4 лютого 2018 рік служіння в неділю

Таємне і публічне служіння – Ростислав Шкіндер проповідь

Презентація теми:

Через виконання заповіді Ісуса Христа у всі сфери життя виливаються потоки  Його благодаті (і навпаки). (1Кор. 11:26-30)

Служіння Богу у кожного християнина пов’язане з двома сферами як публічного, так і таємного. В історії ізраїльського народу були сумні часи коли Бог залишав їх, а вони навіть і не усвідомлювали цього. Кожне богослужіння має певні вимоги до його проведення (благоговіння, підготовка тощо), але найголовніше чим воно наповнене. Важливо щоб Бог Духом Святим звершував Свою працю в кожному серці. Пам’ятаєте в історії ізраїльського народу був випадок коли вони потерпіли поразку від своїх ворогів. Народ прийняв рішення взяти Ковчег заповіту адже розуміли що Він символ Божої присутності. «І сталося, як ковчег заповіту Господнього прибув до табору, то ввесь Ізраїль скрикнув великим окриком, аж застогнала земля! А филистимляни почули голос окрику, та й сказали: Що це за голос цього великого окрику в єврейському таборі? І довідалися вони, що Господній ковчег прибув до табору.» (1Сам. 4:5,6) Маючи Ковчега заповіту, Ізраїль не усвідомлював що Бога немає з ними. На відміну, ми можемо дослідити як Бог працював серед Свого народу за часів Мойсей і Ісуса Навина. Бог суверенний!

Один із символів Духа Святого – вітер. Коли ми хочемо отримати Боже благословення в своє життя, то не Йому потрібно під нас підлаштуватися, а нам під Його вимоги, характер, бачення і волю. (1Петр. 5:5) Це умова Бога і ми не можемо її змінити.

«Бо так промовляє Високий і Піднесений, повіки Живущий, і Святий Його Ймення: Пробуваю Я на Височині та в святині, і з зламаним та з упокореним, щоб оживляти духа скромних, і щоб оживляти серця згноблених!» (Іс. 57:15) 

Через духовну відступлення в Ізраїлі загинуло в той час приблизно 100 000 людей. Навіть коли Ковчег Заповіту вернувся на територію Ізраїлю народ порушував закон, бо не були навченні. І знову прийшла велика поразка. На скільки присутній Бог в наших богослужіннях? Чи маєш ти особисто з Ним єднання? Бога цікавить стан нашого з вами серця. «Оці люди устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене! Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей…» (Мт. 15:8,9), – так охарактеризував Ісус Христос духовних лідерів Ізраїлю. Божа воля полягає в тому щоб ми аналізували своє серце! «Бо Царство Боже не пожива й питво, але праведність, і мир, і радість у Дусі оСвятім.» (Рим. 14:17)

Як виявити Божу присутність у своєму житті?

  • Боже Слово;

(Одкр. 3:14-18) Як Біблія навчає, так і повинно бути. Якщо людина далеко від Бога, то їй треба покаятися в своїх гріхах, запросити Господа в своє серце і жити згідно Писання. «…і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха.» (1Ів. 1:7) «Так само, кажу вам, радість буває в Божих Анголів за одного грішника, який кається.» (Лк. 15:10) Витлумачуючи Писання  потрібно перевіряти правильність своїх дійств адже є загроза хибного бачення. Фарисеї знали Писання, але вони не впізнали Христа.

  • Відчуття;

При покаянні деякі люди відчувають велику радість від звільнення важкого тягаря, а інші подібного не відчувають. Пізніше Бог відвідує цю людину Своєю благодаттю.

  • Обставини;

Людина, яка прийняла Ісус Христа в своє серце і живе згідно Писання, має світле обличчя. «І сказав Господь Каїнові: Чого ти розгнівався, і чого похилилось обличчя твоє? Отож, коли ти добре робитимеш, то підіймеш обличчя своє, а коли недобре, то в дверях гріх підстерігає…» (Бут. 4:6,7) «І промовив до нього Лаван: Коли я знайшов милість в очах твоїх, побудь з нами, бо я зрозумів, що поблагословив мене Господь через тебе.» (Бут. 30:27) Дім Потіфара Господь благословив через Йосипа (Бут. 39:5) Але обставини не завжди говорять про Божу присутність (подорож ап. Павла до Риму Дії. 27:13-17).

  • Надприродні одкровення;

Досліджуючи історію ізраїльського народу, ми бачимо що Господь через Своїх пророків викривав гріхи царів, священників, простого люду. І сьогодні п’ятидесятницька церква сповідує Дари Духа Святого в повній мірі. (1Кор. 12) Надприродні одкровення слугують допоміжним каналом у виявленні Божої присутності.

«Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас…» (Як. 4:8) Амінь!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *