13 серпня 2017 рік служіння в неділю

Віра служниці Наамана – Андрій Мозговий проповідь

Тексти Писання:

  1. (2 Царів 5:1-8)

«1. А Нааман, начальник війська сирійського царя, був муж великий перед своїм паном, вельмиповажаний, бо через нього Господь дав перемогу Сирії. І був це муж дуже хоробрий, але прокажений. 2. А сирійці вийшли були ордами, і взяли до неволі з Ізраїлевого краю малу дівчину, і вона услуговувала жінці Наамана. 3. І сказала вона до своєї пані: Ох, коли б пан мій побував у того пророка, що в Самарії, то він вилікував би його від прокази його! 4. А Нааман прийшов, і доніс своєму панові, говорячи: Отак і отак говорила та дівчина, що з Ізраїлевого краю.5. І сказав сирійський цар: Тож піди, а я пошлю свого листа до Ізраїлевого царя. І той пішов, і взяв із собою десять талантів срібла та шість тисяч шеклів золота, і десять змін одежі. 6. І він приніс до Ізраїлевого царя такого листа: Ось тепер, як прийде оцей лист до тебе, то знай: ото послав я до тебе свого раба Наамана, а ти вилікуєш його від прокази його.7. І сталося, як Ізраїлів цар перечитав цього листа, то роздер свої шати й сказав: Чи я Бог, щоб убивати чи лишати при житті, що той посилає до мене, щоб я вилікував чоловіка від прокази його? Тож знайте й дивіться це він шукає проти мене зачіпки.8. І сталося, як почув Єлисей, Божий чоловік, що Ізраїлів цар роздер шати свої, то послав до царя, говорячи: Нащо роздер ти шати свої? Нехай той прийде до мене, і пізнає, що є пророк ув Ізраїлі!»

 

Закон піднесення та пониження – проповідь

Тексти Писання:

  1. (ВідМатвія 23:12)

«12. Хтобопідноситься, буде понижений, хто ж понижується, той піднесеться.»

  1. (Від Луки 18:14)

«14. Говорю вам, що цейповернувся до дому свогобільшвиправданий, аніж той. Бокожен, хтопідноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться.»

  1. (Йов 2:10)

«10. А він до неївідказав: Тиговоришотак, як говорить яка з божевільних!… Чи ж ми будем приймативід Бога добре, а злого не приймем? При всьому тому Йов не згрішивсвоїми устами…»

  1. (Йов 42:12-17)

«12. А Господь поблагословивостанокднівЙовабільшевід початку його, і було в ньогочотирнадцятьтисячдрібноїхудоби, і шістьтисячверблюдів, тисяча пар худобивеликої та тисячаослиць. 13. І було в нього семеро синів та три дочки.14. І назвав вінім’япершій: Єміма, і ім’ядругій: Кеція, а ім’ятретій: Керен-Гаппух.15. І таких вродливихжінок, як Йовові дочки, не знайшлося по всійземлі. І дав їмїхбатькоспадщинупоміжїхнімибратами.16. А Йов жив по тому сотню й сорок років, і побачивсинівсвоїх та синівсинівсвоїх, чотирипоколінні.17. І впокоївсяЙов старим та насиченим днями.»

  1. (Ісая 53:3-5)

«3. Він погордженийбув, Його люди покинули, страдник, знайомий з хоробами, і відЯкогообличчя ховали, погорджений, і ми не цінувалиЙого… 4. Направду ж Він немочінашіузяв і нашіболіпоніс, а ми уважали Його за пораненого, ніби Бог Його вдарив поразами й мучив…5. А Він був ранений за нашігріхи, за нашіпровини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено!»

  1. (До Ефесян 1:19-22)

«19. і яка безмірнавеличЙогосили в нас, що віруємо завиявленнямпотужноїсилиЙого, 20. яку виявив Він у Христі, воскресивши ізмертвихЙого, і посадивши на небіправоруч Себе,21. вищевідусякого уряду, і влади, і сили, і панування, і всякого ймення, що назване не тільки в цімвіці, але й у майбутньому.22. І все впокорив Він під ноги Йому, і Його дав найвище за все за Голову Церкви…»

Презентація теми:

Все наше життя підпорядковується правилам і закономірностям. Біблія містить настанови і повеління Бога, які данні людству для виконання.  Розглянемо один із Божих законів –закон піднесення та пониження. (Мт. 23:12) В Слові Божому наведено багато прикладів дії цього закону. (Лк. 18:14)Цей вірш є висновком притчі Ісуса Христа про фарисея та митника, де грішний митник був більше оправданий ніж фарисей, який добре знав і додержувався закону. Ісус Христос показує піднесену і лицемірну молитву фарисея і смиренну – митника.

Яскравим прикладом слугує життя Йова. Спочатку він втрачає майно, дітей, навіть власна жінка говорить:«Прокляни Бога і помреш!…» (Йов. 2:9), але Йов залишається вірним Богу. (Йов 2:10)Прийшов час і Господь рясно благословив його життя добробутом.(Йов 42:12-17)Дія закону піднесення та пониження відбулася і в житті Ісуса Христа. (Іс. 53:3-5)(Еф. 1:19-22)Пройшовши через страждання ісмерть заради очищення наших гріхів Ісус зміг сказати: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі…» (Мт. 28:18) Можливо в житті ми терпимо утиски, деколи потрібно бути меншим, змиритись адже нагорода на небесах буде великою. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *