8 серпень 2021 року, служіння в неділю

Як правильно реагувати на провокації? – Олександр Руденко проповідь

Провокація  (лат. provocatio – виклик) – всі дії та слова людей, які мають на меті викликати реакцію, спонукаючи до необдуманих слів та вчинків, що викликають руйнівні негативні наслідки. (Дії. 19:23-40) 

“Люди глузливі підбурюють місто, а мудрі утишують гнів.” (Прип. 29:8) Слово “глузливий” характеризує негативну рису характеру людини, схильної до гострого висміювання, безжального приниження, знущання над почутями іншої людини.

 • Причиною більшості конфліктів є перекручування інформації у вигляді наклепу, осуду лихослів՚я.
 • Гнів є результатом образи, що викликає почуття гіркоти, душевного болю. Коли людина діє в гніві, розум замовкає.
 • Оскільки почуття гідності зачепленні, це може викликати хвилю негативних емоцій і дій по відношенню кривдника. 

“Бо й Христос постраждав за нас, і залишив нам приклада, щоб пішли ми слідами Його. Не вчинив Він гріха, і не знайшлося в устах Його підступу! Коли був лихословлений, Він не лихословив взаємно, а коли Він страждав, не погрожував, але передав Тому, Хто судить справедливо. Він тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведности жили; Його ранами ви вздоровилися.” (1Петр. 2:21-23), – говорить Ап. Петро, описуючи страждання Христа.

Як правильно реагувати на провокації? (Як. 1:19-21)

 1.  Зупинитись у своїх словах, слухай.
 2. Не квапся з відповіддю. Подумай спершу, навіть якщо відповідь вже є. 
 3.  Не приймай самостійно певних планів, рішень.
 4.  Звернися за порадою до Слова Божого. 
 5.  Проси у Бога мудрості у вирішенні конфлікта. (Як.1:6)

“А хто заглядає в закон досконалий, закон волі, і в нім пробуває, той не буде забудько слухач, але виконавець діла, і він буде блаженний у діянні своїм!” (Як. 1:25) Амінь!

 

Випробувані у Христі – Артем Ковпак проповідь

Апостол Павло у 16-му розділі свого Послання до Римлян передає вітання віруючим міста, де він ще не проповідував. Безсумнівно, за кожним ім’ям ховається героїчна доля, але варто зауважити, особливу характеристику Павло дає Апеллесу, ставлячи його в приклад римській громаді. “Вітайте Апеллеса, випробуваного в Христі…” (Рим. 16:10) 

Це неймовірно висока оцінка. Скоріше за все, він був випробуваний в непорочності і щирості своєї віри, ставши людиною, на яку можна покластися, якій можна довіряти.

 • Бог знає кожного з нас особисто і любить досконалою любов’ю. На відміну від людини, яка здатна на помилкові припущення, перед Ним відкрито наші мотиви, наша посвята і наші вчинки у служінні Йому. 
 • Похвала – це підтримка, схвалення добрих справ іншої людини і хороший (заслужений) відгук про будь-кого. Відрізняється від лестощів тим, що несе в собі щирі, привітні, добрі і правдиві почуття. 
 • На жаль, буває так, що ми не цінуємо вірними людьми у Церкві, які служать Богу від усього серця, по-справжньому жертовні для Нього. Суть християнського життя – щоб ми любили один одного, служили один одному. Отож, важливо зрозуміти важливість заохочення і підбадьорення, і почати це практикувати і застосовувати.
 • Лише Бог знає кожного з нас особисто і любить досконалою любов’ю. На відміну від людини, перед Ним відкрито наші мотиви, наша посвята і наші вчинки у служінні Йому. Амінь!

 

Християнин – свідок живої віри – Сергій Левкович проповідь

“Вас виженуть із синагог. Прийде навіть година, коли кожен, хто вам смерть заподіє, то думатиме, ніби службу приносить він Богові! А це вам учинять, бо вони не пізнали Отця, ні Мене. Але Я це сказав вам, щоб згадали про те, про що говорив був Я вам, як настане година. Цього вам не казав Я спочатку, бо з вами Я був. Тепер же до Того Я йду, Хто послав Мене, і ніхто з вас Мене не питає: Куди йдеш? Та від того, що це Я сказав вам, серце ваше наповнилось смутком. Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його. А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: тож про гріх, що не вірують у Мене; а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; а про суд, що засуджений князь цього світу. Я ще маю багато сказати вам, та тепер ви не можете знести. А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам.” (Ів. 16:2-13)

Зішестя Духа Святого на апостолів, за обітницею Ісуса Христа, поклала початок новій ері в історії спасіння.

Роль Духа Святого в житті християнина:

 • направляє до духовного зростання
 • промовляє до нашої совісті, докоряючи про гріховні вчинки
 • утішає і дає силу свідчити про Христа 

Воля Божа полягає в тому, щоб ми вчилися співпрацювати з Духом Святим: вміли розпізнавати Його голос, не засмучували і не вгашали своїм не послухом. Керівництво та допомога Духа Святого є благословенням для нашого життя. Амінь!

 

Заручини Сівкова Олега і Владінової Марії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *