12 вересня 2018 рік, служіння в середу

Шість питань Бога – Анатолій Кліновський проповідь

Презентація теми:

«Підпережи но ти стегна свої, як мужчина, а Я буду питати тебе, ти ж Мені поясни!» (Йов 38:3)

Вступ.

I. В нас є багато запитань до Господа.

1. Чому війни, розпуста, злочинність, хвороби, біднота?

 • Ви цього не хочете? То не робіть.

2. Чому грішники живуть краще в земному, ніж святі?

 • Бог часто відповідає. (Пс. 72:1-28) 

II. Але і Бог задає питання людям.

1. Яка користь людині, якщо вона придбає ввесь світ? (Мк. 8:36) Людська душа настільки дорога, що цілого світу буде замало щоб придбати її. Ціна душі – життя Божого Сина. 

2.  Хто був ближній побитому? (Лк. 10:30-35)

 • подібних питань є багато.
 • на це відповісти повинні ми.

III. Тут вибрано 6 важливих питань Бога.

Виклад.

1. Адам, де ти?

А. Гріх приносить страх, стид, нікчемність.

 • Адам злякався і сховався.

Б. Бог знав де Адам, та питання було, щоб:

 • задумавсь Адам.
 • це був подарований шанс, але Адам не використав його для покаяння, а став виправдовуватись і звинувачувати жінку, Бога.

В. Де сьогодні твоє серце? «Випробовуйте самих себе, чи ви в вірі, пізнавайте самих себе. Хіба ви не знаєте самих себе, що Ісус Христос у вас? Хіба тільки, що ви не такі, якими мали б бути.» (2Кор. 13:5) «Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!» (Мт. 6:21)

 2. Каїн, де твій брат?

А. Це був шанс покаятись.

Б. Каїн став грубо відмежуватись: хіба я сторож для мого брата? (Бут. 4:9)

 • ми сторожі один одному.
 • ми сторожі своїм рідним.
 • ми сторожі всім людям.

В.  «На мурах твоїх, Єрусалиме, Я поставив сторожу, ніколи не буде мовчати вона цілий день та всю ніч. Ви, хто пригадує Господа, не замовкніть…» (Іс. 62:6) Тож ми, християни, покликані нести Благу Звістку, навертати людей до Господа. «І я був сказав: Не буду Його споминати, і не буду вже Йменням Його говорити! І стало це в серці моїм, як огонь той палючий, замкнений у костях моїх, і я змучивсь тримати його й більш не можу!» (Єрем. 20:9) 

3. Чому:

 • голова назорея Божого на колінах блудниці?
 • очі, які мають бачити видіння Божі, дивляться на мерзоту?
 • вуста, які мають нести Благу звістку, плетуть непристойні нісенітниці?

«…На плодючому версі гори виноградника мав був Мій Приятель. І обкопав Він його, й від каміння очистив його, і виноградом добірним його засадив, і башту поставив посеред його, і витесав у ньому чавило, і чекав, що родитиме він виноград, та він уродив дикі ягоди! Тепер же ти, єрусалимський мешканче та мужу юдейський, розсудіть но між Мною й Моїм виноградником: що ще можна вчинити було для Мого виноградника, але Я не зробив того в ньому? Чому Я чекав, що родитиме він виноград, а він уродив дикі ягоди?» (Іс. 5:1-4)

4. Чому ти тут, Ілля?

А. Де б ми не були, задумаймось, чому я тут?

 • чому робимо те, що робимо?
 • що я тут здобуваю?

Б. Якщо я в ділі Божому, ми можемо сказати з Іллею:

 • Я став щирий для Бога (1Цар. 19:14)
 • Господи, а він же що? «…що до того тобі? Ти йди за Мною!» (Ів. 21:22)

5. Що ти бачиш? (Єрем. 1:11)

А. Як ми бачимо людей?

 • «Око то світильник для тіла. Тож як око твоє буде здорове, то й усе тіло твоє буде світле.» (Мт. 6:22) 

Дивлячись на людей, ми повинні бачити славу Божу. «Або як ти скажеш до брата свого: Давай вийму я заскалку з ока твого, коли он колода у власному оці? Лицеміре, вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти заскалку з ока брата твого.» (Мт. 7:4,5) «Коли хто бачить брата свого, що грішить гріхом не на смерть, нехай молиться за нього…» (1Ів. 5:16) Кожен християнин покликаний постійно освячуватись Словом, молитвою… «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?»
(1Кор. 3:16) «Або яка згода поміж Божим храмом та ідолами? Бо ви храм Бога Живого, як Бог прорік: Поселюсь серед них і ходитиму, і буду їм Богом, а вони будуть народом Моїм!» (2Кор. 6:16)

Б. Як бачимо життя?

 • Чи нарікаємо? Будьмо в центрі волі Божої у всіх сферах життя! «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре.» (Рим. 8:28) А щоб я через пребагато об’явлень не величався, то дано мені в тіло колючку, посланця сатани, щоб бив в обличчя мене, щоб я не величався. Про нього три рази благав я Господа, щоб він відступився від мене. І сказав Він мені: Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі. Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилася в мене.» (2Кор. 12:7-9)

В. Як бачимо Церкву?

 • поки я в Церкві, доти Церква буде не досконалою. Хтось говорить, що Церква не має любові, то це перша ознака того, що в серці людини забракло любові.
 • якими бачимо віруючих?

Г. Як бачимо роботу Бога?

 • все для спасіння.

6. Чи любиш ти Мене?

А. Я:

 • ходжу в Церкву;
 • жертвую грощі…;
 • не п’ю, не курю, не гуляю…;

Не це я питаю, А ЧИ ЛЮБИШ ТИ МЕНЕ?

Б. Настане момент, коли прийдеться життям доказати свою любов до Бога.

Закінчення.

1. Повторення думок.

2. Заклик задуматись, що ми відповімо Богові на ці питання?

Нехай Господу буде слава і честь! Амінь!

 

Не радій неправді – Руслан Прохор проповідь

Презентація теми:

Слово Боже впливає на серця людей. «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мозків, і спосібне судити думки та наміри серця.» (Євр. 4:12);

 • «Коли хто думає, ніби щось знає, той нічого не знає ще так, як знати повинно.» (1Кор. 8:2);

Багато людей, які все більше пізнають Бога, то все більше мають питань з приводу того, як догодити Богові. Як жити так, щоб Він був задоволений? Важливо постійно вчитись. Вчитись від Бога і Його Слова, один від одного. Нажаль є люди, які вчаться лише від Бога, не помічаючи оточуючих. Але Священе Писання закликає: «Любіть один одного братньою любов’ю; випереджайте один одного пошаною!» (Рим. 12:10)

«не радіє з неправди, але тішиться правдою…» (1Кор. 13:6) Чим ти тішешся?

Наприклад апостол Павло тішився тим, що ревно свідчив людям про Ісуса Христа. «Тому то пильнуйте, пам’ятаючи, що я кожного з вас день і ніч безперестань навчав зо слізьми ось три роки. А тепер доручаю вас Богові та слову благодаті Його…» (Дії. 20:31,32);

 • «Я ж з охотою витрачуся й себе витрачу за душі ваші, хоч що більше люблю вас, то менше я люблений.» (2Кор. 12:15);

«а надія не засоромить, бо любов Божа вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам.» (Рим. 5:5) Коли людина тішиться неправдою – це хибний шлях. Гріховні справи гублять, навіть диявол може чинити вплив адже виконується його робота. «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового.» (Гал. 6:2) Нехай допоможе Господь працювати над своїм характером, виявляти повагу і любов до ближнього, зодягаючись в Його образ.  Амінь!

2 Comments on “12 вересня 2018 рік, служіння в середу

 1. Прослухала б.Руслана затаївши дихання; дуже актуальне нагадування (особисто мені) взяти до уваги тезиси основні і просити Духа Святого в цьому питанні, бо не мені судити.

  • Слава Богу, що Його любов доторкається через проповіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *