8 січня 2018 рік Різдво Христове

Досконала Жертва Христа – Володимир Захаров проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Псалми 39:8-11)

«8. Тоді я сказав: Ось я прийшов із звоєм книжки, про мене написаної. 9. Твою волю чинити, мій Боже, я хочу, і Закон Твій у мене в серці. 10. Я проповідував правду в великому зборі, ото, своїх уст не ув’язнюю я, Господи, знаєш Ти… 11. справедливість Твою не ховав я в середині серця свого, про вірність Твою та спасіння Твоє я звіщав, не таїв я про милість Твою та про правду Твою на великім зібранні.»

2. (Від Івана 10:1-18)

«1. Поправді, поправді кажу вам: Хто не входить дверима в кошару, але перелазить деінде, той злодій і розбійник. 2. А хто входить дверима, той вівцям пастух. 3. Воротар відчиняє йому, і його голосу слухають вівці; і свої вівці він кличе по йменню, і випроваджує їх. 4. А як вижене всі свої вівці, він іде перед ними, і вівці слідом за ним ідуть, бо знають голос його. 5. За чужим же не підуть вони, а будуть утікати від нього, бо не знають вони чужого голосу. 6. Оцю притчу повів їм Ісус, але не зрозуміли вони, про що їм говорив. 7. І знову промовив Ісус: Поправді, поправді кажу вам, що Я двері вівцям. 8. Усі, скільки їх перше Мене приходило, то злодії й розбійники, але вівці не слухали їх. 9. Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде. 10. Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали. 11. Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці. 12. А наймит, і той, хто не вівчар, кому вівці не свої, коли бачить, що вовк наближається, то кидає вівці й тікає, а вовк їх хапає й полошить. 13. А наймит утікає тому, що він наймит, і не дбає про вівці. 14. Я Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої Мене знають. 15. Як Отець Мене знає, так і Я Отця знаю, і власне життя Я за вівці кладу. 16. Також маю Я інших овець, які не з цієї кошари, Я повинен і їх припровадити. І Мій голос почують вони, і буде отара одна й Один Пастир! 17. Через те Отець любить Мене, що Я власне життя віддаю, щоб ізнову прийняти його. 18. Ніхто в Мене його не бере, але Я Сам від Себе кладу його. Маю владу віддати його, і маю владу прийняти його знову, Я цю заповідь взяв від Свого Отця.»

Презентація теми:

Старий Заповіт, безперечно, пронизаний пророцтвами про прихід Ісус Христа як Месії. Досконало виконавши Закон, Ісус приніс нове євангельське вчення. «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви. Бо в цьому Закон і Пророки.» (Мт. 7:12) Людство потопало в гріхах, але Бог по великій милості віддав Свого Однородженного Сина для викуплення гріхів. І сьогодні ми, християни, можемо виконати Закон, бо Його любов у наших серцях. «…бо любов Божа вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам.» (Рим. 5:5) Господь закликає звіщати Його істину. «Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» (Мк 16:15) У Своїх промовах до людей Господь звіщав про Свою місію на цій землі. «…Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали.» (Ів. 10:10) Але треба зауважити, що план Спасіння був передбачений Богом до створення світу. «І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди…» (Ів. 1:14) Завдяки спокутної жертви Сина Божого кожен має можливість отримати вічне життя якщо приймає  Його як особистого Спасителя. Амінь!

 

Кров Христа – основа Нового Завіту – Олександр Руденко проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Ісая 52:13-15)

«13. Ось стане розумне робити Мій Отрок, підійметься й буде повищений, і височенним Він стане! 14. Як багато-хто Ним дивувались, такий то був змінений образ Його, що й не був людиною, а вигляд Його, що й не був сином людським! 15. так Він здивує численних народів, царі свої уста замкнуть перед Ним, бо побачать, про що не говорено їм, і зрозуміють, чого не чували вони!…»

2. (Вихід 24:6-8)

«6. І взяв Мойсей половину крови, і вилив до мідниць, а другу половину тієї крови вилив на жертівника. 7. І взяв він книгу заповіту, та й відчитав вголос народові. А вони сказали: Усе, що говорив Господь, зробимо й послухаємо! 8. І взяв Мойсей тієї крови, і покропив на народ, та й сказав: Оце кров заповіту, що Господь уклав із вами про всі оці речі!»

3. (Ісая 53:5-8,12)

«5. А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! 6. Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 7. Він гноблений був та понижуваний, але уст Своїх не відкривав. Як ягня був проваджений Він на заколення, й як овечка перед стрижіями своїми мовчить, так і Він не відкривав Своїх уст… 8. Від утиску й суду Він забраний був, і хто збагне Його рід? Бо з краю живих Він відірваний був, за провини Мого народу на смерть Його дано… 12. Тому то дам уділ Йому між великими, і з потужними буде ділити здобич за те, що на смерть віддав душу Свою, і з злочинцями був порахований, хоч гріх багатьох Сам носив і заступавсь за злочинців!

4. (До Ефесян 2:11-13)

«11. Отож, пам’ятайте, що ви, колись тілом погани, що вас так звані рукотворно обрізані на тілі звуть необрізаними, 12. що ви того часу були без Христа, відлучені від громади ізраїльської, і чужі заповітам обітниці, не мавши надії й без Бога на світі. 13. А тепер у Христі Ісусі ви, що колись далекі були, стали близькі Христовою кров’ю.»

5. (До Євреїв 9:11-19)

«11. Але Христос, Первосвященик майбутнього доброго, прийшов із більшою й досконалішою скинією, нерукотворною, цебто не цього втворення, 12. і не з кров’ю козлів та телят, але з власною кров’ю увійшов до святині один раз, та й набув вічне відкуплення. 13. Бо коли кров козлів та телят та попіл із ялівок, як покропить нечистих, освячує їх на очищення тіла, 14. скільки ж більш кров Христа, що Себе непорочного Богу приніс Святим Духом, очистить наше сумління від мертвих учинків, щоб служити нам Богові Живому! 15. Тому Він Посередник Нового Заповіту, щоб через смерть, що була для відкуплення від переступів, учинених за першого заповіту, покликані прийняли обітницю вічного спадку. 16. Бо де заповіт, там має відбутися смерть заповітника, 17. заповіт бо важливий по мертвих, бо нічого не варт він, як живе заповітник. 16. Бо де заповіт, там має відбутися смерть заповітника, 17. заповіт бо важливий по мертвих, бо нічого не варт він, як живе заповітник. 18. Тому й перший заповіт освячений був не без крови: 19. Коли бо Мойсей сповістив був усі заповіді за Законом усьому народові, він узяв кров козлів та телят із водою й червоною вовною та з ісопом, та й покропив і саму оту книгу, і людей»

6. (Левит 8:30-36)

«30. І взяв Мойсей оливи помазання та крови, що на жертівнику, і покропив на Аарона, на шати його, і на синів його, і на шати синів його з ним. І посвятив Аарона, шати його, і синів його, і шати синів його з ним.»

Презентація теми:

«Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого…» (1Петр. 2:9) Тільки через спокутну жертву Христа ми стаємо частиною Його народу. Кроплення кров’ю Христа та оливою (помазання Духа Святого) є запорукою священства. «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете…» (Дії. 1:8) Як важливо мати вдячне серце і завжди пам’ятати що зробив для нас Господь Ісус Христос. (1Ів. 3:1) Амінь!

 

Дорогоцінна драхма – Віталій проповідь

Тексти Священного Писання:

1. (Від Луки 15:8-10)

«8. Або яка жінка, що має десять драхм, коли згубить драхму одну, не засвічує світла, і не мете хати, і не шукає уважно, аж поки не знайде? 9. А знайшовши, кличе приятельок та сусідок та каже: Радійте зо мною, бо знайшла я загублену драхму! 10. Так само, кажу вам, радість буває в Божих Анголів за одного грішника, який кається.» Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *