12 грудня 2018 рік, служіння в середу

Важливість постійності – Роман Кравчук проповідь

Презентація теми:

«І прибув Амалик, і воював з Ізраїлем у Рефідімі. І сказав Мойсей до Ісуса: Вибери нам людей, і вийди воюй з Амаликом. Узавтра я стану на верхів’ї гори, а Божа палиця буде в моїй руці. І зробив Ісус, як сказав йому Мойсей, щоб воювати з Амаликом. А Мойсей, Аарон та Хур вийшли на верхів’я гори. І сталося, коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль, а коли руки його опускались, то перемагав Амалик. А руки Мойсеєві стали тяжкі. І взяли вони каменя, і поклали під ним. І сів він на ньому, а Аарон та Хур підтримували руки йому, один із цього боку, а один із того. І були його руки сталі аж до заходу сонця. І переміг Ісус Амалика й народ його вістрям меча.» (Вих. 17:8-13)

Секрет перемоги Ізраїля над Амаликом залежав від постійності піднятих рук Мойсея. Священне Писання говорить, що Господь незмінний (Євр. 13:8). Бажання Бога полягає в тому, щоб Його діти також були постійними. Біблійні приклади: дім Рехавитів (Єрем. 35:1-10), Гедеон (Суд. 7:1-7), Саул (1Сам.13:4-14). Якщо присутня постійність у виконанні Божої роботи, відчувається благословення (і навпаки).

Незалежно від обставин життя, будьмо постійними! Амінь!

 

Перша любов – Артем Ковпак проповідь

Презентація теми:

Об’явлення Івана Богослова – книга Нового Заповіту пророчого змісту, де мова йде про події, які відбудуться перед другим приходом Ісуса Христа. «Блаженні, хто випере шати свої, щоб мати право на дерево життя…» (Одкр. 22:14) «Об’явлення Ісуса Христа, яке дав Йому Бог, щоб показати Своїм рабам, що незабаром статися має…» (Одкр. 1:1) Сама книга говорить нам про те, що її автор – Іван Богослов, який пише по велінню свого Господа Ісуса Христа.

Послання до семи Церквов (1-3 розділ) адресується:

  • конкретним церквам (Сард, Лаодикії, Пергаму);
  • церквам, які будуть мати подібний стан в наступних епохах;
  • особисто людині, яка вирішує подібні проблемні питання;

«До Ангола Церкви в Ефесі напиши: Оце каже Той, Хто тримає сім зір у правиці Своїй, Хто ходить серед семи свічників золотих: Я знаю діла твої, і працю твою, і твою терпеливість, і що не можеш терпіти лихих, і випробував тих, хто себе називає апостолами, але ними не є, і знайшов, що фальшиві вони. І ти маєш терпіння, і працював для Ймення Мого, але не знемігся. Але маю на тебе, що ти покинув свою першу любов. Отож, пам’ятай, звідки ти впав, і покайся, і вчинки давніші роби. Коли ж ні, то до тебе прийду незабаром, і зрушу твого свічника з його місця, якщо не покаєшся. Але маєш оце, що ненавидиш учинки Николаїтів, яких і Я ненавиджу. Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам: переможцеві дам їсти від дерева життя, яке в раю Божім.» (Одкр. 2:1-7)

Звернення Господа до Церкви поділяється на 6 основних частин (подібним чином Господь діє у наших серцях):

  1. Відкриття величі Христа (Одкр. 2:1)
  2. Похвала (Одкр. 2:2,3)
  3. Викриття (Одкр. 2:4)
  4. Виправлення (Одкр. 2:5)
  5. Підбадьорення (Одкр. 2:6,7)

На протязі двох років Дух Святий через ап. Павла насаджав нову Церкву Ісуса Христа в Ефесі. Досліджуючи подальший розвиток громади, можна зауважити, що Павло невпинно піклувався про їх духовний стан. У 20 розділі Дії Святих Апостолів ми читаємо, що на о. Мілет відбулася наставницька зустріч з пресвітерми Ефесу. Згодом апостол напише їм ціле післання.

«До Ангола Церкви в Ефесі напиши: Оце каже Той, Хто тримає сім зір у правиці Своїй, Хто ходить серед семи свічників золотих…» (Одкр. 2:1) Що має на увазі Іван Богослов коли пише про сім зір та сім свічників? Відповід знаходимо у попередньму розділі: «Таємниця семи зір, що бачив ти їх на правиці Моїй, і семи свічників золотих: сім зір, то Анголи семи Церков, а сім свічників, що ти бачив, то сім Церков.» (Одкр. 1:20) Господь говорить сьогодні, що саме Він керує Своєю Церквую, все у Його владі. «…І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь.» (Мт. 28:20) Але питання в тому, наскільки відкрите наше серце до голосу Духа Святого?  «Я знаю діла твої, і працю твою, і твою терпеливість, і що не можеш терпіти лихих, і випробував тих, хто себе називає апостолами, але ними не є, і знайшов, що фальшиві вони.» (Одкр. 2:2) Господь бажає особистих відносин, але не кожна душа має дерзновіння відкрити своє серце, бо гріх стає перешкодою. Наскільки важливо аналізувати своє духовне положення. «І ти маєш терпіння, і працював для Ймення Мого, але не знемігся. Але маю на тебе, що ти покинув свою першу любов.» (Одкр. 2:3,4) Мова йде про любов, яка палала в серцях громади на початку служіння. Ап. Павло яскраво передає їх стан: «Тому й я, прочувши про вашу віру в Господа Ісуса, і про любов до всіх святих, не перестаю за вас дякувати, і в молитвах своїх за вас згадую…» (Еф. 1:15,16) «Коли я говорю мовами людськими й ангольськими, та любови не маю, то став я як мідь та дзвінка або бубон гудячий!» (1Кор. 13:1) До Ангола Церкви в Тіятирах Господь говорить: «Я знаю діла твої, і любов, і віру, і службу, і твою терпеливість, і останні вчинки твої, що більші за перші.» (Одкр. 2:19) Нехай кожен з нас особисто порозміркувує над своїм духовним положенням перед Богом.

«Отож, пам’ятай, звідки ти впав, і покайся, і вчинки давніші роби. Коли ж ні, то до тебе прийду незабаром, і зрушу твого свічника з його місця, якщо не покаєшся.» (Одкр. 2:5) Який сьогодні мій стан перед Богом? Наскільки Його любов наповнює моє серце? «Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа. А хто цього не має, той сліпий, короткозорий, він забув про очищення з своїх давніх гріхів.» (2Петр. 1:8,9) 

«Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам: переможцеві дам їсти від дерева життя, яке в раю Божім.» (Одкр. 2:7) Господь підбадьорує Церкву щоб служіння було ревним, бо нагорода очікує вірних. «Це Я вам розповів, щоб мали ви мир у Мені. Страждання зазнаєте в світі, але будьте відважні: Я світ переміг!» (Ів. 16:33) Нехай Божий вогонь палає у серцях! Амінь!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *