06 січня 2019 рік, служіння в неділю

Чи є в тебе місце для Ісуса? – Дмитро Захаров

Презентація теми:

В Євангелії від Луки ми читаємо про дивовижну подію, пов’язаному з Різдвом Христовим: «І трапилося тими днями, вийшов наказ царя Августа переписати всю землю. Цей перепис перший відбувся тоді, коли владу над Сирією мав Квіріній. І всі йшли записатися, кожен у місто своє. Пішов теж і Йосип із Галілеї, із міста Назарету, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Віфлеєм, бо походив із дому та з роду Давидового, щоб йому записатись із Марією, із ним зарученою, що була вагітна. І сталось, як були вони там, то настав їй день породити. І породила вона свого Первенця Сина, і Його сповила, і до ясел поклала Його, бо в заїзді місця не стало для них…» (Лк. 2:1-7) Іноді ми схожі на людей, які жили в Віфлеємі, їм було не до народження Сина Божого через турботи, клопоти, нестача часу. «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною.» (Одкр. 3:20), – говорить Господь. Чи знаходиться місце у вашому серці для народженного Ісуса Христа?

«А в тій стороні були пастухи, які пильнували на полі, і нічної пори вартували отару свою. Аж ось Ангол Господній з’явивсь коло них, і слава Господня осяяла їх. І вони перестрашились страхом великим… Та Ангол промовив до них: Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви знайдете, що в яслах лежатиме. І ось раптом з’явилася з Анголом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!» (Лк. 2:8-14) Бог – джерело любові. Він наповнив любов’ю серця перших людей Адама і Єви, незважаючи на те, що через них гріх ввійшов у світ, і продовжує виливати її в серця сучасних людей. Благовоління Боже – це любов Отця Небесного до земного людині. Коли Дух Святий сходив на Ісуса в момент Хрещення, голос Бога Отця засвідчив: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Мт. 3:17) Любов Небесного Отця була досконало явлена світові, тому що Він перший полюбив світ, перш ніж люди відповіли Йому взаємністю. Господь прийняв на Себе гріхи всього людства, витерпівши хресні муки. Через покаянная і віру в силу жертви крові Ісуса, ми стаємо дітьми Самого Бога. «Нерозумні сміються з гріха, а між праведними уподобання.» (Прип. 14:9) Кожна душа має можливіть навернутись до Господа з покаянням, бо немаючи Бога, людина не має майбутнього. Ім’я Ісуса Христа має велику силу. 

  • «І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида.» (Лк. 1:31,32) 
  • «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру.» (Іс. 9:5)
  • «І станеться, що кожен, хто покличе Господнє Ім’я, той спасеться.» (Дії. 2:21)

Відносини між Богом і людиною визначаються тим, наскільки людина відповідає тому, чого бажає від неї Господь. Амінь!

 

Спасе людей Своїх – Олександр Захаров проповідь

Презентація теми:

«І вона вродить Сина, ти ж даси Йому йменна Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.» (Мт. 1:21) «Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено!» (Кол. 1:16) «І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця.» (Ів. 1:14) Ісус Христос прийшов у світ, як Син Божий, щоб спасти від влади гріха і смерті. Своїми силами людина не здатна звільнитись від руйнівної влади гріха, бо лише завдяки викупної жертви Ісуса Христа приходить істина свобода. «На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення, а незрячим прозріння, відпустити на волю помучених, щоб проповідувати рік Господнього змилування.» (Лк. 4:18,19)

«…бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.» (Мт. 1:21) Про кого йде мова? На основі Священного Писання, наведемо приклади біблійних героїв.

  1. Ной; «І бачив Бог землю, і ось зіпсулась вона, кожне бо тіло зіпсуло дорогу свою на землі. І промовив Господь до Ноя: Прийшов кінець кожному тілу перед лицем Моїм, бо наповнилась земля насильством від них. І ось Я винищу їх із землі… І складу Я заповіта Свойого з тобою, і ввійдеш до ковчегу ти, і сини твої, і жінка твоя, і жінки твоїх синів із тобою.» (Бут. 6:12,13,18) «І сказав Господь Ноєві: Увійди ти й увесь дім твій до ковчегу, бо Я бачив тебе праведним перед лицем Своїм в оцім роді… І зробив Ной усе, як звелів був Господь.» (Бут. 7:1,5) «Вірою Ной, як дістав був об’явлення про те, чого ще не бачив, побоявшись, зробив ковчега, щоб дім свій спасти; нею світ засудив він, і став спадкоємцем праведности, що з віри вона.» (Євр. 11:7) «Перебувайте в Мені, а Я в вас!…» (Ів. 15:4), – закликає Господь Ісус. Віддаймо Йому належне місце у своєму серці і Його благословення прийдуть у повноті! (Кол. 3:3) 
  2. Лот; (Бут. 19:1-25)  «і міста Содом і Гоморру спопелив, засудивши на знищення, і дав приклада для майбутніх безбожників, а врятував праведного Лота, змученого поводженням розпусних людей, бо цей праведник, живши між ними, день-у-день мучив свою праведну душу, бачачи й чуючи вчинки безбожні, то вміє Господь рятувати побожних від спокуси, а неправедних берегти на день суду для кари…» (2Петр. 2:6-9) Як ми реагуємо на гріх, який оточує?
  3.  Невірство Ізраїльського народу. Коли євреї підійшли до межі обітованої землі, то за велінням Божим послав Мойсей людей оглянути землю обітовану. Посланці виконали повеління, повернулися через сорок днів. Усі вони хвалили родючість землі. Та десятеро з дванадцяти посланих (окрім Халева та Ісуса Навина) підбурювали людей. «І вони розповіли йому та й сказали: Прибули ми до Краю, куди ти послав був нас, а він тече молоком та медом, а оце плід його! Та народ той, що сидить у тім Краї, міцний, а міста укріплені, дуже великі. А також бачили ми там нащадків велетня… Амалик сидить у краї південнім, а хіттеянин, і євусеянин, і амореянин сидять на горі, а ханаанеянин сидить над морем та при Йордані. А Калев утихомирював народ перед Мойсеєм та й сказав: Конче ввійдемо ми й заволодіємо ним, бо ми справді переможем його! Та люди, що ходили з ним, сказали: Ми не зможемо ввійти до того народу, бо він сильніший за нас… І пустили вони між Ізраїлевими синами злу вістку про той Край, що розвідали його, говорячи: Той Край, що ми перейшли по ньому, щоб розвідати його, це край, який поїдає своїх мешканців. А ввесь той народ, що ми бачили в ньому, люди високі на зріст.» (Чис. 13:27-32) «Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім.» (Рим. 14:17) Завдяки праведності, яку дав нам по Своїй милості Бог, ми примирилися з Богом і можемо мати з Ним справжнє спілкування. Будьмо ревними послідовниками!

«А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас. А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим. 8:9) «Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі!… Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної…» (Фил. 2:5-8) «Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі; бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче! Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі. А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись.» (Рим. 8:14-17) «А ті, що Христові Ісусові, розп’яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.» (Гал. 5:24)  Проаналізуймо свій духовний стан перед Господом. Чи готові ми до Його приходу? Нехай Його ім’я буде прославлене, амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *