06 червня 2019 рік, Вознесіння

Праведний також може згрішити – Василь Хмель проповідь

Презентація теми:

Христос сказав: “Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його.” (Ів. 16:7); “…Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас.” (Рим. 8:34) Христос заступається за нас перед Богом Отцем, а чи завжди ми усвідомлюємо це? Він – наш захисник в наших слабкостях і недосконалості; немає більш великого Заступника, ніж Він.

“А по муці Своїй Він ставав перед ними живий із засвідченнями багатьма, і сорок день їм з’являвся та про Божеє Царство казав.” (Дії. 1:3) Після воскресіння із мертвих, Христос зміцняв учнів на шляху віри. Місія, покладена Богом Отцем, була виконана. “Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.” (Мт. 7:21); “Небо й земля проминуться, але не минуться слова Мої!” (Лк. 21:33) Бог не бажає щоб людина страждала! “… Я, говорить Господь Бог, не прагну смерти несправедливого, а тільки щоб вернути несправедливого з дороги його, і буде він жити!…” (Єзек. 33:11) Іноді, люди не приймають Благу Звістку про Христа. Виникає питання: чому так відбувається? Суть полягає в тому, що для християнина важливо бути керованим Святим Духом, який сповістить що сказати і в який час… Бог не має наміру знищити людину, бо “Син бо Людський прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло!” (Лк. 19:10); “Бо кожен, хто покличе Господнє Ім’я, буде спасений.” (Рим. 10:13) Гріх руйнує душу, тіло, але Бог довготерпить, проявляючи Своє милосердя. Біблійний приклад: Божа милість до Ніневітян.

“…бо без Мене нічого чинити не можете ви.” (Ів. 15:5), – говорить Господь. Скільки б людина не прикладала зусиль, але потрібно покоритись Божій волі добровільно. “…Бог є любов!” (1Ів. 4:8) Шукаймо єднання з Господом, щоб наші серця змінювались в Його характер. “Людське серце найлукавіше над все та невигойне, хто пізнаї його?” (Єрем. 17:9); “Серце чисте створи мені, Боже, і тривалого духа в моєму нутрі віднови.” (Пс. 50:12) Шлях Бога – це шлях любові, прощення, благословення… Через різноманітні обставини Бог працює з серцем Своєї дитини, бо Його любов велика. Ніхто так не прощає, як прощає і милує Господь. Тому цінуймо кожну мить, подаровану Ним. Кожен дотик до Нього, що переживаємо – велике благословення! “Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!” (Євр. 13:8) Нехай Його ім’я буде прославлене, амінь!

 

Я дещо хочу сказати тобі – Давид Сокол проповідь

Презентація теми:

“А один із фарисеїв просив Його, щоб спожив Він із ним. І, прийшовши до дому того фарисея, Він сів при столі. І ось жінка одна, що була в місті, грішниця, як дізналась, що, Він у фарисеєвім домі засів при столі, алябастрову пляшечку мира принесла, і, припавши до ніг Його ззаду, плачучи, почала обливати слізьми Йому ноги, і волоссям своїм витирала, ноги Йому цілувала та миром мастила… Побачивши це, фарисей, що покликав Його, міркував собі, кажучи: Коли б був Він пророк, Він би знав, хто ото й яка жінка до Нього торкається, бож то грішниця! І озвався Ісус та й говорить до нього: Маю, Симоне, дещо сказати тобі. А той відказав: Кажи, Учителю. І промовив Ісус: Були два боржники в одного вірителя; один був винен п’ятсот динаріїв, а другий п’ятдесят. Як вони ж не могли заплатити, простив він обом. Скажи ж, котрий із них більше полюбить його? Відповів Симон, говорячи: Думаю, той, кому більше простив. І сказав Він йому: Розсудив ти правдиво. І, обернувшись до жінки, Він промовив до Симона: Чи ти бачиш цю жінку? Я прибув у твій дім, ти на ноги Мої не подав і води, а вона окропила слізьми Мої ноги й обтерла волоссям своїм. Поцілунку не дав ти Мені, а вона, відколи ввійшов Я, Мої ноги цілує невпинно. Голови ти Моєї оливою не намастив, а вона миром ноги мої намастила… Ось тому говорю Я тобі: Численні гріхи її прощені, бо багато вона полюбила. Кому ж мало прощається, такий мало любить. А до неї промовив: Прощаються тобі гріхи! А ті, що сиділи з Ним при столі, почали гомоніти про себе: Хто ж це Такий, що прощає й гріхи? А до жінки сказав Він: Твоя віра спасла тебе, іди з миром собі!” (Лк. 7:36-50) Слово Господнє актуальне й важливе і в наш час. Життя іде, спливає день за днем, місяць за місяцем,  рік за роком, як написано “…бо все швидко минає, і ми відлітаємо…” (Пс. 89:10) Задумайся над тим, що все без вороття, а що встиг зробити ти за це життя? 

Я дещо хочу сказати тобі, – говорить Господь. Коли Івана Хрестителя спитали, хто ж ти такий? Він не став багато розповідати, хоча і міг би. “…Я голос того, хто кличе: В пустині рівняйте дорогу Господню, як Ісая пророк заповів.” (Ів. 1:23) А що би ми могли сказати про себе? Напевно все саме гарне… Я дещо хочу сказати тобі, – говорить Господь. Як важливо для всіх нас, бути готовими прийняти те, що хоче сказати Ісус Христос. Подібно до фарисеїв, не будьмо праведними в особистих очах. “Чоловік остережуваний, та твердошиїй, буде зламаний нагло, і ліку не буде йому.” (Прип. 29:1) Визнаваймо свою провину перед Всевишнім! “Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський!” (Мт. 25:13) Нехай допоможе Господь бути готовими почути те, що хоче сказати Христос. Йому нехай за все буде слава, амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *