10 листопада 2019 рік, молодіжне служіння в неділю

Чому варто слідувати за Христом? – Сергій Виговський проповідь

Презентація теми:

 • “Так говорить Господь: На дорогах спиніться та гляньте, і спитайте про давні стежки, де то добра дорога, то нею ідіть…” (Єрем. 6:16);
 • “Як вони вже поснідали, то Ісус промовляє до Симона Петра: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє йому: Паси ягнята Мої! І говорить йому Він удруге: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш Мене? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє йому: Паси вівці Мої! Утретє Він каже йому: Симоне, сину Йонин, чи кохаєш Мене? Засмутився Петро, що спитав його втретє: Чи кохаєш Мене? І він каже Йому: Ти все відаєш, Господи, відаєш Ти, що кохаю Тебе! Промовляє до нього Ісус: Паси вівці Мої! Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли був ти молодший, то ти сам підперізувався, і ходив, куди ти бажав. А коли постарієш, свої руки простягнеш, і інший тебе підпереже, і поведе, куди не захочеш… А оце Він сказав, щоб зазначити, якою то смертю той Бога прославить. Сказавши таке, Він говорить йому: Іди за Мною! Обернувся Петро, та й ось бачить, що за ним слідкома йде той учень, якого любив Ісус, який на вечері до лоня Йому був схилився й спитав: Хто, Господи, видасть Тебе? Петро, як побачив того, говорить Ісусові: Господи, цей же що? Промовляє до нього Ісус: Якщо Я схотів, щоб він позостався, аж поки прийду, що до того тобі? Ти йди за Мною!” (Ів. 21:15-22);

Багато людей називають себе християнами, але реальність протилежна. Ісус Христос знає всю правду про всіх людей, Він є дорога, правда і життя.  “Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.” (Мт. 7:21) Хто є метою вашого життя? Ісус Христос – єдина дорога, яка може привести нас у ту вічність, яку приготував Сам Спаситель для усіх Своїх дітей. Йти за Господом це не лише бути поруч, але покорити в смиренні свою волю волі Його. 

Що означає слідувати за Христом?

 • не дивитись по сторонам: Слово Боже закликає зміцнюватися в Ісусі Христі, досліджувати і діяти згідно Писання. “А помазання, яке прийняли ви від Нього, воно в вас залишається, і ви не потребуєте, щоб вас хто навчав…” (1Ів. 2:27)
 • любити Його понад усе: Пильнуй за своїм серцем, не дай гріховним мотивам місця у своєму серці. “Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний. І хто більш, як Мене, любить сина чи дочку, той Мене недостойний.” (Мт. 10:37). “Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться.” (Мт. 6:33) Бог бажає щоб кожен з нас любили Його понад усе не лише на словах, але в добрих ділах. 
 • любити ближнього як самого себе: “Ми знаємо, що ми перейшли від смерти в життя, бо любимо братів. А хто брата не любить, пробуває той в смерті.” (1Ів. 3:14)
 • жити по Слову: Для того, щоб Священне Писання було дієвим в житті, необхідно виконувати його. “…Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!” (Ів. 8:31,32)
 • платити високу ціну: Християнська дорога – це терниста дорога. “І приступив один книжник та й до Нього сказав: Учителю, я піду за Тобою, хоч би куди ти пішов! Промовляє до нього Ісус: Мають нори лисиці, а гнізда небесні пташки, Син же Людський не має де й голови прихилити…” (Мт. 8:19,20) Пізнавши блаженство в слідуванні за Христом ап. Павло сказав: “Але те, що для мене було за надбання, те ради Христа я за втрату вважав.” (Фил. 3:7) Господь попереджував, що гріховний світ не визнаватиме істини через те, християни зазнають страждань заради Його ім’я. “Страждання зазнаєте в світі, але будьте відважні: Я світ переміг!” (Ів. 16:33) Господь завжди поруч з тими, хто залишається Йому вірним. “І кожен, хто за Ймення Моє кине дім, чи братів, чи сестер, або батька, чи матір, чи діти, чи землі, той багатокротно одержить і успадкує вічне життя.”(Мт. 19:29) Йдучи за Богом, ми вже благословенні! 

Амінь!

 

Спокуси в житті християнина – Віталій Ткач проповідь

Презентація теми:

 • “Блаженна людина, що витерпить пробу, бо, бувши випробувана, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його. Випробовуваний, хай не каже ніхто: Я від Бога спокушуваний. Бо Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує. Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною. Пожадливість потому, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть. Не обманюйтесь, брати мої любі! Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни. Захотівши, Він нас породив словом правди, щоб ми стали якимсь первопочином творів Його.” (Як. 1:12-18)

Тема спокус в християнському середовищі дуже поширена і практична для кожного.

У чому різниця між ВИПРОБУВАННЯМИ і СПОКУСАМИ? 

 • ВИПРОБУВАННЯ – ініційовані Богом для того, щоб зробити нас більш зрілими духовно через різноманітні обставини життя.
 • СПОКУСИ – ініційовані дияволом, його мета змусити нас грішити під час нашого випробування. Біблійний приклад: Йов.

Текст Священного Писання (Як. 1:12-18) відповідає на три основні питання:

 • Хто відповідає за нашу спокусу? (кого ми звинувачуємо) Зазвичай люди звинувачують Бога, але Яків пише “Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує.” (Як 1:13). Біблійний приклад: Адам і Єва. Деякі люди звинувачують диявола у своїх проблемах, але диявол не може змусити нас грішити, він може лише надати нам варіанти, як згрішити. Через те залишається одна правильна відповідь, кожен відповідальний за свої спокуси особисто, бо вони народжуються в серці. “Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною.” (Як. 1:14)
 • Який процес спокуси? “Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною. Пожадливість потому, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть.” (Як. 1:14,15)

Спокуса зароджується в серці через бажання (похоть) → зачаття → народження (видимий вчинок гріха) → смерть (а. духовна форма – порушене спілкування з Богом б. Фізична форма – фізична смерть). Приклад: Риболовля. 

 • Як подолати спокусу? 

Немає різниці на якому етапі гріха ви знаходитесь, Ісус Христос дає звільнення, відродження. “Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни. Захотівши, Він нас породив словом правди, щоб ми стали якимсь первопочином творів Його.” (Як. 1:17,18) Якщо ходимо в Його світлі, то кров Ісуса Христа очищує нас від усякого гріха. Процес Богопізнання, через дослідження Слова, молитовне життя повинен бути постійним. Таким чином, маючи єднання з Богом, є сила перемагати. Ми, християни, є новим творінням в Ісусі Христі, тож нехай ця правда тримає нас подалі від гріха. 

У 1992 р. в США зробили опитування, що визначило сфери, де найбільше люди спокушуються:

 1. Матеріалізм;
 2. Гордість;
 3. Егоїстичність (самолюбство);
 4. Лінь;
 5. Гнів, гіркота;
 6. Сексуальні пожадливості;
 7. Заздрість;
 8. Обжерлевість;
 9. Брехня;

Респонденти опитування зазначили, що спокуси були більш сильними, коли вони нехтували своїм часом із Богом (81%). Протистояння спокусі було здійснено через молитву і дослідження Слова Божого (84%). 

Що робити, якщо замість того, щоб зосередитись на тому, щоб ми завжди говорили «ні» і були самодисципліновані, ми просто сказали «так» життю, яке Бог пропонує нам? Амінь!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *