12 травня 2019 рік, служіння в неділю

Бог прославляється в немочі – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

  • “а ми проповідуємо Христа розп’ятого, для юдеїв згіршення, а для греків безумство, а для самих покликаних юдеїв та греків Христа, Божу силу та Божую мудрість! Бо Боже й немудре розумніше воно від людей, а Боже немічне сильніше воно від людей! Дивіться бо, браття, на ваших покликаних, що небагато-хто мудрі за тілом, небагато-хто сильні, небагато-хто шляхетні. Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне, і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити,
    так щоб не хвалилося перед Богом жадне тіло.” (1Кор. 1:23-29)
  • І прийшов Ангол Господній, і всівся під дубом, що в Офрі, який належить аві-езріянину Йоашеві. А син його Гедеон молотив пшеницю в виноградному чавилі, щоб заховатися перед мідіянітянами. І явився до нього Ангол Господній, і промовив йому: Господь з тобою, хоробрий мужу! А Гедеон сказав до нього: О, Пане мій, якщо Господь з нами, то нащо прийшло на нас усе це? І де всі Його чуда, про які оповідали нам наші батьки, говорячи: Ось з Єгипту вивів нас Господь? А тепер Господь покинув нас, і віддав нас у руку Мідіяна. І обернувся до нього Господь і сказав: Іди з цією своєю силою, і ти спасеш Ізраїля з мідіянської руки. Оце Я послав тебе.” (Суд. 6:11-14)

Мідіянітяни сильно пригноблювали ізраїльтян через те, що народ ображав Бога і служив ідолом. Щоб рятуватися від своїх ворогів, ізраїльтяни ховалися в печерах, в горах. Знаходячись в скрутному положенні, народ став кликати до Бога. І Господь призначив їм вождя – Гедеона. “Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне…” (1Кор. 1:27) 

“І сказав Господь до Гедеона: Численний той народ, що з тобою, щоб Я дав мідіянітян в його руку, щоб не запишався надо Мною Ізраїль, говорячи: Рука моя спасла мене… Зведи їх до води, і Я там переберу його тобі. І буде, як Я скажу тобі: Цей піде з тобою, той піде з тобою, а кожен, що скажу тобі: Цей не піде з тобою, той не піде. І привів він народ до води. І сказав Господь до Гедеона: Кожен, хто буде хлептати воду язиком своїм, як хлепче пес, поставиш його окремо. А кожен, хто припаде на коліна свої, щоб пити, поставиш його окремо. І було число тих, що хлептали, носячи рукою своєю до уст своїх, три сотні чоловіка, а вся решта народу припали на коліна свої, щоб пити воду. І сказав Господь до Гедеона: Трьома сотнями мужів, що хлептали, спасу тебе, і дам мідіянітян у твою руку…” (Суд. 7:2; 4-7) Так і сталося. Господь створив велике чудо: триста ізраїльтян перемогли військо мадианитян… “А щоб я через пребагато об’явлень не величався, то дано мені в тіло колючку, посланця сатани, щоб бив в обличчя мене, щоб я не величався. Про нього три рази благав я Господа, щоб він відступився від мене. І сказав Він мені: Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі. Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилася в мене. Тому любо мені перебувати в недугах, у прикростях, у бідах, у переслідуваннях, в утисках через Христа. Коли бо я слабий, тоді я сильний.”(2Кор. 12:7-10) Богопізнання невід’ємна складова істинного християнства. Ми, християни, покликані в точності виконувати Господні заповіді, які залишені на сторінках Священного Писання. Там, де людина безсильна, сильний Бог! Тож надійся на Господа всім серцем і не покладайся на розум свій. Лише в Ньому справжня сила. “І сталося тієї ночі, і сказав йому Господь: Візьми бичка з волів батька свого, і другого бичка семилітнього, і розбий Ваалового жертівника батька свого, а святе дерево, що при ньому, зрубай. І збудуєш жертівника Господеві, Богові своєму, на верху цієї твердині, у порядку. І візьмеш другого бичка, і принесеш цілопалення дровами з святого дерева, яке зрубаєш.” (Суд. 6:25-26) 

“А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь.” (Мт. 28:18-20) Господь благословляє тих, хто по-справжньому зберігає і шанує Його Слово! Допоможи Господь! Прийдемо з покаянням перед Його лице. “Бо кожен, хто покличе Господнє Ім’я, буде спасений.” (Рим. 10:13) Амінь!

 

Нікого не принижуй – Вадим Матюха проповідь

Презентація теми:

Зі Слова Божого нам відомо, що земне життя тимчасове, попереду вічність і кожна людина дасть звіт за своє життя перед Божим престолом. “Минається і світ, і його пожадливість, а хто Божу волю виконує, той повік пробуває!” (1Ів. 2:17) 

“А для деяких, що були себе певні, що вони ніби праведні, і за ніщо мали інших, Він притчу оцю розповів. Два чоловіки до храму ввійшли помолитись, один фарисей, а другий був митник. Фарисей, ставши, так молився про себе: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщини, неправедні, перелюбні, або як цей митник. Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю! А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!… Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той. Бо кожен, хто підноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться.” (Лк. 18:9-14) На прикладі фарисея Ісус Христос показує, що є люди, які самовпевнені у своїй праведності. Вони ретельно виконують заповіді Господні, не помічаючи того, що їх вчинки можуть бути негідними перед Його лицем. Не можна розглядати недоліки і гріхи інших людей, акцентуючи свою увагу на власній “праведності”, як це робив фарисей. “Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що даєте десятину із м’яти, і ганусу й кмину, але найважливіше в Законі покинули: суд, милосердя та віру; це треба робити, і того не кидати.” (Мт. 23:23) Жодна людина не має права принижувати іншу людину, хто б він або вона не була. “Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів,і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!” (Одкр. 3:17) І ось, як противага нещирої молитви фарисея, подається нам молитва митника. Він не смів навіть підняти голови своєї, бо йому було соромно за скоєні гріхи. Він щиро кається і просить у Бога лише милості. Це була молитва покаяння, і, разом, з тим молитва віри і надії. Через щире усвідомлення власної гріховності і покаяння в молитві, митар пішов виправданий у свій дім. Ми служимо великому Богу, який досконало знає наші серця. Заради спасіння Бог ввідав Свого Однародженного Сина щоб кожен мав надію на вічне життя! Нехай прославляється ім’я Ісуса Христа не лише в словах, але й через наші діла. Живімо згідно з нашим покликанням в Ісусі Христі. Амінь!   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *