11 серпня 2019 рік, служіння в неділю

Що нам заважає духовно рости – Анатолій Килюх проповідь

Презентація теми: 

Якби не Господня благодать, то ми за своєю гріховною природою здібні лише до злих вчинків: образ, приниження ближніх, привласнення того, що нам не належить. “Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни.” (Як. 1:17). “Хто бо тебе вирізняє? Що ти маєш, чого б ти не взяв? А коли ж бо ти взяв, чого чванишся, ніби не взяв?” (1Кор. 4:7).

Якби вам поставили питання, а що, власне, Бог очікує від мене особисто? Які фундаментальні істини ви могли б порадити людині?

  • Істина №1 “Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди.” (1Тим. 2:3,4) Заради спасіння кожної душі, Бог віддав в жертву Свого Однародженного Сина. 
  • Істина №2 “Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько!” (Іс. 55:6) Приймаючи Ісуса Христа особистим Спасителем, необхідно отримати впевненість у спасінні. Отримуючи його від Бога, людина народжується згори. На цьому християнське життя не закінчується, починається етап духовного росту.
  • Істина №3 “Ви бо за віком повинні б бути вчителями, але ви потребуєте ще, щоб хтось вас навчав перших початків Божого Слова. І ви стали такими, яким потрібне молоко, а не страва тверда.” (Євр. 5:12) Духовний ріст у Ісусі Христі – невід’ємна складова духовного життя християнина. Чим краще зміцняємось в Бозі, тим ближче будемо до Нього.
  • Істина №4 Прагнення ревно служити на ниві Господній.

Що нам заважає духовно зростати

Маленькі речі інколи відіграють велику роль у житті людини. “…лисиці, лисинята маленькі, що ушкоджують нам виноградники….” (Пісн. 2:15)

  1. Без народження згори неможливий духовний ріст. Никодим мав зустріч з Ісусом Христом, бо мав багато питань. “Ісус відповів і до нього сказав: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства. Никодим Йому каже: Як може людина родитися, бувши старою? Хіба може вона ввійти до утроби своїй матері знову й родитись? Ісус відповів: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже. Що вродилося з тіла є тіло, що ж уродилося з Духа є дух.” (Ів. 3:3-6) 
  2. Нездорова “їжа” викликає отруєння душі, духа. Пам’ятаймо принцип: «Я є тещо я їм!» На жаль, християни часом безпечно відносяться до дослідження Слова, перебування в молитвах у Божій присутності. Виконання цих заповідей – запорука переможного життя в Ісусі Христі. “і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння…” (1Петр. 2:2), – закликає Дух Святий через ап. Петра. “аж поки ми всі не досягнемо з’єднання віри й пізнання Сина Божого, Мужа досконалого, у міру зросту Христової повноти…” (Еф. 4:13).
  3. Принцип: “Все здорове росте (і навпаки)!” “той згордів, нічого не знає, але захворів на суперечки й змагання, що від них повстають заздрість, сварки, богозневаги, лукаві здогади, постійні сварні між людьми зіпсутого розуму й позбавлених правди, які думають, ніби благочестя то зиск. Цурайся таких!” (1Тим. 6:4,5) Ап. Павло підкреслоює, що християнин, який не пильнує за собою, може духовно захворіти. Не допускаймо гріховних вчинків! 

Нехай допоможе Господь духовно виростати у міру зросту Христової повноти! Амінь!

 

Служачи людям – служим Богові – Сергій Каленик проповідь

Презентація теми: 

Чому ми маємо служити? Тому що служачи один одному, ми служимо Богові. “Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був і прийшли ви до Мене. Тоді відповідять Йому праведні й скажуть: Господи, коли то Тебе ми голодного бачили і нагодували, або спрагненого і напоїли? Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили.” (Мт. 25:34-37, 40) Чи є обмеженість за віком, коли мова йде про служіння? Однозначно ні! Бог не відправляє своїх дітей на пенсію за віком, тому в Церкві Христовій є місце для служіння кожній людині. “Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті.
Коли хто говорить, говори, як Божі слова. Коли хто служить, то служи, як від сили, яку дає Бог, щоб Бог прославлявся в усьому Ісусом Христом, що Йому слава та влада на віки вічні, амінь.” (1Петр. 4:10,11) Нехай Господнє ім’я прославляється через ваше життя, амінь!

 

Куди ти йдеш – Дмитро Захаров проповідь

Презентація теми:
Кожен з нас в свій час предстане перед Богом, щоб дати відповідь за ВСЕ, що чинили на протязі свого життя. Людина створена Богом вільною, отож, за кожне прийняте рішення особисто несе повноправну відповідальність. “І бачив я мертвих малих і великих, що стояли перед Богом. І розгорнулися книги, і розгорнулась інша книга, то книга життя. І суджено мертвих, як написано в книгах, за вчинками їхніми.” (Одкр. 20:12) Коли учні ходили за Ісусом Христом, вони отримали силу і владу над нечистими духами, щоб їх виганяли, зціляти. Але Христос сказав: “Та не тіштеся тим, що вам коряться духи, але тіштесь, що ваші ймення записані в небі!” (Лк. 10:20) Кожен з нас повинен зробити вибір: чи хочу я бути з Богом? чи готовий я присвятити життя Йому? Наші вчинки яскраво говорять як ми любимо Господа, куди прагнемо. 

Ще у Старозавітні часи люди знали про особливі книги, які має Бог. “І вернувся Мойсей до Господа та й сказав: О, згрішив цей народ великим гріхом, вони зробили собі золотих богів! А тепер, коли б Ти пробачив їм їхній гріх! А як ні, витри мене з книги Своєї, яку Ти написав… І промовив Господь до Мойсея: Хто згрішив Мені, того витру із книги Своєї. А тепер іди, провадь цей народ туди, куди казав Я тобі…” (Вих. 32:31-34). “І повстане того часу Михаїл, великий той князь, що стоїть при синах твого народу, і буде час утиску, якого не було від існування люду аж до цього часу. І того часу буде врятований із народу твого кожен, хто буде знайдений записаним у книзі. І багато-хто з тих, що сплять у земному поросі, збудяться, одні на вічне життя, а одні на наруги, на вічну гидоту. А розумні будуть сяяти, як світила небозводу, а ті, хто привів багатьох до праведности, немов зорі, навіки віків.” (Дан. 12:1-3)

Як можемо знати, що наше ім’ я є у книзі життя? Через прийняття Ісуса Христа, як свого Спасителя. “Хто вірує в Сина, той має вічне життя; а хто в Сина не вірує, той життя не побачить а гнів Божий на нім перебуває.” (Ів. 3:36)

  • “І я бачив в правиці Того, Хто сидить на престолі, книгу, написану всередині й назовні, і запечатану сімома печатками. І бачив я потужного Ангола, який гучним голосом кликав: Хто гідний розгорнути книгу, і зламати печатки її? І не міг ніхто ні на небі, ні на землі, ані під землею розгорнути книги, ані навіть зазирнути в неї. І плакав я гірко, що не знайшовся ані один гідний розгорнути й прочитати книгу, ані навіть зазирнути в неї. А один із старців промовив до мене: Не плач! Ось Лев, що з племени Юдиного, корень Давидів, переміг так, що може розгорнути книгу, і зламати сім печаток її. І я глянув, і ось серед престолу й чотирьох тварин і серед старців стоїть Агнець, як заколений, що має сім рогів і сім очей, а це сім Божих духів, посланих на всю землю. І Він підійшов, і взяв книгу з правиці Того, Хто сидить на престолі. А коли Він узяв книгу, то чотири тварині й двадцять чотири старці попадали перед Агнцем, а кожен мав гусла й золоті чаші, повні пахощів, а вони молитви святих. І нову пісню співають вони, промовляючи: Ти достойний узяти цю книгу, і розкрити печатки її, бо Ти був заколений, і кров’ю Своєю Ти викупив людей Богові з усякого племени, і язика, і народу, і люду. І Ти їх зробив для нашого Бога царями, і священиками, і вони на землі царюватимуть!” (Одкр. 5:1-10)

Нехай допоможе Господь щоб бути гідними ввійти у Царство Небесне, амінь!

 

Які зусилля потрібні, щоб увійти у Царство Небесне – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

“Від днів же Івана Христителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його.” (Мт. 11:12) Які зусилля необхідно вживати і по відношенню чого, щоб здобути Царство Небесне? “Усе, що потрібне для життя та побожности, подала нам Його Божа сила пізнанням Того, Хто покликав нас славою та чеснотою. Через них даровані нам цінні та великі обітниці, щоб ними ви стали учасниками Божої Істоти, утікаючи від пожадливого світового тління.” (2Петр. 1:3,4) Неможливо звинувачувати Бога у Його діях по відношенню нас. Він приклав і продовжує прикладати багато Своїх зусиль щоб нам дарувати спасіння у Христі Ісусі. Але і від людини Господь очікує кроку назустріч. Хто вживає зусилля, отримують Царство Боже, яке приніс Ісус Христос. 

Якби Син Божий не віддав Себе на хрест, не можливо було б людині спастись. Він ціною Свого життя заплатив за наші гріхи, за наші провини, щоб ми мали надію на вічне життя. “Бо заплата за гріх смерть, а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!” (Рим. 6:23) Слово Боже закликає кожного зростати духовно, не зупиняючись на досягнутому. “Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання, а в пізнанні стримання, а в стриманні терпеливість, а в терпеливості благочестя, а в благочесті братерство, а в братерстві любов. Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа. А хто цього не має, той сліпий, короткозорий, він забув про очищення з своїх давніх гріхів.
Тому, браття, тим більше дбайте чинити міцним своє покликання та вибрання, бо, роблячи так, ви ніколи не спіткнетесь. Бо щедро відкриється вам вхід до вічного Царства Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа.” (2Петр. 1:5-11)

Вхід до Божого Царства відкривається тільки через визнання своєї провини і прийняття Ісуса Христа як Господа і СпасителяАмінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *