1 липня 2020 рік, служіння в неділю

Дорога Господня – Олександр Руденко проповідь

Презентація теми:

“Один же юдей, на ім’я Аполлос, родом з Олександрії, красномовець та сильний в Писанні, прибув до Ефесу. Він був навчений дороги Господньої, і, палаючи духом, промовляв і про Господа пильно навчав, знаючи тільки Іванове хрищення. І він сміливо став промовляти в синагозі. Як Акила й Прискилла почули його, то його прийняли, і докладніш розповіли йому про дорогу Господню.” (Дії. 18:24-26)

Дорога Господня – це шлях, метод досягнення визначеної цілі, яким діє Бог. “У п’ятнадцятий рік панування Тиверія кесаря, коли Понтій Пилат панував над Юдеєю, коли в Галілеї тетрархом був Ірод, а Пилип, його брат, був тетрархом Ітуреї й землі Трахонітської, за тетрарха Лісанія в Авіліні, за первосвящеників Анни й Кайяфи було Боже слово в пустині Іванові, сину Захарія. І він перейшов усю землю Йорданську, проповідуючи хрищення покаяння для прощення гріхів, як написано в книзі пророцтва пророка Ісаї: Голос того, хто кличе: У пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому! Нехай кожна долина наповниться, гора ж кожна та пригорок знизиться, що нерівне, нехай випростовується, а дороги вибоїсті стануть гладенькі, і кожна людина побачить Боже спасіння!” (Лк. 3:1-6) Іоанн Хреститель був один  з Божих пророків, і йому дана була особлива честь – він був посланий приготувати шлях Месії серед народу Ізраїля. Він кликав рівняти стежки життя для Божої роботи й зробити свої серця чутливим до Божого Слова. Чому Ісус прийшов на землю саме так, як Він це зробив? Син Божий, Христос зійшов до нас грішників і віддав своє життя на Голгофському хресті, щоб ми отримали право мати вічне життя й перебувати назавжди з Богом, як написано: “…бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів.” (Мт. 1:21), “Син бо Людський прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло!” (Лк. 19:10) 

  • “Звіщаю ж вам, браття, Євангелію, яку я вам благовістив, і яку прийняли ви, в якій і стоїте, Якою й спасаєтесь, коли пам’ятаєте, яким словом я благовістив вам, якщо тільки ви ввірували не наосліп. Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням…” (1Кор. 15:1-4)
  • “Коли будете в Мене просити чого в Моє Ймення, то вчиню. Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте! І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він. Я не кину вас сиротами, Я прибуду до вас!” (Ів. 14:14-18)
  • “Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі… І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав.” (Дії. 2:1,34)

З часу прославлення Христа Святий Дух у всіх Своїх діяннях працює через кожного, хто визнає Ісуса Христа особистим Спасителем. Діяльність Святого Духа чітко підсумована в Івана 16:8-14:

  • веде кожного віруючого до цілковитої істини (Ів. 16:13)
  • прославляє (відкриває) Особистість Господа Ісуса Христа (Ів. 16:14)
  • виявляє світові про гріх, про правду і про суд, щоб докорити, переконати і навернути кожного, хто обтяжений гріхом. 
  • зміцнює внутрішню силу віруючого (Ів. 15:5), надихає на поклоніння в дусі і істині, надає сили свідчити (Дії. 1:8)
  • Святий Дух скеровує Церкву: спонукує, зміцнює її дарування, згідно призначення

“Бо ваші думки не Мої це думки, а дороги Мої то не ваші дороги, говорить Господь. Бо наскільки небо вище за землю, настільки вищі дороги Мої за ваші дороги, а думки Мої за ваші думки.” (Іс. 55:8,9) 

“Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його. Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього. Не було бо ще Духа на них, не був бо Ісус ще прославлений.” (Ів. 7:38,39)

“Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте!” (Ів. 14:15)

Готуймо дорогу для Господа, рівняймо стежки Йому!  Тільки тоді, коли ми зробимо рішучий крок назустріч Богу, лише тоді, коли на Його шляху ми приберемо всі перешкоди до нашого серця, тоді Бог зможе увійти в наше життя і стати реальністю. Амінь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *