12 серпня 2018 рік, служіння в неділю

Шукайте Бога – Василь Хмель проповідь

Презентація теми:

 «Знай же ти це, що останніми днями настануть тяжкі часи. Будуть бо люди тоді самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, невдячні, непобожні, нелюбовні, запеклі, осудливі, нестримливі, жорстокі, ненависники добра, зрадники, нахабні, бундючні, що більше люблять розкоші, аніж люблять Бога, вони мають вигляд благочестя, але сили його відреклися. Відвертайсь від таких!» (2Тим. 3:1-5)

Який стан вашого серця перед Бога? Чи дотримуєтесь ви заповідей Священного Писання? Щирість, відвертість і визнання своєї гріховності – основа істинних взаємовідносин з Богом. «Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість, без якої ніхто не побачить Господа.» (Євр. 12:14) Як важливо для християн прагнути побожного життя!

«Душа моя буде хвалитися Господом, хай це почують слухняні, і нехай звеселяться! Зо мною звеличуйте Господа, і підносьте Ім’я Його разом! Шукав я був Господа, і Він озвався до мене, і від усіх небезпек мене визволив.» (Пс. 33:3-5);

«Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько!» (Іс. 55:6) Нажаль є християни, які не помічають Божої допомоги, присвоюють собі усіх і визнання оточуючих. «Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо…» (Дії. 17:28) «Бо то Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю.» (Фил. 2:13), – нагадує ап. Павло. А якщо людина чинить зло? Чи задіяний в цьому Господь? Слово Боже попереджує: «…Бог є світло, і немає в Нім жадної темряви!» (1Ів. 1:5) Під час творіння Господь наділив людину вільною волею. Вона самостійно робить вибір як правильно чинити в той, чи іншій ситуації. Але пам’ятаймо, перед Ним відкрито ВСЕ, навіть найтаємніші куточки серця. Довіра та щирість основа близьких, інтимних взаємовідносин з Господом. «…чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас.» (Дії. 17:27) «І: Люби Господа, Бога свого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всім своїм розумом, і з цілої сили своєї! Це заповідь перша!» (Мк. 12:30) Ісус Христос говорить: «Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!» (Ів. 5:39) Господь бажає бути господарем у всіх сферах вашого життя. «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.» (Ів. 14:23) «Бо ви храм Бога Живого, як Бог прорік: Поселюсь серед них і ходитиму, і буду їм Богом, а вони будуть народом Моїм!» (2Кор. 6:16) «Сам бо сказав: Я тебе не покину, ані не відступлюся від тебе!» (Євр. 13:5) Тому покладай свою надію на Бога! Шукаймо Його волі у ВСІХ справах!

  • «…Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали.» (Ів. 10:10);
  • «…бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.» (Мт. 1:21);
  • «бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави…» (Рим. 3:23) «Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні.» (Ів. 8:36);
  • «А коли ми невірні, зостається Він вірним, бо не може зректися Самого Себе!» (2Тим. 2:13);
  • «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.» (1Ів. 1:9);

  Куди нахилене ваше серце? Амінь!

 

Як ти помазаний? – Володимир Змунчило проповідь

Презентація теми:

«Оце яке добре та гарне яке, щоб жити братам однокупно! Воно як та добра олива на голову, що спливає на бороду, Ааронову бороду, що спливає на кінці одежі його! Воно як хермонська роса, що спадає на гори Сіону, бо там наказав Господь благословення, повіквічне життя!» (Пс. 132:1-3)

 У цьому тексті псалмоспівець говорить наскільки важлива єдність, і громада, яка шукає братерства в Ісусі Христі, отримує благословіння. Людина створена за образом Божим щоб прославлялося і звеличувалося Його ім’я серед світу цього. (Вих. 4:10-16) Воля Господня полягає в тому, щоб благословляти тих, хто посвятив  себе на служіння.

«Освяти Ти їх правдою! Твоє слово то правда. Як на світ Ти послав Мене, так і Я на світ послав їх. А за них Я посвячую в жертву Самого Себе, щоб освячені правдою стали й вони. Та не тільки за них Я благаю, а й за тих, що ради їхнього слова ввірують у Мене, щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, щоб увірував світ, що Мене Ти послав. А ту славу, що дав Ти Мені, Я їм передав, щоб єдине були, як єдине і Ми.» (Ів. 17:17-22)

«А кажу я про те, що з вас кожен говорить: я ж Павлів, а я Аполлосів, а я Кифин, а я Христів. Чи ж Христос поділився? Чи ж Павло був розп’ятий за вас? Чи в Павлове ім’я ви христились?» (1Кор. 1:12,13)

Єдність – тісний зв’язок між людьми в словах, вчинках і спільній праці. Сила Божого народу полягає в відданості Господу, згуртованості, єдності. «…Йому дамо звіт!» (Євр. 4:13) Збережи нас Боже від осудження братів і сестер. «бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам.» (Мт. 7:2) Амінь!

 

Нездібні слухати – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

«Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості…» (Кол. 3:16) «Про це нам би треба багато казати, та висловити важко його, бо нездібні ви стали, щоб слухати.» (Євр 5:11) Вміння слухати вимагає уваги і концентрації співрозмовника. Слово “нездібний” означає лінивий, повільний, нездатний. Залежно від того, як людина слухає, сприймає Боже Слово, залежить як зміниться її життя. «…Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Ів. 8:31,32) 

«І багато навчав Він їх притчами, кажучи: Ось вийшов сіяч, щоб посіяти. І як сіяв він зерна, упали одні край дороги, і пташки налетіли, та їх повидзьобували. Другі ж упали на ґрунт кам’янистий, де не мали багато землі, і негайно посходили, бо земля неглибока була; а як сонце зійшло, то зів’яли, і коріння не мавши, посохли. А інші попадали в терен, і вигнався терен, і їх поглушив. Інші ж упали на добрую землю і зродили: одне в сто раз, друге в шістдесят, а те втридцятеро… І учні Його приступили й сказали до Нього: Чому притчами Ти промовляєш до них? А Він відповів і промовив: Тому, що вам дано пізнати таємниці Царства Небесного, їм же не дано. Бо хто має, то дасться йому та додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має. Я тому говорю до них притчами, що вони, дивлячися, не бачать, і слухаючи, не чують, і не розуміють. І над ними збувається пророцтво Ісаї, яке промовляє: Почуєте слухом, і не зрозумієте, дивитися будете оком, і не побачите… Затовстіло бо серце людей цих, тяжко чують вухами вони, і зажмурили очі свої, щоб коли не побачити очима й не почути вухами, і не зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я їх уздоровив! Очі ж ваші блаженні, що бачать, і вуха ваші, що чують. Бо поправді кажу вам, що багато пророків і праведних бажали побачити, що бачите ви, та не бачили, і почути, що чуєте ви, і не чули. Послухайте ж притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово про Царство, але не розуміє, приходить лукавий, і краде посіяне в серці його; це те, що посіяне понад дорогою.» (Мт. 13:3-8,11-19) Насіння, посіяне понад дорогою, символізує Слово Боже, яке приймається серцем. Концепції філософії, різноманітні вчення впливають на розум людини і для сприйняття Слова Божого не вистачає місця. 

«А посіяне на кам’янистому ґрунті, це той, хто слухає слово, і з радістю зараз приймає його; але кореня в ньому нема, тому він непостійний; коли ж утиск або переслідування настають за слово, то він зараз спокушується.» (Мт. 13: 20,21) Кам’янистий ґрунт символізує серце, яке не здатне до прийняття істини в досконалості. Вибіркове слухання Слова призводить до негативних наслідків в духовному житті. «…через великі утиски треба нам входити у Боже Царство.» (Дії. 14:22)

«А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду.» (Мт. 13:22) Якщо насіння Євангеліє потрапляє до серця, де гріховні звички посідають головне місце, Божа благодать не зможе діяти в повній мірі. Терена принесуть жатву і вб’ють пшеницю. 

«Тож пильнуйте, як слухаєте! Бо хто має, то дасться йому, хто ж не має, забереться від нього і те, що, здається йому, ніби має.» (Лк. 8:18) Амінь!

 

Слово Боже – меч для тебе – Сергій Левкович проповідь

Презентація теми:

Слово Боже відкриває волю Небесного Батька щодо нашого життя. «Бо Боже Слово живе та діяльне, гостріше від усякого меча обосічного, проходить воно аж до поділу душі й духа, суглобів та мозків, і спосібне судити думки та наміри серця.» (Євр. 4:12) 

Слово Боже для християнина:

  • основа духовного зросту;
  • еталон істини, правильних вчинків;
  • вхід в присутність Бога;

«І сталось, наступного дня Він відправивсь у місто, що зветься Наїн, а з Ним ішли учні Його та багато народу. І ось, як до брами міської наблизився Він, виносили вмерлого, одинака в своєї матері, що вдовою була. І з нею був натовп великий із міста. Як Господь же побачив її, то змилосердивсь над нею, і до неї промовив: Не плач! І Він підійшов, і доторкнувся до мар, носії ж зупинились. Тоді Він сказав: Юначе, кажу тобі: встань! І мертвий устав, і почав говорити. І його Він віддав його матері. А всіх острах пройняв, і Бога хвалили вони й говорили: Великий Пророк з’явився між нами, і зглянувся Бог над народом Своїм! І розійшлася ця чутка про Нього по цілій Юдеї, і по всій тій країні. Про все ж те сповістили Івана учні його. І покликав Іван двох із учнів своїх, і послав їх до Господа з запитом: Чи Ти Той, Хто має прийти, чи чекати нам Іншого? А мужі, прийшовши до Нього, сказали: Іван Христитель послав нас до Тебе, питаючи: Чи Ти Той, Хто має прийти, чи чекати нам Іншого? А саме тоді багатьох уздоровив був Він від недугів і мук, і від духів злих, і сліпим багатьом вернув зір. І промовив Ісус їм у відповідь: Ідіть, і перекажіть Іванові, що ви бачили й чули: Сліпі прозрівають, криві ходять, очищуються слабі на проказу, і чують глухі, воскресають померлі, убогим звіщається Добра Новина. І блаженний, хто через Мене спокуси не матиме!» (Лк. 7:11-23) Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *