10 листопада 2019 рік, служіння в неділю

Всі, хто водиться Духом Божим – сини Божі – Олександр Захаров проповідь

Презентація теми:

“Бо хліб Божий є Той, Хто сходить із неба й дає життя світові.” (Ів. 6:33) Хліб Божий – це Ісус Христос, який прийшов в цей світ щоб ми мали вічне життя. Наскільки наше серце вдячне Богові за Його безмежну любов? Ап. Павло говорить: “Бо я не соромлюсь Євангелії, бож вона сила Божа на спасіння кожному, хто вірує…” (Рим. 1:16) 

  • “А Йосип, муж її, бувши праведний, і не бажавши ославити її, хотів тайкома відпустити її. Коли ж він те подумав, ось з’явивсь йому Ангол Господній у сні, промовляючи: Йосипе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого. І вона вродить Сина, ти ж даси Йому йменна Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.” (Мт. 1:19-21);

Сьогодні багато проповідується спасіння від бідноти, хвороб. Кожен бажає щоб був певний достаток в соціальній сфері, але не для цього прийшов Ісус Христос. “На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення, а незрячим прозріння, відпустити на волю помучених…” (Лк. 4:18) 

Біблійні приклади як Бог спасає Своїх вірних:

Історія Ноя. “І бачив Господь, що велике розбещення людини на землі, і ввесь нахил думки серця її тільки зло повсякденно. І пожалкував був Господь, що людину створив на землі. І засмутився Він у серці Своїм.
І промовив Господь: Зітру Я людину, яку Я створив, з поверхні землі, від людини аж до скотини, аж до плазунів, і аж до птаства небесного. Бо жалкую, що їх Я вчинив. Але Ной знайшов милість у Господніх очах. Це ось оповість про Ноя. Ной був чоловік праведний і невинний у своїх поколіннях. Ной з Богом ходив. І зробив Ной усе, як звелів йому Бог, так зробив він.” (Бут. 6:5-9,22). “Вірою Ной, як дістав був об’явлення про те, чого ще не бачив, побоявшись, зробив ковчега, щоб дім свій спасти; нею світ засудив він, і став спадкоємцем праведности, що з віри вона.” (Євр. 11:7) Праведність Ноя перед Богом слугує прикладом для нас. Для того, щоб віданно служити Богу, необхідно покорити свою волю волі Всевишнього. Не своєю ініциативою, а лише вірою, яка основана на Священному Писанні, ми маємо спасіння в Ісусі Христі.

 → Історія Лота. “І прибули обидва Анголи до Содому надвечір, а Лот сидів у брамі содомській. І побачив Лот, і встав їм назустріч, і вклонився обличчям до землі, та й промовив: Ось, панове мої, зайдіть до дому вашого раба, і переночуйте, і помийте ноги свої, а рано встанете й підете на дорогу свою. А вони відказали: Ні, бо будемо ми ночувати на вулиці. А він сильно на них налягав, і вони до нього з дороги зійшли, і ввійшли до дому його…” (Бут. 19:1-3) Гостинність. Справа, які сьогодні, на жаль, досить не популярна. Прийняти в будинок віруючого, а тим більше мандрівника?! Нехтуючи цією заповіддю, християнини тим самим не розуміють Бога, що є гріхом. А як ви, дорогі друзі до цього ставитеся? “А коли зійшла світова зірниця, то Анголи принагляли Лота, говорячи: Уставай, візьми жінку свою та обох дочок своїх, що знаходяться тут, щоб тобі не загинути через гріх цього міста. А що він вагався, то ті мужі через Господню до нього любов схопили за руку його, і за руку жінки його, і за руку обох дочок його, і вивели його, і поставили поза містом. І сталося, коли один з них виводив їх поза місто, то промовив: Рятуй свою душу, не оглядайся позад себе, і не затримуйся ніде в околиці. Ховайся на гору, щоб тобі не загинути.” (Бут. 19:15-17) Церква Ісуса Христа має серйозну відповідальність перед Богом адже однією із місійних її завдань, це бути сіллю для суспільства, яке потопає в гріхах. 

→ Непослух Ізраїльського народу. І промовляв Господь до Мойсея, говорячи: Пошли людей, і вони розвідають ханаанський Край, що Я даю Ізраїлевим синам; пошлете по одному чоловікові від племени своїх батьків, кожного начальника в них. І послав їх Мойсей з пустині Паран за Господнім наказом… І вернулися вони з розвідки того Краю по сорока днях. І вони розповіли йому та й сказали: Прибули ми до Краю, куди ти послав був нас, а він тече молоком та медом, а оце плід його! Та народ той, що сидить у тім Краї, міцний, а міста укріплені, дуже великі… І пустили вони між Ізраїлевими синами злу вістку про той Край…” (Чис. 13:1-3,25,27-28,32) Лише Ісус Навин та Калев залишились вірними Божому Слову, через що й увійшли в Обіцяну землю. Якщо Бог дає Свої обітниці, їх необхідно сприймати вірою, як би важко не було. “І Господь промовляв до Мойсея й до Аарона, говорячи: Аж доки цій злій громаді нарікати на Мене? Нарікання Ізраїлевих синів, що вони нарікають на Мене, Я чув. Скажи їм: Живий Я! Мова Господня: Поправді кажу, як ви говорили до ушей Моїх, так Я зроблю вам. У цій пустині попадають ваші трупи, та всі перелічені ваші всім вашим числом від віку двадцяти літ і вище, що нарікали на Мене. Поправді кажу, ви не ввійдете до того Краю, що Я підносив був на присягу руку Свою, що будете перебувати в нім, окрім Калева, сина Єфуннеєвого, та Ісуса, сина Навинового.” (Чис. 14:26-30)

  • “А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас. А коли хто не має Христового Духа, той не Його… Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі; бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче! Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі. А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись.” (Рим. 8:9,14-17);
  • “А ті, що Христові Ісусові, розп’яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.” (Гал. 5:24);

Нехай ім’я Господнє буде прославлене. Амінь!

 

Духовне пробудження – виклик темряві гріха – Джон Уінслі проповідь

Презентаці теми: 

  • Поверни нас до Себе, о Боже нашого спасіння, а Свій гнів проти нас поторощ! Чи навіки Ти гніватись будеш на нас, і протягнеш Свій гнів з роду в рід? Отож, Ти оживиш нас знову, і буде радіти народ Твій Тобою! Покажи нам, о Господи, милість Свою, і подай нам спасіння Своє…” (Пс. 84:5-8);

Церква Ісуса Христа покликана звершувати молитви за пробудження не тільки суспільства своєї країни, але й за народи всьго світу. Підготовка до пробудження – це тривалий процес, але я вірю, що Господь готовить Церкву до цієї місії. У Священному Писанні знаходимо багато прикладів пробудження, але давайте детально проаналізуємо один біблійний приклад – пробудження в Ізраїлі за часів пророка Іллі (1Цар. 17-19 гл.).

→ Бог шукає сьогодні Своїх вірних, хто б зміг стати заступником за грішний народ перед Його лицем, подібно до пророка Іллі.

  •  “І сказав тішб’янин Ілля, з ґілеадських мешканців, до Ахава: Як живий Господь, Бог Ізраїлів, що перед лицем Його я стою, цими роками не буде роси та дощу, але тільки за моїм словом!” (1Цар. 17:1) Служінна пророка припало на царювання нечестивого царя Ахава. Ізраїльський народ відвернувся від Бога і небажав взагалі чути істину. “І шукав Я між ними чоловіка, що поставив би загороду, і став би в виломі перед Моїм обличчям за цей Край, щоб Я не знищив його, та Я не знайшов!” (Єзек. 22:30) Пам’ятаймо, благоустрій держави залежить від заступництва християн. Щоб не сталося у житті праведних людей, але Господній устрій і благословення гарантовані. 

→ Духовне пробудження завжди було наслідком правильної проповіді про праведність, гріх і суд Божий.

  • “І минуло багато днів, і було Господнє слово до Іллі третього року, говорячи: Іди, покажися до Ахава, а Я дам дощ на поверхню землі… І підійшов Ілля до всього народу й сказав: Чи довго ви будете скакати на двох галузках? Якщо Господь Бог, ідіть за Ним, а якщо Ваал ідіть за ним! Та не відповів йому народ ані слова.” (1Цар. 18:1,21) Для того, щоб відбулося пробудження, Богу потрібні люди, які будуть нести Благу звістки в чистоті істини та силі Святого Духа. Пробудження не приходить без зусиль, потрібно багато працювати, не зважаючи на опозиційні сили темряви. Підготовка до пробудження довгий процес… Диявол постійно атакує активних служителів Божих, але перемога завжди за Богом. 

→ Щоб Господь діяв необхідно відновлення духовного нашого жертівника.

  • “І сказав Ілля до всього народу: Підійдіть до мене! І підійшов увесь народ до нього, а він поправив розбитого Господнього жертівника. і збудував із того каміння жертівника в Ім’я Господнє, і зробив рова, площею на дві саті насіння, навколо жертівника.” (1Цар. 18:30, 32) Відновлення жертівника є прообразом відновлення наших особистих відносин з Богом. Процес Богопізнання через Слово, молитовне життя, посвячення невід’ємні складові праведного життя. Будьте святі, Я бо святий!” (1Петр. 1:16) 

→ Жертовник без жертви немає ваги.

  • Чи можете разом з пророком Ісаєю сказати: “Ось я, пошли Ти мене!” (Іс. 6:8)?Ми, християни, покликані бути живою жертвою на жертівнику Бога.  Звертаючись у своєму посланні до однієї з церков, ап. Павло пише: “Тож благаю вас, браття, через Боже милосердя, повіддавайте ваші тіла на жертву живу, святу, приємну Богові, як розумну службу вашу…” (Рим. 12:1) Чи згідні покорити свою волю волі Бога у всіх сферах життя?

→ Для того щоб повірити, люди бажають бачити добрі справи.

  • “І спав Господній огонь, та й пожер цілопалення, і дрова, і каміння, і порох, і вилизав воду, що в рові… І побачили це всі люди, та й попадали на обличчя свої й говорили: Господь, Він Бог, Господь, Він Бог!”(1Цар. 18:38,39) Молитва Іллі над жертвою була короткою, але сповнена сили і Бог явив Себе. Священне Писання свідчить, що учні Ісуса Христа проповідували Слово, Бог звершував чудеса і люди вірували. “І пішов Ахав, щоб їсти та пити, а Ілля зійшов на верхів’я Кармелу, і нахилився до землі, і поклав обличчя своє між свої коліна. І сказав він до свого хлопця: Вийди, подивися в напрямі моря! І той вийшов і подивився та й сказав: Нема нічого. Та він відказав: Вернися сім раз! І сталося сьомого разу, і він сказав: Ось мала хмара, немов долоня людська, підіймається з моря…” (1Цар. 18:42-44) Якщо пробудження почалося, не варто зупинятись, це лише початок. Церква Ісуса Христа покликана докладати багато зусиль в звершенні молитов, доки рясний дощ Божої благодаті не злине на народ. Амінь!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *