2 жовтня 2020 рік, служіння в п’ятницю

Послання до євреїв 11 розділ частина 3 – Вадим Матюха вивчення Божого Слова

I. У разі виконання Божої волі в точності, падають “єрихонські стіни”. Очікування і здійснення того, до чого закликає Бог є проявом живої віри. Руйнування стін Єрихону під час облоги міста народом Ізраїлю було результатом акту віри. “Вірою впали єрихонські мури по семиденнім обходженні їх.” (Євр. 11:30) Лише Його поради, за будь-яких обставинах, слугують найкращою допомогою. 

II. Рахав: віра, що передбачає майбутнє

  • “Вірою блудниця Рахав не згинула з невірними, коли з миром прийняла вивідувачів.” (Євр. 11:31) 
  • “І послав єрихонський цар до Рахави, говорячи: Виведи тих людей, що до тебе прийшли, що ввійшли до твого дому, бо вони прийшли, щоб вивідати ввесь цей Край. А та жінка взяла двох тих людей, та й сховала їх. І сказала: Так, приходили були до мене ті люди, та я не знала, звідки вони… і сказала до тих людей: Я знаю, що Господь дав вам цей Край, і що жах перед вами напав на нас, і що всі мешканці цього Краю умлівають зо страху перед вами. Бо ми чули те, що Господь висушив воду Червоного моря перед вами, коли ви виходили з Єгипту, і що зробили ви обом аморейським царям, що по той бік Йордану, Сигонові та Оґові, яких ви вчинили закляттям. І чули ми це, і зомліло наше серце, і не стало вже духу в людини зо страху перед вами, бо Господь, Бог ваш, Він Бог на небесах угорі й на землі долі!”
    (Нав 2:3-4, 9-11)

Віра в Бога ізраїльтян та добрий вчинок по відношенню розвідників провадило до того, що Рахав ввійшла в месіанську родову лінію та постала на одну ступінь з іншими героями віри. Проявила велику хоробрість і самопожертву, хоч могла все в одну мить втратити.

III. Хоробрі лицарі віри

“І що ще скажу? Бо не стане часу мені, щоб оповідати про Гедеона, Варака, Самсона, Ефтая, Давида й Самуїла та про пророків, що вірою царства побивали, правду чинили, одержували обітниці, пащі левам загороджували, силу огненну гасили, утікали від вістря меча, зміцнялись від слабости, хоробрі були на війні, обертали в розтіч полки чужоземців; жінки діставали померлих своїх із воскресіння; а інші бували скатовані, не прийнявши визволення, щоб отримати краще воскресіння…” (Євр. 11:32-35)

  • Гедеон. Це той муж, якому Бог зміцнив віру, підвищив самооцінку та через його неміч врятував Свій народ від ворогів. (Суд. 6,7)
  • Барак. Натхненний Словом від Бога з вуст пророчиці Девори, зібрав десять тисяч молодих людей і виступив проти ханаанян, які значно перевищували їх за чисельністю та наводили жах, і здобув героїчну перемогу. (Суд. 4,5)
  • Самсон. Назорей, що був обраний Богом для того, аби розпочати “визволяти Ізраїля з рук філістимлян”. (Суд. 13-16)
  • Єфта. Хоробрий вояк, що протягом шести років був суддею Ізраїлю. Здобув перемогу у боротьбі проти аммонитян, відомий своєю обітницею Богу. (Суд. 11)
  • Самуїл. Останній ізраїльський суддя, пророк Божий. 
  • Давид. Чоловік за серцем Божим. Ризикнув виступити проти Ґоліята, який паплюжив ім’я Господа, здобув перемогу.

У цьому розділі згадується багато інших героїв віри, що “бували скатовані…, дізнали наруги та рани, а також кайдани й в’язниці. Камінням побиті бували, допитувані, перепилювані, умирали, зарубані мечем, тинялися в овечих та козячих шкурах, збідовані, засумовані, витерпілі. Ті, що світ не вартий був їх, тинялися по пустинях та горах, і по печерах та проваллях земних. І всі вони, одержавши засвідчення вірою, обітниці не прийняли…” (Євр. 11:35-39) Очевидно, віра була підтверджена героїчними вчинками попри злидні, наругу, страждання, смерть. Пам’ятаймо, дивлячись на людину, ми не маємо права будь-яким чином засуджувати її. Навчімося приймати Божу волю і виконувати її гідно, амінь! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *