14 квітня 2019 рік, служіння в неділю

Ти живе чи сухе дерево – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

“А за Ним ішов натовп великий людей і жінок, які плакали та голосили за Ним. А Ісус обернувся до них та й промовив: Дочки єрусалимські, не ридайте за Мною, за собою ридайте й за дітьми своїми! Бо ось дні настають, коли скажуть: Блаженні неплідні, та утроби, які не родили, і груди, що не годували… Тоді стануть казати горам: Поспадайте на нас, а узгір’ям: Покрийте нас! Бо коли таке роблять зеленому дереву, то що буде сухому?” (Лк. 23:27-31) На відміну від сухого, зелене дерево є носієм життя. Згідно прочитаного уривку Священного Писання, зеленіюче дерево – це Сам Ісус Христос.

“Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує! І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєдчасно, і що листя не в’яне його, і все, що він чинить, щаститься йому! Не так ті безбожні, вони як полова, що вітер її розвіває! Ось тому то не встоять безбожні на суді, ані грішники у зборі праведних, дорогу бо праведних знає Господь, а дорога безбожних загине!” (Пс. 1:1-6) Зеленіюче дерево ототожнюється з праведником, сухе – з безбожним (грішником). Безбожні не шанують Бога взагалі, праведні роздумують про Божий Закон вдень і вночі, лише вони здатні приносити добрий плід. “Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас, і вас настановив, щоб ішли ви й приносили плід, і щоб плід ваш зостався, щоб дав вам Отець, чого тільки попросите в Імення Моє.” (Ів. 15:16) 

“Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п’янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!”(Гал. 5:19-21) Щоб приносити перелічені плоди, необов’язково бути зеленіючим деревом. Людина, яка далеко від Бога, приносить саме ці плоди, бо знаходиться у рабстві гріха. Життя відсутнє! Але Бог в силі прийняти відновити до нового життя кожного, хто приходить з щирим, відкритим серцем з покаянням. Бог джерело життя! Лише Він здатен робити неможливе! Якщо помічаєте, що іноді ви не здатні приносити добрий плід, шукай присутності живого Бога! “А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!” (Гал. 5:22-23) Це робота Святого Духа в людині! Щоб бути здатним приносити добрі плоди для Божого Царства, необхідно відокремитись від гріховних бажань, пожадливостей і наповнитись живим Словом. Лише Слово Боже має силу відновити внутрішню природу людини для нового життя. Плоди – це вже результат духовного життя з Богом. Нехай допоможе Господь перебувати в Слові. “…Покайтеся, і віруйте в Євангелію!” (Мк. 1:15) “Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!” (Євр. 13:8) Дорогий друже, сьогодні ще є можливість прийти з покаянням перед престол Божої благодаті. Будь живим, зеленіючим деревом! Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *