою. І Бог твердь учинив, і відділив воду, що під твердю вона, і воду, що над твердю вона. І сталося так.” (Бут. 1:3,6,7) Бог говорив людині : «І наказав Господь Бог Адамові, кажучи: Із кожного дерева в Раю ти можеш їсти.” (Бут. 2:16) Перші слова людини “І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого…” (Бут. 2:23)

III. Яке призначення слів?

Слово – це інформація. Які бувають словаНеобдумані, добрі, погані, злі, ласкаві, грубі, пусті, нецензурні тощо. З поганими словами пов’язано одне цікаве спостереження. У тих країнах, в національних мовах яких відсутні лайки, що вказують на дітородні органи, не виявлені захворювання Дауна та ДЦП. Цікаво й те, що багатьох захворювань немає у тварин тільки тому, що вони не вміють розмовляти і, тим більше, лаятися лайкою.

Словом потрібно користуватися з обережністю! Зі словами пов’язують можливість прокляття або навпаки благословення. Слова є способом виразити власні думки і почуття. Тож не дивно, що у будь-якого народу існують висловлювання про силу слова. Наприклад: «Слово не горобець, вилетить, не впіймаєш». Добре слово – величезна цінність.

  • “Нехай жадне слово гниле не виходить із уст ваших, але тільки таке, що добре на потрібне збудування, щоб воно подало благодать тим, хто чує.” (Еф. 4:29);
  • “Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! Бо зо слів своїх будеш виправданий, і зо слів своїх будеш засуджений.”(Мт. 12:36,37)

IIIa. Сила Слова.

Яку силу має наше слово?  Спробую відповісти на це питання притчею.

“Жили двоє людей, гаряче любили один одного. І ось один з них позаздрив іншому і почав поширювати про нього в народі поганий слух: нібито останній живе не по-християнськи, робить зло і розкраданням і брехнею набуває собі славу і честь. Незабаром ця наклеп зробила свою справу. Від цієї людини відвернулися всі друзі і знайомі, і він прийшов у велику бідність. Згодом обмовити свого друга розкаявся і прийшов просити у нього вибачення. Але той йому сказав: “Візьми мішок лебединого пуху, в сильну бурю залезь на високе дерево і витрусити його, тоді і приходь до мене”. Останній все зробив, як йому було велено, і думав, що цим самим він отримав прощення. Але велевшій йому зробити це сказав: “Тепер йди і збери до єдиної пушинки”. На це наклепник відповів: “Це неможливо, тому що вітер розніс пух по всьому Всесвіті”. І сказав йому колишній друг: “Так неможливо і мені повернути ту славу і честь перед моїми ближніми, які ти відняв у мене своєю наклепом” .

“Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої…”(1Петр. 2:9)

Як не дивно, але  сучасне людство знає про силу слова набагато менше, ніж люди, що жили за багато століть до насРуйнівною силою слова користуються представники сил темряви. Віра в захист Бога і покірність (слухняність) Йому є щитом для відображення всіх злих, негативних слів, сказаних на нашу адресу. Якщо ми під захистом Бога, є Його дітьми через примирення за допомогою Ісуса Христа, нам нема чого боятися.

IV. Як наші думки, слова і вчинки впливають на наше життя

Нам важливо завжди пам’ятати, що Бог, створив усіх людей, і дав кожному з нас цінний подарунок – свободу вибору. “Сьогодні взяв я за свідків проти вас небо й землю, життя та смерть дав я перед вами, благословення та прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти та насіння твоє…” (Зак. 30:19) Бог пропонує нам вибирати: життя або смерть, благословення або прокляття, і тут же благає нас вибрати життя, але остаточний вибір завжди за нами. “Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне!”
(Гал. 6:7) Ми створені таким чином, що не можемо одночасно: говорити погані або хороші слова, робити погані і хороші справи. Але в будь-який момент часу нашого життя ми можемо приймати різні рішення .

Все в житті починається з думки. Кожна наша думка створює наше майбутнє

Слова – одяг наших думок. Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму. (прислів’я) Сенс: при зустрічі з незнайомою людиною перш за все впадає в очі його зовнішній вигляд, одяг, а після знайомства з ним віддають належне його  розуму , знань. Для багатьох людей перше враження є визначальним.

Чого ми добиваємося, використовуючи слова? Ми говоримо або пишемо за допомогою слів, щоб передати свої думки іншим. Тому, слова використовуються як засоби вираження того, що у нас в думках. Нам дуже важливо зберігати свої думки і своє серце (Пр. 4:23) тому, що в них містяться джерела нашого життя.

Думка – це жива енергія. Кожна людина своїм думками визначає своє життя, і вона завжди відповідає його способу мислення. Хто б міг подумати, що від нашої мови залежить не тільки хороше самопочуття, а й саме життя і навіть продовження роду! Ось чому людині просто необхідно стежити за своєю мовою, розвивати її і вдосконалювати. Слова – це одяг наших думок! Як важливо, які ми слова вимовляємо, які думки «живуть» в нашій голові, і яку музику ми слухаємо! Всі наші вчинки і їх наслідки змінюють наше майбутнє і майбутнє інших людей, і мають величезне значення для вічності!

Фрази, які руйнують наше життя:

Давайте розглянемо популярні фрази, які часто вимовляють люди, навіть не замислюючись над тим, яке руйнівний вплив вони тягнуть за собою.

1. “Я не можу!” Коли людина часто вживає фразу «Я не можу!», проголошується його безсилля, це осідає в підсвідомості і позбавляє людину енергії. «Не можу!» – це фраза, яка означає немічність, відсутність сили, енергії, знань. Якщо людина щось може, але йому це незручно, потрібно так і сказати про це. Якщо людина просто не хоче – так і треба говорити, адже фраза «Я не можу!» Несе руйнівні наслідки і позбавляє людину сили.

2. “Я в шоці!” Якщо б люди розуміли справжнє значення цієї фрази, вони б не стали вживати її в повсякденному житті. Розберемо для початку, що таке шок. Отже, шок є складним патологічним процесом, що тягне за собою важке порушення життєво важливих функцій організму.

3. “Я страшенно радий” Або ж «Я страшенно щасливий!». Це фрази, які несуть негативний посил. Жах несумісний з відчуттям радості і щастя. Найкраще викреслити ці фрази зі свого словникового запасу. У будь-якій мові досить слів, щоб найбільш яскраво виразити свої почуття.

4. “У мене немає грошей” Важливо розуміти той енергетичний посил, який несе ця фраза. Наш мозок працює поза часовими межами, і часте вимова такої фрази програмує ваше мислення на злидні. Замість того, щоб говорити про відсутність грошей, говорите про те, що не можете в дані момент собі дозволити ту чи іншу покупку. Від нашого фінансового благополуччя залежить багато, тому не потрібно руйнівними фразами знищувати свій успіх в даній сфері.

5. “Я дуже хворий” Проблеми зі здоров’ям трапляються в житті кожної людини, але, в наших силах навчитися реагувати на них таким чином, щоб скоріше позбутися від них. Коли ви вимовляєте таку фразу, ви тільки погіршуєте патологічний процес, що протікає в вашому організмі.

Кожен з нас має абсолютно унікальний запас (набір) слів. Цей набір є потужним інструментом самопрограмуванняУ буквальному сенсі: як говоримо – так і живемо. Що заявляємо, то і маємоСлова – це одяг наших думок, і енергія слів має ще більш щільну структуру, і ця енергія в рази швидше (у порівнянні з енергією думки) формує матерію.

“Нехай будуть із волі Твоєї слова моїх уст, а думки мого серця перед лицем Твоїм, Господи, скеле моя й мій Спасителю!” (Пс. 18:15)

“Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як ви маєте кожному відповідати.” (Кол. 4:6)

«Посієш думка – пожнеш вчинок, Посієш вчинок – пожнеш звичку, Посієш звичку – пожнеш характер, Посієш характер – пожнеш долю». Амінь!

 

Христе Ти живеш в душі моїй – пісня

 

Ми Його діти – пісня

 

Любов Христа – вірш

 

Великий Бог – пісня

 

Ангели в небі – пісня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *