9 липня 2017 рік, служіння в неділю

Роль Ізраїлю в пришесті Ісуса Христа – Дмитро Мішкур

Презентація теми:

 • «1. Першу книгу я був написав, о Теофіле, про все те, що Ісус від початку чинив та навчав 2. аж до дня, коли через Духа Святого подав Він накази апостолам, що їх вибрав, і вознісся 3. А по муці Своїй Він ставав перед ними живий із засвідченнями багатьма, і сорок день їм з’являвся та про Божеє Царство казав  4. А зібравшися з ними, Він звелів, щоб вони не відходили з Єрусалиму, а чекали обітниці Отчої, що про неї казав ви чули від Мене 5. Іван бо водою христив, ви ж охрищені будете Духом Святим через кілька тих днів 6. А вони, зійшовшись, питали Його й говорили: Чи не часу цього відбудуєш Ти, Господи, царство Ізраїлеві 7. А Він їм відказав: То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй 8. Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі 9. І, прорікши оце, як дивились вони, Він угору возноситись став, а хмара забрала Його сперед їхніх очей 10. А коли вони пильно дивились на небо, як Він віддалявся, то два мужі у білій одежі ось стали при них 11. та й сказали: Галілейські мужі, чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо 12. Тоді вони повернулись до Єрусалиму з гори, що Оливною зветься, і що знаходиться поблизько Єрусалиму, на віддаль дороги суботнього дня.» (Дії Апостолів 1:1-12)
 • «18. А Бог учинив так, як Він провіщав був устами Своїх усіх пророків, щоб терпіти Христові 19. Покайтеся ж та наверніться, щоб Він змилувався над вашими гріхами 20. щоб часи відпочинку прийшли від обличчя Господнього, і щоб послав заповідженого вам Ісуса Христа 21. що Його небо мусить прийняти аж до часу відновлення всього, про що провіщав Бог від віку устами всіх святих пророків Своїх!» (Дії Апостолів 3:18-21)
 • «37. Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли 38. Ось ваш дім залишається порожній для вас  39. Говорю бо Я вам: Відтепер ви Мене не побачите, аж поки не скажете: Благословенний, Хто йде у Господнє Ім’я!» (Від Матвія 23:37-39)
 • «26. А коли скажуть вам: Ось Він у пустині не виходьте, Ось Він у криївках не вірте 27. Бо як блискавка та вибігає зо сходу, і з’являється аж до заходу, так буде і прихід Сина Людського 28. Бо де труп, там зберуться орли 29. І зараз, по скорботі тих днів, сонце затьмиться, і місяць не дасть свого світла, і зорі попадають з неба, і сили небесні порушаться 30. І того часу на небі з’явиться знак Сина Людського, і тоді заголосять всі земні племена, і побачать вони Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних із великою потугою й славою» (Від Матвія 24:26-30)
 • «1. Пророцтво Господнього слова на Ізраїля. Говорить Господь, що небо напнув та землю заклав, і вформував дух людині у нутрі її 2. Ось Я Єрусалим учиню за келіха оп’яніння всім народам навколо, і на Юду також, коли буде в облозі на Єрусалим 3. І буде в той день, Я зроблю Єрусалима за камінь тяжкий всім народам: усі, хто буде його порушати, будуть конче поранені, і зберуться на нього всі народи землі. 6. Того дня Я вчиню князів Юди, немов ту жаровню з огнем між дровами, і як палаючий смолоскип між снопами, і будуть вони пожирати праворуч і ліворуч всі довкільні народи. І знову осяде на місці своєму Єрусалим, у Єрусалимі 8. Того дня оборонить Господь єрусалимського мешканця, і буде того дня той, хто спотикається серед них, як Давид, а дім Давидів як Бог, як Ангол Господній перед ними. 9. І станеться в день той, і Я буду шукати, щоб понищити всі ті народи, що приходять на Єрусалим 10. А на Давидів дім та на єрусалимського мешканця Я виллю Духа милости та молитви. І будуть дивитись на Мене, Кого прокололи, і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем. 11. Того дня здійметься велике голосіння в Єрусалимі, як голосіння Гададріммона в Меґіддонській долині. 12. І буде земля голосити, кожен рід окремо: окремо рід дому Давида, і окремо жінки їх, окремо рід дому Натана, й окремо жінки їх, 13. окремо рід дому Левія, і окремо жінки їх, окремо рід Шім’ї, і окремо жінки їх.14. Усі роди, які позостали, кожен рід окремо, і окремо жінки їх.» (Захарія 12:1-3; 6; 8-14)
 • «1. Того дня відкриється джерело для Давидового дому та для єрусалимських мешканців для жертви за гріх і за нечистоту.» (Захарія 13:1)
 • «2. І зберу всі народи до Єрусалиму на бій, і буде здобуте це місто, і пограбовані будуть доми, а жінки побезчещені. І вийде півміста в полон на вигнання, а решта народу не буде погублена з міста 3. І вийде Господь, і стане на прю із народами цими, як дня боротьби Його, за дня бою 4. І того дня стануть ноги Його на Оливній горі, що перед Єрусалимом зо сходу, а Оливна гора на свої половини роздвоїться, на схід і на захід, на дуже велику долину. І на північ осунеться половина гори, а половина її на південь. 5. І втікати ви будете в долину Моїх гір, бо долина гірська сягатиме по Ацал. І втікати ви будете, як утікали перед землетрусом за днів Уззійї, царя Юдиного. І прийде Господь, Бог мій, і з Ним усі святі 6. І станеться в день той, світла не буде, і буде холод та замерзання 7. І буде єдиний то день, Господу знаний, то буде не день, і не ніч, і буде, на час вечора станеться світло. 8. І станеться в день той, вийде з Єрусалиму живая вода, половина її до східнього моря, а половина її до моря західнього. Літом і зимою це буде. 9. І стане Господь за царя над землею всією, Господь буде один того дня, і одне Ймення Його.» (Захарія 14:2-9)
 • «1. Отож я питаю: Чи ж Бог відкинув народа Свого? Зовсім ні! Бо й я ізраїльтянин, із насіння Авраамового, Веніяминовогоплемени 2. Не відкинув Бог народа Свого, що його перше знав… 5. Також і теперішнього часу залишився останок за вибором благодаті 6. А коли за благодаттю, то не з учинків, інакше благодать не була б благодаттю… 7. Що ж? Чого Ізраїль шукає, того не одержав, та одержали вибрані, а останні затверділи, 8. як написано: Бог дав їм духа засипання, очі, щоб не бачили, і вуха, щоб не чули, аж до сьогоднішнього дня.» (До Римлян 11:1,2; 5-8)
 • «11. Тож питаю: Чи ж спіткнулись вони, щоб упасти? Зовсім ні! Але з їхнього занепаду спасіння поганам, щоб викликати заздрість у них.12. А коли їхній занепад багатство для світу, а їхнє упокорення багатство поганам, скільки ж більш повнота їхня?  15. Коли ж відкинення їх то примирення світу, то що їхнє прийняття, як не життя з мертвих? 16. А коли святий первісток, то й тісто святе; а коли святий корінь, то й віття святе. 17. Коли ж деякі з галузок відломилися, а ти, бувши дике оливне дерево, прищепився між них і став спільником товщу оливного кореня…» (До Римлян 11:11,12; 15-17)
 • «25. Бо не хочу я, браття, щоб ви не знали цієї таємниці, щоб не були ви високої думки про себе, що жорстокість сталась Ізраїлеві почасти, аж поки не ввійде повне число поган, 26. і так увесь Ізраїль спасеться, як написано: Прийде з Сіону Спаситель, і відверне безбожність від Якова, 27. і це заповіт їм від Мене, коли відійму гріхи їхні!» (До Римлян 11:25-27)
 • «3. А Я позбираю останок отари Свої зо всіх тих країв, куди Я їх повиганяв був, і їх поверну на пасовиська їхні, і вони порозплоджуються та розмножаться 4. І над ними поставлю Я пастирів тих, які пастимуть їх, і не будуть боятися вже й не злякаються, і не будуть загублені, каже Господь! 5. Ось дні наступають, говорить Господь, і поставлю Давидові праведну Парость, і Цар зацарюї, і буде Він мудрий, і правосуддя та правду в Краю запровадить. 6. За днів Його Юда спасеться, Ізраїль же буде безпечний. А це Його Ймення, яким Його кликати будуть: Господь праведність наша. 7. Тому наступають ось дні, говорить Господь, і не будуть уже говорити: Як живий Господь, що вивів синів Ізраїлевих із краю єгипетського, 8. а тільки: Як живий Господь, що вивів і випровадив насіння дому Ізраїлевого з північного краю, і зо всіх тих країв, куди їх був повиганяв! І осядуть вони на своїй землі.» (Єремія 23:3-8)
 • «5. Тепер же промовив Господь, що Мене вформував Собі від живота за раба, щоб навернути Собі Якова, і щоб Ізраїль для Нього був зібраний. І був Я шанований в очах Господніх, а Мій Бог стався міццю Моєю. 6. І Він сказав: Того мало, щоб був Ти Мені за раба, щоб відновити племена Якова, щоб вернути врятованих Ізраїля, але Я вчиню Тебе світлом народів, щоб був Ти спасінням Моїм аж до краю землі!» (Ісая 49:5,6)

Як було передбачено в Священному Писанні, Господь Ісус Христос став безпосереднім виконавцем Божої обітниці для людства. Він взяв на Себе гріх всього світу, помер на Голгофі і на третій день воскрес, щоб дарувати спасіння від вічної смерті. Ми, християни, маємо великий привілей мати взаємини не з філософією і релігією, а з єдиним живим і воскреслим Господом.

Ісус Христос зібрав Своїх учнів і наказав не відходити з Єрусалиму, а разом очікувати виконання Його обітниці. «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі І, прорікши оце, як дивились вони, Він угору возноситись став, а хмара забрала Його сперед їхніх очей» (Дії. 1:8-11) Учні були захоплені цим драматичним переживанням і, тут з’явились ангели і принесли їм важливе послання, яке допомогло апостолам  пройти земний шлях, зберегти віру до останнього подиху. Це послання актуально і сьогодні. Настане день, коли Господь, Який тільки що пішов від вас в небеса, повернеться знову. Він поставить межу безбожному людському правлінню, затвердивши Своє тисячолітнє царство. Коли Ісус вертався до Свого Небесного Батька, Він залишив на землі дуже вагому причину для Його повернення – це Його улюблена Невіста, Його Церква. Що ж Його стримує? Святе Письмо говорить, що небо буде утримувати Ісуса Христа до тих пір, поки не сповниться все, що Бог проговорив і записав через Своїх святих пророків. (Див. Дії 3:18-21) Мають збутися всі пророцтва Біблії, які запалять перед Христому небесному світлофорі зелене світло і дозволять Йому зійти на землю за Своєю невістою. Одне із пророцтв ми можемо прочитати в Євангелії (Див. Мт. 23:37-38) Ці пророчі слова збулись більше ніж через 30 років як Ісус вимовив їх. Десятий римський легіон в 70 році н. е. атакував Ізраїль і, фактично, зніс Єрусалим з лиця землі. Храм зруйновано до основи, вбито мільйон євреїв, землю Ізраїлю було переорано, а євреїв, які вижили, вигнали з цих земель і розпорошили по світу. Свята земля була перейменована на честь давніх ворогів – Палестиною. «Говорю бо Я вам: Відтепер ви Мене не побачите, аж поки не скажете: Благословенний, Хто йде у Господнє Ім’я!» (Мт. 23:39) На івриті ці слова буквально означають: «Барух абабе Шем Адонай». Слово «барух» означає дослівно: «Схилитися на коліна, підняти руки і благословити Ім’я Господнє в якому спасіння» Іншими словами, Ісус Христос звертаючись до народу Ізраїля говорить: «До тих пір, поки Мій народ, євреї, мешканці Єрусалиму, Ізраїлю не схилять переді Мною коліна, своє серце і не благословлять як Свого царя, Спасителя вони не побачать». А це означає, що Його не зможуть побачать не тільки євреї, а і все людство. Ісус пророкував про Своє повернення. (Див. Мт. 24:26-30) Він прийде не як жертовний Агнець, а як могутній володар. «Бо як блискавка та вибігає зо сходу, і з’являється аж до заходу, так буде і прихід Сина Людського.» (Мт. 24:27) Все людство побачить Його прихід одночасно! Але чи може наступити той день, коли весь народ Ізраїлю визнає Його як Господа? (Див. Зх. 12:1-3) Пророк, натхненний Духом Святим бачить кінець людської історії перед поверненням Месії, всі народи об’єднаються в одну політичну і воєнну силу. Що з’єднає всі нації? Запанує неймовірна думка в розумі людей знищити Ізраїль з лиця землі і об’єднаються, і підуть війною проти Ізраїлю, але вони зазнають поразки. Чому? «Того дня Я вчиню князів Юди, немов ту жаровню з огнем між дровами, і як палаючий смолоскип між снопами, і будуть вони пожирати праворуч і ліворуч всі довкільні народи. І знову осяде на місці своєму Єрусалим, у Єрусалимі… Того дня оборонить Господь єрусалимського мешканця, і буде того дня той, хто спотикається серед них, як Давид, а дім Давидів як Бог, як Ангол Господній перед ними. І станеться в день той, і Я буду шукати, щоб понищити всі ті народи, що приходять на Єрусалим А на Давидів дім та на єрусалимського мешканця Я виллю Духа милости та молитви. І будуть дивитись на Мене, Кого прокололи, і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем. Того дня здійметься велике голосіння в Єрусалимі, як голосіння Гададріммона в Меґіддонській долині. І буде земля голосити, кожен рід окремо: окремо рід дому Давида, і окремо жінки їх, окремо рід дому Натана, й окремо жінки їх, окремо рід дому Левія, і окремо жінки їх, окремо рід Шім’ї, і окремо жінки їх. Усі роди, які позостали, кожен рід окремо, і окремо жінки їх.»(Зах. 12:6; 8-12). «Того дня відкриється джерело для Давидового дому та для єрусалимських мешканців для жертви за гріх і за нечистоту.» (Зах. 13:1) У той самий день, народи забажають знищити Ізраїль і вирушать війною, але Христос виступиться. А на Свій народ Бог виллє Духа милості і благодаті, і відкриються очі і  побачать Того, Кого прокололи. «…і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем.» (Зах. 12:10) Поміркуйте над тим, як відбудеться Його повернення. (Див. Зах. 14:2-9) Ноги Ісуса Христа стануть на Оливну гору, з якої Він вознісся до Небесного Отця після воскресіння. Від дотику Господа, гора поділиться на дві частини з величезною долиною посередині. Ріки живої води потечуть з-під храму Єрусалима в цю долину і прийде життя. Ісус Христос ввійде в Єрусалим та затвердить Тисячолітнє царство. Всякий нечистий дух, всякий ідол будуть вилучені з цієї землі. Написано, що диявол буде скутий і посаджений в безодню на тисячу років, щоб не спокушати народи. Як води наповнюють море, так пізнання Господа і Його слави буде наповнювати цю землю і великий мир буде у людських синів. «І мечі свої перекують вони на лемеші, а списи свої на серпи…» (Іс. 2:4) На землі будуть керувати справедливість і мир. Ісус буде судить відповідно істині і заповідей Божих. Сила воскресіння Господа пронизуватиме творіння на цій планеті. «І замешкає вовк із вівцею, і буде лежати пантера з козлям, і будуть разом телятко й левчук, та теля відгодоване, а дитина мала їх водитиме!А корова й ведмідь будуть пастися разом, разом будуть лежати їхні діти… І буде бавитися немовлятко над діркою гада, і відняте від перс дитинча простягне свою руку над нору гадюки…» (Іс. 11:7,8) Всі народи будуть шанувати і вклонятись тільки єдиному царю на цій землі – Ісусу Христу. Церква буде правити разом з Господом тисячу років, як царське священство. Алілуя! (Див. Рим. 11:1,2)

Бог знав Свій народ, знав його перемоги, падіння, помилки та гріхи та – так само, як Він знає наші перемоги, помилки, а також наші гріхи. Але Він знає, що коли ми падаємо ми не залишимося лежати, а піднімемось, що заради Нього будемо жити, будемо продовжувати долати наш шлях разом з Ним. Апостол Павло говорить: «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив, віру зберіг.» (2Тим. 4:7) Коли ми звершимо Боже призначення на цій землі, збережемо віру до останнього подиху, ми увійдемо до небесного Єрусалиму, і нас зустрінуть мільйони ангелів Божих, щоби вшанувати як переможців. Перед усіма вийде Христос, відкриє Свої обійми і притисне до Своїх грудей, і ви почуєте, як стукає Його серце. Він зітре ваші сльози, одягне в кристально чистий одяг і надягне на голову корону. І промовить: «Молодець! Ти переміг, ти виконав все, заради Мене. Це місто Я побудував для тебе, тож увійди в Мою радість.» Господь обов’язково дасть винагороду за все, що ви зробили для Нього на цій землі. Заради цього варто жити, варто перемагати, не опускати руки. (Див. Рим. 11:5,6) Бог зберіг залишок Свого народу незважаючи на всі трагедії, через які пройшов народ Ізраїлю: хрестові походи, інквізиція, погроми, Голокост Другої світової війни, коли шість мільйонів євреїв були знищені тільки за те, що вони були євреями. Але по Божій благодаті Бог зберіг Свій народ. (Див. Рим. 11:7,8) Чого шукав Ізраїль і чому не всі отримали? Написано: «вони ізраїльтяни, що їм належить синівство, і слава, і заповіти, і законодавство, і Богослужба, і обітниці, що їхні й отці, і від них же тілом Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь.» (Рим. 9:4,5) «Що ж? Чого Ізраїль шукає, того не одержав, та одержали вибрані, а останні затверділи, як написано: Бог дав їм духа засипання, очі, щоб не бачили, і вуха, щоб не чули, аж до сьогоднішнього дня.» (Рим. 11:7,8) Вибрані отримали, а інші затверділи. Хто ж це за вибрані? Апостоли, учні. Якої національності вони були? Євреї. Де народилась перша Церква? У Єрусалимі і, складалась вона з євреїв. Історики стверджують, що перша Церква налічувала приблизно сто тисяч членів.

(Див. Рим. 11:11,12) Бог завжди любив і любить не тільки євреїв, але і всі народі, Він любить кожну людину. «І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!» (Мт. 24:14) І сьогодні Господь дарує шанс кожній людині почути Благу звістку, звернутися з покаянням до Нього, щоб не бути засудженим в останній день. «Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя.» (Ів. 5:24) Сьогодні Євангеліє шириться як ніколи. Ірак, Іран, Єгипет – це держави, де не зважаючи на переслідування, євангельські християни віддано служать Богу. За ім’я Ісуса Христа люди переносять тортури, помирають насильницькою смертю. Є свідчення, що декільком іранським поселенням, сотням людей одночасно являвся Господь Ісус розп’ятий на хресті, і вони навертались до Нього. Китай, Індонезія, Уругвай, Індія, Папуа Нова Гвінея – це держави, де налічується велика кількість християн.

Коли світ звинувачує євреїв у своїх проблемах, приймаючи резолюції, вони дивляться на Церкву, на наше поклоніння Господу Ісусу Христу, на наше ставлення до них. Це має викликати в них ревність за їх Богом. (Див. Рим.11:15-17) Ми маємо повне право сьогодні сказати, що «жодна зброя, що зроблена буде на тебе, не матиме успіху, і кожнісінького язика, який стане з тобою до суду, осудиш». (Іс. 54:17) Бог взяв нас, і прищепив нас, і ми ввійшли в спадщину, яку Він на протязі століть дарував Своєму народу. (Див. Рим. 11:25-27) Коли прийде Христос? У Книзі пророка Єремії написано про показник часу (Див. Єрем. 23:3-8) Пророк керований Духом Святим говорить, що перед тим, як Ісус Христос зацарює на цій землі як Цар, Він збере народ Ізраїлю, євреїв з усіх кінців світу у Свою землю. Євреї завжди хотіли повернутись на свою землю, але не мали своєї землі. І лише 69 років тому, 1948 року, була відроджена сучасна держава Ізраїль. Виповнилось пророцтво Ісаї, якому налічується майже 2600 років. «Хто таке коли чув, і хто бачив таке? Чи зроджена буде земля в один день, чи народжений буде народ за одним разом? Бо як тільки зазнала Сіонська дочка породові дрижання, то синів своїх вже породила…». (Іс. 66:8) Євреї отримали можливість повертатися на свою землю, але на території Радянського Союзу євреї все ще були за залізною завісою. І тільки у 1991 році коли пав СРСР двері відчинилися. І за ці роки понад один мільйон двісті тисяч російськомовних євреїв вже повернулись на свою землю, кожен сьомий єврей в Ізраїлі говорить російською. Сьогодні євреї щомісяця повертаються на свою рідну землю з Південної Африки, Великобританії, Франції.

Бог породив нас саме в цей період історії людства, щоб ми бачили як біблійні пророцтва здійснюються безпосередньо на наших очах. «Тепер же промовив Господь, що Мене зформував Собі від живота за раба, щоб навернути Собі Якова, і щоб Ізраїль для Нього був зібраний. І був Я шанований в очах Господніх, а Мій Бог стався міццю Моєю. І Він сказав: Того мало, щоб був Ти Мені за раба, щоб відновити племена Якова, щоб вернути врятованих Ізраїля, але Я вчиню Тебе світлом народів, щоб був Ти спасінням Моїм аж до краю землі!» (Іс. 49:5,6) Одна Його рука простерта щоб зібрати велику жатву людських душ на цій землі, інша – повернути євреїв до дому і навернути їх серця до Бога, щоб Царство Ісуса Христа прийшло на землю. Амінь!

 

Свідоцтво – гість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *